Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Czy tzw. uchodźcy trafią do Jawora?

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zadeklarował chęć przyjęcia uchodźców przez samorządy, w których rządzi PO. W powiecie jaworskim taką gminą jest Jawor.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

- Platforma Obywatelska deklaruje dzisiaj w imieniu naszych samorządowców, prezydentów miast, marszałków województw chęć, w porozumieniu także będziemy o tym rozmawiać z Kościołem, będziemy chcieli przyjąć, zrobić gest i przyjąć kilkanaście, kilkadziesiąt matek z dziećmi z miejsc objętych wojną, żeby pokazać, że Polska nie jest antyeuropejska. Polska zawsze była, jest i będzie solidarna. Mimo rządów PiS, a może przeciwko rządom PiS. Dlatego dzisiaj taką deklarację tutaj składam i dzisiaj takie aktywności będziemy prowadzić, bo dzisiaj ta sprawa jest ważna. Ona nie dotyczy tylko Polski, ale także obecności Polski w Europie. Chcemy podkreślić naszą jednoznaczną, proeuropejską politykę - powiedział Grzegorz Schetyna.

W ostatnich wyborach samorządowych KWW Emiliana Bery Razem współtworzyły m.in. Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Wybory na urząd burmistrza wygrał wywodzący się z PO Emilian Bera. Zastępcą burmistrza jest natomiast przewodnicząca jaworskiego SLD Agnieszka Rynkiewicz.

Reklama

Komentarze (162)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Krossman
Krossman5 lipca 2017 o 14:52
Uważam, że uchodźców powinny przyjmować kraje tożsame kulturowo i przy naszym finansowym wsparciu. W sytuacjach nadzwyczajnych np. niezbędnej pomocy medycznej nie możliwej do udzielenia na miejscu tzn. Syria i okolice powinniśmy udzielić takiego wsparcia, ale po leczeniu i ewentualnie po jakimś z pierwszych etapów rehabilitacji, powinni znów wracać do swojego regionu kulturowego przynajmniej. Dodatkowo powinno to dotyczyć głównie dzieci i kobiet.
Lubię to! 0
won!
won!29 czerwca 2017 o 11:57
Trzeba pogonić tą Platformę, niech będą uchodźcami w Niemczech.
Lubię to! 10
Stanisław
Stanisławwon!6 lipca 2017 o 23:46
i bardzo mądrze
Lubię to! 1
i co?
i co?29 czerwca 2017 o 11:09
Afera finansowa w PCK. Z dolnośląskiego oddziału PCK - za pomocą prywatnej firmy - wyciekały wielkie pieniądze. Pracownicy przygarnęli bezdomnego i założyli na niego firmę. Jerzy Gierczak, były dyrektor biura oddziału PCK, wojewódzki radny PiS w związku z tą sytuacją jego członkostwo w partii zostało zawieszone, a co za tym idzie zawieszono także jego członkostwo w klubie PiS.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/afera-finansowa-w-pck-pis-martwi-nas-ta-sytuacja,12223693/
Lubię to! 3
Polak
Polak29 czerwca 2017 o 09:49
ja bym chciał, aby tak ktoś powalczył o bezpieczeństwo bytowe Polaków (o godne pensje, emerytury, renty, wsparcie dla bezrobotnych, chorych, zapewnienie dachy nad głową, itp.), bo w stosunku do podopiecznych p.Merkel to wychodzimy na żebraków, którzy sami potrzebują wsparcia
Lubię to! 9
żenua
żenuaPolak29 czerwca 2017 o 09:56
nie wstyd p.Tuskowi przed p.Merkel i innymi członkami UE za to, że przez lata swoich rządów nie doprowadzili do zrównania stopy życiowej Polaków do Niemców, a teraz jeszcze zamiast o bezpieczeństwo bytowe swoich rodaków, to martwi się o uchodźców?
Lubię to! 4
wykwalifikowana kadra
wykwalifikowana kadraPolak29 czerwca 2017 o 11:16
Płaca minimalna w Niemczech w 2017 r. przy 40 godzinnym tygodniu pracy wynosi 1.536 euro (równowartość 6.500 PLN), 8,84 euro za godzinę (równowartość 37,41 PLN), w Polsce płaca minimalna w 2017r. wynosi 2.000 PLN i 13 PLN za godzinę. I gdzie ta obiecana "zielona wyspa"? Polacy z dyplomami wolą wykonywać fizyczną pracę u Niemca, niż za najniższą krajową siedzieć za biurkiem w Polsce.
Lubię to! 4
godne życie
godne życie29 czerwca 2017 o 09:33
płaca minimalna w Niemczech w 2017 r. przy 40 godzinnym tygodniu pracy wynosi 1.536 euro (równowartość 6.500 PLN), 8,84 euro za godzinę (równowartość 37,41 PLN), w Polsce płaca minimalna w 2017r. wynosi 2.000 PLN i 13 PLN za godzinę-sam bym się zgłosił ze swoją rodzina na uchodźcę z Polski do Niemiec
Lubię to! 3
bogaty i żebrak
bogaty i żebrakgodne życie29 czerwca 2017 o 10:01
poziom podstawowych wydatków jest podobny, dlatego stać ich na więcej, na odpoczynek, podróżowanie, itp.
Lubię to! 3
Nowy bat na kierowców?
Nowy bat na kierowców?29 czerwca 2017 o 09:11
"Resort infrastruktury szykuje rewolucyjne zmiany dla kierowców! O co chodzi? Państwo chce mieć większą kontrolę nad posiadaczami czterech kółek, a dokładniej - nad ich wiedzą. Dlatego urzędnicy z resortu Andrzeja Adamczyka proponują, by każdy kierowca co roku zdawał teoretyczny test na prawo jazdy. Obowiązkowo!

