Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Dobry rok dla Zboru Siloah

Zbór Siloah w Jaworze udanie zakończył 2018 rok. Końcówka roku już tradycyjnie była bogata w wydarzenia.

© materiał prasowy

Grudzień to szczególny miesiąc dla Zboru Siloah. Spotkania, wyjazdy, szkolenia, konferencje, szkółki dla dzieci, zbiórki żywności, pakowanie paczek, rozdawanie żywności z programu PEAD, akcje "Wybierz Sobie Ciuszek", "Gwiazdkowa Niespodzianka", przekazywanie do ośrodków i szpitali balkoników i wózków inwalidzkich oraz Międzynarodowe Świętowanie Bożego Narodzenia tak bardzo wypełniły 2018 rok, że na nudy nie było czasu.

W dniach, kiedy najchętniej przebywa się z rodziną i bliskimi, wiele osób poświęciło swój czas, by spędzić go nie tylko z najbliższymi, ale także z gośćmi i ludźmi samotnymi. 

- W trakcie akcji "Gwiazdkowa Niespodzianka" rozdano 270 paczek dla dzieci, które trafiły nie tylko do najmłodszych mieszkańców Jawora, ale dotarły także do Zimnika, Różanej i Damianowa - mówi Olga Detyna, koordynator akcji. - Składam serdeczne podziękowania pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaworze Jadwidze Murawskiej oraz pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworze Reginie Michalak za udostępnienie świetlic w celu przeprowadzenie programu dla dzieci - dodaje.

Od 22 grudnia do 2 stycznia Zbór Siloah gościł młodzież z Białorusi i Ukrainy, która w znaczącym stopniu wspierała i pomagała w przeprowadzeniu wszystkich programów. Dzięki temu przed Świętami 180 rodzinom udało się przekazać paczki żywnościowe pochodzące ze zbiórki żywności, która odbyła się na początku grudnia w jaworskich sklepach. Do rodzin z Jawora i okolic w ciągu roku trafiło łącznie 39,5 tony żywności z Banku Żywności. Nie tylko w postaci paczek, lecz także pieczywa oraz żywności z  Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014-2020.

Wspólne kolędowanie w języku polskim, ukraińskim, białoruskim, rosyjskim i niemieckim,  poczęstunki, spacery po mieście, odwiedziny polskich rodzin, ich gościnność, wspólne zabawy i gry na długo zostaną w pamięci gości. 

"Podnieś rękę Synu Boży,błogosław Ojczyznę miłą,
W dobrych radach, w dobrym bycie, wspieraj jej siłę Swą siłę,
Kraj ten i majętność całą, I wszystkie wioski z miastami
A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami..."
Bożego błogosławieństwa dla każdego życzy Olga Detyna

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jaworzanka
jaworzanka6 stycznia o 09:56
Bardzo pożyteczna działalność. Pozdrawiam.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.