Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(Film) 20 lat od Wielkiej Wody w Jaworze

20 lat temu powódź, zwana później powodzią tysiąclecia nawiedziła Dolny Śląsk, w tym Ziemię Jaworską.

Prezentujemy materiał Telewizji Jawor dokumentujący tamte wydarzenia (nagranie bez komentarza).

Reklama

Komentarze (10)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

waldi
waldi3 sierpnia 2017 o 22:19
Popatrz na Limanowskiego - od skrzyżowania ze Starojaworską zlikwidowano kratki ściekowe - dopiero przy Prostej. Ale Jawor ma w MZD fachowców od 7-miu boleści. Przy dużych opadach na jezdni wielkie jezioro.Winien Burmistz.
Lubię to! 0
no popatrz
no popatrzwaldi3 sierpnia 2017 o 22:45
Psioczył na zastanego kierownika (naczelnika od gospodarki komunalnej), więc wymienił tego jednego bezpartyjnego fachowca na dwóch "swoich" z PO (kierownika referatu od gospodarki komunalnej i WIR-owca) i dalej jest źle?
Lubię to! 1
fachowcy od 7-miu boleści?
fachowcy od 7-miu boleści?waldi3 sierpnia 2017 o 22:57
A ktoś jeszcze z rodziny skarbniczki znalazł zatrudnienie w referacie wody i ścieków poza jej bratem i szwagrem?
Lubię to! 2
hmm
hmmwaldi3 sierpnia 2017 o 23:05
A może te kratki ściekowe zlikwidowano z oszczędności, bo okazało się, że w aktywach bilansu "kreatywna" księgowa wykazywała też przedawnione i nieściągalne należności, z których nie było wpływów do kasy, a wynagrodzenia dla pracowników trzeba było wypłacić?
Lubię to! 2
faktycznie "kreatywna"
faktycznie "kreatywna"hmm4 sierpnia 2017 o 06:18
Jeżeli należności i zobowiązania przedawniły się, to wymagają wyłączenia z ksiąg rachunkowych. Przedawnienie oznacza bowiem - zgodnie z art. 117 Kc - że ten, od którego przysługuje roszczenie może uchylić się od jego zaspokojenia. Tym samym należność nie spełnia definicji aktywów (art. 3 ust. 1 pkt 12 uor), gdyż nie przyniesie korzyści, zaś zobowiązanie - definicji zobowiązania (art. 3 ust. 1 pkt 20 uor), gdyż nie spowoduje rozchodu zasobów. Przed wyksięgowaniem należności i zobowiązań trzeba się jednak upewnić, że termin przedawnienia upłynął. https://rachunkowosc.com.pl/kiedy_i_jak_wyksiegowac_przedawnione_naleznosci_i_zobowiazania
Lubię to! 2
Gregory
Gregorywaldi4 sierpnia 2017 o 08:27
A co to jest MZD? I od kiedy za drogę krajową/wojewódzką, jaką jest Limanowskiego odpowiada burmistrz?
Lubię to! 0
Jaworzanin
Jaworzanin3 sierpnia 2017 o 15:46
W Jaworze nic się więcej od tego czasu nie zmieniło..... Władze się zmieniają i tylkona obietnicach zostaje. Tylko Starojaworska ukończona a cała reszta dziura za dziurą
Lubię to! 1
lok
lokJaworzanin3 sierpnia 2017 o 16:13
wał został utwardzony, można teraz po nim spacerować
Lubię to! 0
borus
borus3 sierpnia 2017 o 11:55
http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/115893,bedzie-nowy-podatek-zaplacimy-za-zmarnowana-wode

Zaczęliśmy wydawać miliardy złotych na budowę wałów przeciwpowodziowych i suchych zbiorników retencyjnych, które uchronią nas przed wodą. Jednak to właśnie woda jest naszym największym skarbem, z którym nie powinniśmy walczyć, lecz go pozyskiwać.

Polska jest mniej zasobnym w wodę krajem niż chociażby Hiszpania, która kojarzy się nam z jałowymi obszarami spalonymi słońcem. Dlaczego? Ponieważ Hiszpanie po tym jak naukowcy przedstawili alarmujące dane na temat czekających ich zmian klimatycznych, zapoczątkowali narodowy projekt mający na celu gromadzenie wody nadającej się do picia ze wszystkich źródeł.Polacy jeszcze do ubiegłego roku nie zdawali sobie sprawy z tego, jak niewiele trzeba, aby susza zniszczyła większość upraw, a tym samym wpłynęła na ceny żywności. To się jednak zmieni, bo rząd zapowiedział pierwsze tak wielkie inwestycje w retencjonowanie wody.

Według informacji ministerstwa środowiska w planach jest zmobilizowanie samorządów do sprawniejszej retencji. Jako że terenów zurbanizowanych systematycznie przybywa, miasta muszą wprowadzić politykę przestrzenną, która będzie miała na celu ograniczenie szybkiego odpływu wody deszczowej.

Po każdej ulewie deszczówka spływa bezpośrednio do systemu kanalizacyjnego oraz rzek, gdzie stanowi zagrożenie podtopieniami lub powodziami. Deszczówka powinna być zatrzymywana w środowisku, a następnie sukcesywnie mu oddawana. W międzyczasie moglibyśmy z niej korzystać w okresach szczególnie suchych.
Budować zbiorniki na dopływach do Odry

Lubię to! 0
gromol
gromol3 sierpnia 2017 o 08:15
Widać, że budowle przedwojenne wytrzymały. Obecni budowniczowie nie potrafią tak realizować sztuki budowlanej. Przykład remontu Limanowskiego. Niestety Jawor ma miernotę technicznej wizji.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.