Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Droga w Mysłowie oficjalnie oddana do użytku!

Dobiegły końca prace remontowe związane z przebudową drogi powiatowej w Mysłowie.

Fot. materiały prasowe © Starostwo Powiatowe w Jaworze

W ramach inwestycji, której wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. przebudowano ponad 3-kilometrowy odcinek drogi wraz z poboczami, wymieniono przeszło 90 przepustów wraz ze ściankami, umocnieniami i zjazdami na posesje, oczyszczono i pogłębiono przydrożne rowy, zamontowano ponad 400 m barier ochronnych. Ku wielkiemu zadowoleniu mieszkańców Mysłowa powstały również nowe perony autobusowe wraz z dojściami do nich.  Śmiało można powiedzieć, że wieś nabrała innego, bardziej estetycznego wyglądu.  

- Przekazujemy oficjalnie kolejną inwestycję zrealizowaną na terenie Gminy Bolków. Mieszkańcy Mysłowa długo oczekiwali na remont tej drogi, ale jestem przekonany, że będą teraz z niej zadowoleni - mówił starosta Stanisław Laskowski.

W oficjalnym otwarciu drogi uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu i Gminy Bolków, m.in. starosta Stanisław Laskowski, wicestarosta Arkadiusz Baranowski, członek zarządu Stanisław Witek, burmistrz Jarosław Wroński, przewodnicząca Rady Miejskiej w Bolkowie Jolanta Majtczak oraz przewodniczący Rady Powiatu Roman Sadowski. Samorząd wiejski reprezentował sołtys Wiesław Regdosz wspólnie z Romanem Iwuciem Prezesem OSP Mysłów i Dorotą Pajor radną gminną. Obecne były również radne Rady Powiatu Wiesława Łęgosz i Bogusława Radecka-Bych.

- Oddana do użytku droga to bardzo dobry przykład współdziałania samorządów różnego szczebla, w oparciu o zasadę subsydiarności. Dzięki tzw. montażowi finansowemu zrealizowanemu miedzy Powiatem Jaworskim a Gminą Bolków, przy wsparciu z MSWiA, droga w Mysłowie została zmodernizowana za ponad 1 mln złotych. Oprócz tego, że będzie służyć mieszkańcom Mysłowa, może być wykorzystywana jako alternatywa komunikacyjna w przypadku wypadku drogowego na biegnącej tuż obok drodze krajowej nr 3 - podkreśla wicestarosta Arkadiusz Baranowski.

Poświęcenia nowo wybudowanej drogi dokonał ks. Ryszard Filipski, proboszcz parafii w Kaczorowie. Nie zabrakło oczywiście pracowników Starostwa Powiatowego w Jaworze, którzy czynnie uczestniczyli w realizacji tej inwestycji, na czele z naczelnikiem Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich  Tomaszem Głąbickim.

Starosta serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji, w tym burmistrzowi Bolkowa oraz Jarosławowi Nanowskiemu - dyrektorowi ds. Technicznych Regionu Południe w PBD i M Kobylarnia S.A., którzy otrzymali pisemne podziękowania oraz okolicznościowe pamiątki.

Reklama

Komentarze (7)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

dzisiaj
dzisiaj4 października 2017 o 21:43
A chłopaki w mieści kibel zrobili za całe 180 tysi ! przez 3 lata jeden kibel i kilka skwerów i chodników kilka .... a uśmiechnięci chodzą jakby conajmniej połowę dróg gminnych w mieście wyremontowali :) Jeszcze trochęmuszą nauczyć się ...pracować ...
Lubię to! 1
urzędnik
urzędnik4 października 2017 o 20:20
Przetarg na ścieżkę już jest ogłoszony. Może jeszcze w b.r. ruszą prace.
Lubię to! 2
Niestety
Niestetyurzędnik4 października 2017 o 21:16
I to jest kolejny dowód na to,ze Starosta pracuje nie celebrytkę. Gdyby inwestycja była miasta o samym prZetargu byłoby głośno na stronie fb burmistrza oraz jego przybocznych, czyli radnych od niczego, poza zdjęciami i udostępnianiem postów.
Lubię to! 1
Bajgiel
Bajgiel4 października 2017 o 20:05
A co ze ścieżką rowerową do Myśliborza?
Lubię to! 0
Myslowianin
Myslowianin4 października 2017 o 19:13
Raz jeszcze dziękujemy Panu Laskowskiemu za dotrzymanie obietnicy i wykonanie długo oczekiwanego remontu drogi
Lubię to! 4
Gerda
Gerda4 października 2017 o 11:53
Fajnie, że Pan Witek się angażuje w gminy wiejskie. Zawsze to większa siła przebicia
Lubię to! 0
przemyślenia
przemyślenia4 października 2017 o 08:05
Zbolkowem się da współpracować, z Wądorożem buduje siękolejną drogę, Paszowice tez coś robią z Powiatem, ...czyli można porozumieć się dla dobra mieszkańców i realizowaćwspólnie zadania. Więc kto nie chce w Jaworze się porozumieć i działać na rzecz mieszkańców - powiat czy Gmina?
Skoro Powiat potrafi realizować zadania współpracując z innymi gminami - co widać powyżej - to gminy te muszą chcieć robićto z powiatem, zatem Pan Bera "udaje" jedynie chęc współpracy ? . o światłach mówił wiele razy, że sąpotrzebne dla dobra mieszkańców.... a współpracy w tym zakresie nie było. Teraz rozumiem - kto chce działać na rzecz mieszkańców działa - ponad podziałami, a kto chce mącić wodęi obiecywać - czyni to ...od 3 lat...
Lubię to! 8

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.