Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

DRUGSTOP w PCKZiU

Jaworscy policjanci rozmawiali z młodzieżą Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze o zagrożeniach związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych.

© KPP Jawor

Program „DRUGSTOP – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a jego głównym celem są wspólne działania prewencyjne na rzecz ludności w rejonie przygranicznym m.in. podnoszenie poziomu świadomości w zakresie problematyki narkotykowej i jej ograniczanie.

Kwiecień to kolejny miesiąc spotkań jaworskich policjantów z nauczycielami i młodzieżą w ramach rozpoczętych działań edukacyjno-profilaktycznych w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki antynarkotykowej. Są one realizowane zgodnie z założeniami projektu opracowanego i wdrożonego przez policjantów z Polski i Czech pn. „DRUGSTOP – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Podczas zajęć w szkołach funkcjonariusze z jaworskiej jednostki przedstawiają założenia projektu, prezentują rekwizyty znajdujące się w specjalnie przygotowanych na ten cel walizkach edukacyjnych oraz wyświetlają specjalnie przygotowany na tą okazję film. Tym razem policjanci pojawili się w jaworskim Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, gdzie edukowali uczniów tej szkoły w zakresie zagrożeń, jakie niesie zażywanie środków psychoaktywnych. Do tej pory mundurowi z Jawora przeprowadzili szkolenia dla blisko 600 osób, przede wszystkim młodzieży i nauczycieli.

Należy podkreślić, że projekt ma na celu m.in. zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym, podnoszenie poziomu świadomości społecznej w zakresie problematyki narkotykowej, a także przekazywanie informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za ich posiadanie i rozprowadzanie.

„DRUGSTOP – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową” to projekt, w którego podmiotem wiodącym jest Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, a partnerami po stronie polskiej zostali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Natomiast po stronie czeskiej: Komenda Wojewódzka Policji w Libercu, Komenda Wojewódzka Policji w Hradec Kralove, Komenda Wojewódzka Policji w Pardubicach, Komenda Wojewódzka Policji w Ołomuńcu oraz Komenda Wojewódzka Policji w Ostrawie.

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel.603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.