Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Dyżurny jaworskiej komendy pomógł uratować dwulatka

Profesjonalizm, fachowa wiedza i „zimna krew” dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze pomogła uratować 2 – letniego chłopca.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Aspirant sztabowy Robert Czuj słysząc w słuchawce kobietę informującą o duszącym się dziecku, natychmiast zaczął ją instruować co ma robić. Dzięki jasnym wskazówkom funkcjonariusza i opanowaniu rodziny 2-latka, chłopiec, który zadławił się lizakiem zaczął samodzielnie oddychać jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratunkowego.

18 grudnia br. przed godziną 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze odebrał dramatyczny telefon od mieszkanki gminy Męcinka. Gdy aspirant sztabowy Robert Czuj podniósł słuchawkę, usłyszał głos kobiety, która poinformowała go, że pilnie potrzebuje karetkę pogotowia gdyż dziecko się dusi po tym, jak zadławiło się lizakiem.

Funkcjonariusz zachowując „zimną krew” instruował kobietę jak udzielić pierwszej pomocy. W tym samym czasie drugi z policjantów pełniący służbę na stanowisku kierowania jaworskiej jednostki powiadomił o tej sytuacji dyspozytora pogotowia ratunkowego, który natychmiast wysłał na miejsce karetkę. Dyżurny mówił krok po kroku co powinny robić osoby udzielające bezpośrednio pomocy chłopcu. Po chwili kobieta poinformowała policjanta, że dziecko wykrztusiło lizaka i zaczęło samodzielnie oddychać.

Funkcjonariusz kilkukrotnie podczas rozmowy dopytywał się o stan chłopca. Po udrożnieniu dróg oddechowych okazało się jednak, że 2-latek pluje krwią. Aby uniknąć zadławienia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze poinstruował dzwoniącą kobietę, jak należy ułożyć chłopca, żeby mógł swobodnie oddychać. Po opanowaniu sytuacji rozmowa została zakończona. Po kilku minutach dyżurny ponownie zadzwonił, aby upewnić się czy z malcem wszystko jest w porządku. Okazało się wówczas, że chłopiec czuje się dobrze, a na miejscu jest już zespół pogotowia i udziela dziecku pierwszej pomocy.

Aspirant sztabowy Robert Czuj to doświadczony policjant z ponad dwudziestoletnim stażem służby. Na stanowisku kierowania pracuje od 3 lat. To był jednak jego pierwszy przypadek, kiedy przez telefon udzielał pomocy osobie, której zagrażało niebezpieczeństwo utraty życia. Dzięki opanowaniu i fachowej wiedzy dyżurnego, 2–latek został uratowany.

Po przeprowadzeniu badania przez ratowników okazało się, że chłopiec nie musi być hospitalizowany. Teraz jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rozmowa telefoniczna z dyżurnym KPP Jawor - asp. szt. Robert Czuj
_____________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603  039  942

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jak
Jak23 grudnia 2017 o 19:13
Profesjonalista! Wesołych Świąt
Lubię to! 3
Autor
Autor21 grudnia 2017 o 18:02
Czuja miał :D
Lubię to! 3
Autor
Autor21 grudnia 2017 o 18:02
Czuja miał :D
Lubię to! 3
1
120 grudnia 2017 o 09:16
Brawo. Gratuluję postawy oraz umiejętności. A małemu dużo
Lubię to! 6
nie z Jawora
nie z Jawora19 grudnia 2017 o 17:22
Jest Pan WSPANIAŁY !!!
Lubię to! 6

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.