Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

Dziura w moście na Nysie Szalonej

- Może nie jest ona nie wiadomo jak niebezpieczna, ale z pewnością jest dużą niedogodnością, szczególnie dla matek z wózkami czy dla małych rowerzystów - napisała do nas Czytelniczka, informując o dziurze w moście w Parku Miejskim.

© jawor24h.pl

- Wiosna niemal w pełni i w jaworskim parku pojawiło się już mnóstwo spacerowiczów, a będzie ich jeszcze więcej. Chciałam zwrócić uwagę na dziurę w moście na Nysie Szalonej, prowadzącym w kierunku bocznego wejścia na stadion. Może nie jest ona nie wiadomo jak wielka i niebezpieczna, ale z pewnością jest dużą niedogodnością, szczególnie dla matek z wózkami czy dla małych rowerzystów. Zanim problem, a raczej dziura nie urośnie, warto byłoby ją załatać. Zanim też dojdzie do przykrych incydentów. Dlatego za pośrednictwem portalu chciałam się zwrócić do władz miasta o skuteczne działanie w tej sprawie - napisała do nas Czytelniczka.

Reklama

Komentarze (16)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

no
no23 kwietnia o 11:59
Podziękowania dla portalu, bo po waszej interwencji załatali tę dziurę. Chociaż jakość tego "załatania" też pozostawia wiele do życzenia...
Lubię to! 5
Maksiu
Maksiu10 kwietnia o 21:48
Tę dziurę na wysokości starostwa też można by było załatać... mówią wyszedł z domu i nie wrócił, pewnie tam wpadają. Głęboka że ho ho...
Lubię to! 2
solo
solo6 kwietnia o 21:07
Odpowiedzialność Gminy

PRZYKŁAD:
Mieszkańcy zgłaszają fakt dziury w jezdni. Mimo zawiadomienia, gmina nie podejmuje naprawy w odpowiednim czasie. Korzystający z drogi mieszkaniec, który na tej drodze ulegnie wypadkowi spowodowanemu dziurą, z dużym prawdopodobieństwem uzyska odszkodowanie.

Odpowiedzialność gminy za wypadki na drogach spowodowane ich złym stanem wiąże się z niepodjęciem przez samorządy działań koniecznych do usunięcia zagrożeń. Na takim stanowisku stanął Sąd Najwyższy w wyroku z 28 maja 1997 r. (sygn. akt III CKN 82/97). Często doktryna podkreśla, że to zarządca drogi powinien z odpowiednią częstotliwością sprawdzać stan nawierzchni dróg. Ze względów praktycznych trudno jednak oczekiwać, by określona jednostka gminy monitorowała drogi tak często, aby możliwe było usunięcie każdego, nawet drobnego uszkodzenia nawierzchni czy przedmiotu. Jednak w przypadku zgłoszenia nieprawidłowości przez choćby jednego mieszkańca, gmina powinna podjąć kroki w celu doprowadzenia drogi do właściwego stanu. W przeciwnym razie będą istniały podstawy od pociągnięcia jej do odpowiedzialności za szkodę powstałą na tej drodze.

