Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Ferie w muzeum: Warsztaty malowania obrazków pod szkłem

W czasie ferii zimowych Muzeum Regionalne chce zapoznać dzieci i młodzież z warsztatem ludowego artysty malarza obrazków na szkle.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

W Jaworze w Muzeum Regionalnym tylko do końca lutego br. będzie można zobaczyć te małe, magiczne dzieła sztuki przedstawiające świętych i sceny religijne. Podziwiać można tam ponad 90 obrazków malowanych na taflach szklanych. Pochodzą one z dolnośląskich muzeów w Kamiennej Górze, Ziębicach, Jeleniej Górze, Jaworze.

Ponadto udało się zbadać i odtworzyć warsztat takiego artysty dzięki badaniom fizyko-chemicznym wybranych obrazków na szkle pochodzących z jaworskich zbiorów. Przeprowadzono je dzięki współpracy z Wydziałem Konserwacji i Restauracji Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ma to ogromne znaczenie dla nauki, gdyż po raz pierwszy poddano analizie naukowo badawczej szeroko rozumiany warsztat ludowego malarza obrazków na szkle (pigmenty, spoiwa, podobrazie).

W czasie ferii zimowych Muzeum Regionalne chce zapoznać dzieci i młodzież z warsztatem ludowego artysty malarza obrazków na szkle oraz w sposób praktyczny przekazać tę niezwykle trudną, ale fascynującą technikę malowania obrazków na szkle.

Warsztaty odbędą się w dwa kolejne czwartki 18 i 25 stycznia o godz. 9.00 i o 13.00.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsc tel.76 870 23 21 lub 76 870 30 86.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.