Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań
Logo Jawor24h.pl
© Materiały prasowe / KPP Jawor

Udostępnij:

Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”

Dla mieszkańca|ECMEN

KPP w Jaworze zaprasza do udziału w spotkaniu dot. bezpieczeństwa.

W związku z przeprowadzoną w maju 2017 r. debatą społeczną pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”, podczas której omawiano program „Dzielnicowy bliżej nas”, działania profilaktyczne jaworskiej jednostki, funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”, a także najnowsze zagrożenia w cyberprzestrzeni, zwłaszcza wobec dzieci i młodzieży, mając na względzie podsumowanie działań prowadzonych przez jaworskich policjantów zaplanowano debatę ewaluacyjną.

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze w maju  2017 r. przeprowadziła debatą społeczną pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”. W jej trakcie zostały poruszone zagadnienia dotyczące funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie jaworskim, przedstawiono ofertę działań profilaktycznych realizowanych przez KPP w Jaworze, omówiono wzmocnienie roli dzielnicowego w lokalnym systemie poprawy bezpieczeństwa zgodnie z założeniami programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a także działanie aplikacji „Moja Komenda”. Przybliżono również zagrożenia w cyberświecie, wykorzystujące metody tzw. psychomanipulacji, w szczególności wobec dzieci i młodzieży.

W celu podsumowanie działań prowadzonych przez jaworskich policjantów po jej zakończeniu, planowane jest przeprowadzenie debaty ewaluacyjnej. W jej trakcie przedstawiciele tutejszej jednostki w sposób syntetyczny omówią sposób realizacji rekomendacji dla Policji uwzględniających wnioski z debaty. Spotkanie to będzie również okazją do dialogu odnośnie nowych, zdiagnozowanych zagrożeń bezpieczeństwa, w tym wobec osób starszych oraz dalszego przybliżania społeczeństwu korzyści płynących z wdrożenia KMZB i aplikacji „Moja Komenda”.

Organizatorom tego przedsięwzięcia, czyli jaworskim policjantom, mającym na względzie potrzebę systematycznego diagnozowania aktualnych zagrożeń, zależy bowiem na poznaniu opinii i wymianie poglądów z mieszkańcami w celu zaplanowania działań zapobiegawczych.

Europejskie Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa
Wyznacz trasę
21 marca 12:00
Europejskie Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa

Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.