Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Festiwal Literacki, czyli preTEXTY do rozmowy - spotkanie z Marcinem Świetlickim

W piątek, 29 września, mury I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze gościły podróżujący festiwal literacki preTEXTY, którego celem jest promocja literatury współczesnej w małych miejscowościach.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

W ramach festiwalu zorganizowano spotkanie z jednym z najbardziej znanych polskich poetów - Marcinem Świetlickim.

Podczas spotkania utrzymanego w konwencji wywiadu artysta opowiedział młodzieży o początkach swojej kariery i dotychczasowych dokonaniach. Wiele wątków jego biografii okazało się być  bardzo zaskakujących i inspirujących. Oprócz poezji Świetlicki zajmuje się bowiem wieloma innymi  sferami sztuki - jest autorem poczytnych kryminałów, wokalistą zespołu "Świetliki" oraz dziennikarzem radiowym i prasowym. Poza tym przez dwa lata prowadził program telewizyjny "Pegaz" i zagrał główną rolę w filmie Wojciecha Smarzowskiego  "Małżowina".

Mimo tak wielu osiągnięć, Marcin Świetlicki pozostał bardzo skromnym człowiekiem z ogromnym poczuciem humoru, a wszystkie jego opowieści opatrzone były dużą dozą autoironii, czym zaskarbił sobie sympatię zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Spotkanie z Marcinem Świetlickim było bardzo udane i przebiegło w przyjemnej atmosferze. Stało się inspiracją dla wielu uczniów, by głębiej zainteresować się literaturą współczesną, ze szczególnym uwzględnieniem poezji.

Młodzież wyraziła nadzieje, że nie była to ostatnia sposobność do poznania wybitnego twórcy i spotkania takie jak to na stałe zagoszczą w kulturalnym kalendarzu I Liceum.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.