Sobota, 20.04.2024 544

Do przerwy pachniao sensacj

W dzisiejszym meczu seniorw Kunia pokonaa na wasnym stadionie Zamet Przemkw 3:1, przegrywajc do przerwy 0:1.

Pachniao, wic sensacj, ale nasi zawodnicy pokazali charakter i wydostali si z tarapatów. Bohaterem meczu zosta Marcin Bagiski strzelec dwóch goli, który wszed w przerwie za Kamila Dunaja.

Pierwsza poowa to nie najlepsza gra naszego zespou. Starania o gola przypominay bicie gow o mur. Za kadym razem brakowao jakiego czynnika, który decydowa o niepowodzeniu akcji. W pierwszej poowie to Zamet stworzy wicej dogodnych dla siebie sytuacji. Pierwsz w 18 minucie i od razu j wykorzysta. Gracz goci uciek naszym obrocom i przelobowa wysunitego z bramki Gówk. W 29 minucie mogo by 0:2, ale na posterunku by Gówka. W 37 minucie Zamet przeprowadzi akcj praw stron boiska, gracz goci zdecydowa si na uderzenie na dugi supek i pika tylko o centymetry mina bramk. W 41 minucie najlepsz okazj w pierwszej odsonie spotkania dla jaworzan zmarnowa Dariusz Czaja, który strzeli niewiele nad poprzeczk. Do przerwy 0:1 i pachniao sensacj.

W pierwszym kwadransie gry drugiej poowie, gra Kunia wci przypominaa t z pierwszych 45 minut. W 52 minucie Gówka po raz kolejny uratowa nas od straty gola, a w 58 minucie graczowi Zametu znów zabrako precyzji. Jednak potem byo ju tylko lepiej.  W 64 minucie Skulski dogrywa z lewego skrzyda w pole karne, do piki dopada Bagiski, ale strza na rzut rony sparowa bramkarz z Przemkowa. Popularny "Cinek" zrehabilitowa si 60 sekund póniej, kiedy to po dorodkowaniu Krupczaka, gow skierowa futbolówk do siatki. W 80 minucie ponownie na list strzelców wpisa si Bagiski. Tym razem perfekcyjnie wykona rzut wolny trafiajc w samo okienko, goalkeeper nawet nie drgn. Rezultat kocowy ustali w 90 minucie Serweciski, kiedy to strzeli obok wychodzcego z bramki goalkeepera Zametu.

10 listopada (sobota), godz 13.00 - Jawor (Stadion Miejski)
Kunia Jawor - Zamet Przemków 3:1 (0:1)
Bramki: Bagiski 65', 80', Serweciski 90' - ? 18'
Kunia: 1.Daniel Gówka - 14.Robert Kruczek, 6.Emilian Borek, 19.Grzegorz Rakszewski, 5.Patryk Przerywacz - 10.Bartosz Skulski, 8.Kamil Dunaj (17.Marcin Bagiski 46'), 11.Mariusz Krupczak, 15.Tomasz Serweciski, 7.Dariusz Czaja (4.Piotr Zieliski 46') - Bartosz Fitas (16.Artur Wachobow 90')
óte kartki: Krupczak, Fitas (Kunia)
Sdziowa: Marcin Paszkiewicz (jako gówny) oraz Przemysaw Ziarnik i Marcin Halicz (jako asystenci) - delegaura Lubin