Spełnienie łącznie trzech przesłanek warunkuje uznanie podmiotu odpowiedzialnym za wypadek:
1) wina sprawcy (np. bezprawność działania lub zaniechanie) - w przypadku nienależytego zabezpieczenia dróg może polegać na niewiedzy, nieostrożności w postępowaniu bądź na niedbalstwie,
2) związek przyczynowo-skutkowy między bezprawnością zachowania a powstałą szkodą - wypadek na śliskiej drodze, wypadek w wyniku najechania na niezabezpieczoną dziurę w nawierzchni,
3) szkoda - uszkodzony pojazd, uszkodzenie ciała (np. złamanie kończyny).
Lubię to! 2
nie celebryta
nie celebryta5 kwietnia o 12:07
Burmistrz Jawora Emilian Bera na swoim FB pisze, że Konwent był poświęcony Odrze, że transport drogą rzeczną jest nie tylko bardziej ekologiczny, ale przede wszystkim o wiele tańszy, bo na przewiezienie takiego samego ładunku trzeba trzy razy mniej energii niż przy transporcie samochodowym czy kolejowym, a mimo to 80 proc. towarów w Polsce przewożona jest TIR-ami i dlatego każdy samorząd, także Jawor, na terenie którego kumuluje się gospodarka z uwagą przygląda się tym planom. A ja pytam burmistrza Jawora-i co wynika z tego dla Jawora i jaworzan, że burmistrz Jawora przyglądał się planom związanym z transportem wodnym na rzece Odrze, skoro Jawor nie leży na Odrą i nas ten szklak komunikacyjny nie dotyczy, bo Nysa Szalona wpada do Kaczawy, a nie do Odry. Czy o wszystkich swoich przemyśleniach zamierza informować jaworzan, nawet o tych, które nas nie dotyczą? Czy jedyna wspólna inicjatywa, jaka przyszła mu do głowy w tej windzie, jaką można by podjąć we współpracy w ościenną gminą na rzecz Jawora to był kolejny bieg?
Lubię to! 15
Żaneta Żenada
Żaneta Żenada4 kwietnia o 20:26
A Burmistrz z Wójtem Paszowice zatrzasnęli się w windzie o czym nie omieszkli poinformować radio plus Legnica oraz film wrzucić na YouTube. Jeszcze chwila a obaj będą pokazywać nam zawartość własnych lodówek, informować o tym, że korzystają z toalety czy kiedy kładą się spać.... Oby nie podzielili historii Wicestarosty.... Wprawdzie nie Rada Miejska ale społeczeństwo lada dzień może was Panowie odwołać.
Link do filmu ... https://youtu.be/uD-qQImLtmA
Lubię to! 4
masakra
masakraŻaneta Żenada5 kwietnia o 09:05
W dzisiejszych czasach niestety przybywa celebrytów, a ubywa fachowców. Mnie zastanawia, po kiego grzybka burmistrz Jawora wziął udział w Konwencje, na którym zajmowano się rzeka Odrą, choć przez Jawor przepływa Nysa Szalona. Za konwent i czas pracy burmistrza płacą podatnicy.
Lubię to! 9
@@@@@@@@@
@@@@@@@@@masakra5 kwietnia o 10:05
jak to po co zmieni bieg rzeki i basen utworzy
Lubię to! 4
barejra
barejraŻaneta Żenada5 kwietnia o 11:33
może planuje włączyć Nysę Szaloną do Odry
Lubię to! 4
spacerowicz
spacerowicz4 kwietnia o 19:12
Ten mostek w wielu miejscach jest uszkodzony i tak naprawdę powinien przejść gruntowną renowację lub wymianę.
Lubię to! 4
kropka
kropkaspacerowicz6 kwietnia o 15:45
Co na to Policja, Inspektorat BHP - nalezy wymienić lub zabronić przechodzenia - zagrożenie życia. To już prokurator
Lubię to! 1
wola
wola4 kwietnia o 18:38
dziury nie są straszne skoro darmowa komunikacja
Lubię to! 3
mieszkaniec
mieszkaniec4 kwietnia o 10:43
Słyszałem, że podobno w roku wyborczym mieszkańcy Jawora mieli mieć zagwarantowane, że WSZYSTKIE chętne dzieci dostaną się do przedszkoli. Tymczasem wiele dzieci nie zostało przyjętych. Może redakcja jawor24h zajmie się tym tematem? Na jakich zasadach odbywa się weryfikacja itp. Temat ważny dla wielu ludzi i na czasie, na pewno bardziej zainteresuje mieszkańców niż dziurawa deska.
Lubię to! 6
matka małego dziecka
matka małego dzieckamieszkaniec5 kwietnia o 08:54
Za to w ościennych gminach powstają i żłobki, i przedszkola. Czyli gdzie indziej można, tylko w Jaworze nie. Dobrze, że PIS robi reformę edukacji, to można było ,,małą jedynkę" przekształcić na oddział przedszkolny. Poszli po najniższej linii oporu. Żadnego wysiłku.
Lubię to! 2
.
.matka małego dziecka5 kwietnia o 11:20
niestety nie wszyscy rodzice chcą przenosić swoje dziecko na Dmowskiego czy tez z drugiego końca miasta prowadzać tam. Dlatego myśleli,że jak złożą wnioski do innych przedszkoli to się dostaną a tu niespodzianka.
Lubię to! 0
R.
R.4 kwietnia o 00:14
Mnóstwo dziur w chodnikach, ubytki kostki w obrębie Starego Miasta, jak również ta dziura w moście świadczy o słabej skuteczności miejskich służb. Panie burmistrzu czas zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Na tym nie można oszczędzać.
Lubię to! 14
Kamil
KamilR.4 kwietnia o 09:58
Za poprzednika nie do pomyślenia...
Lubię to! 11

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.