O wielkich zmianach mówił na antenie TOK FM Dariusz Chyćko, egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Ekspert pozytywnie ocenił pomysł powtarzanego każdego roku egzaminu teoretycznego. – Według mnie, to bardzo słuszne rozwiązanie. Egzamin z teorii nie może być zdawany tylko raz i dożywotnio. Przepisy zbyt często się zmieniają, a kierowcy nie mają chęci czy czasu albo zapominają o tym, że trzeba na bieżąco śledzić zmiany tych przepisów. Od tego może zależeć ich życie – argumentował Chyćko."
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/szykuja-nowy-bat-na-kierowcow-idzie-rewolucyjna-zmiana/ssep5px
Lubię to! 1
bzdura
bzduraNowy bat na kierowców?29 czerwca 2017 o 09:15
co jakiś czas, to może ma sens dla bezpieczeństwa, ale co roku, to absurd i kto za to zapłaci? do czyjej kieszeni trafią dochody z tych egzaminów?
Lubię to! 0
zrobi się luźniej
zrobi się luźniejNowy bat na kierowców?29 czerwca 2017 o 09:16
trochę przerzedzi się na drogach
Lubię to! 0
bezpieczeństwo bytowe rodaków
bezpieczeństwo bytowe rodaków29 czerwca 2017 o 09:03
a czy p.Schetyna martwi się o polskie rodziny, które muszą utrzymać nie tylko siebie, ale swoje rodziny za najniższą krajową 2000 zł brutto, 1459 zł "na rękę"?
Lubię to! 4
o czym my tu mówimy?!
o czym my tu mówimy?!bezpieczeństwo bytowe rodaków29 czerwca 2017 o 09:31
płaca minimalna w Niemczech w 2017 r. przy 40 godzinnym tygodniu pracy wynosi 1.536 euro (równowartość 6.500 PLN), 8,84 euro za godzinę (równowartość 37,41 PLN), w Polsce płaca minimalna w 2017r. wynosi 2.000 PLN i 13 PLN za godzinę
Lubię to! 2
POlityka
POlityka29 czerwca 2017 o 08:54
a czy p.Schetyna martwi się o polskich emerytów i rencistów, czy mają za co przeżyć po opłaceniu rachunków?
Lubię to! 4
zacznijmy od swojego podwórka
zacznijmy od swojego podwórka29 czerwca 2017 o 08:01
"W Polsce jest 38 mln ludzi, a wg policji rocznie dochodzi do 1300 gwałtów. A jaka jest prawdziwa skala zjawiska?

Agnieszka Grzybek przekonywała, że skala zjawiska jest ogromna. - Wyniki naszych badań są przygnębiające. 87 proc. kobiet w Polsce odkąd skończyło 15 lat padło ofiarą molestowania seksualnego, w tym ok. 20 proc. próby gwałtu czy sam gwałt - mówiła przedstawicielka Fundacji na rzecz Równości i Emancypacji.

Grzybek podkreślała, że kobiety nie zgłaszają się na policję, bo wiedzą, że organom ścigania swoją traumatyczną historię będą musiały powtarzać wielokrotnie.

Renata Durda z Niebieskiej Linii dodała, że w Polsce wciąż pokutuje przekonanie o tym, że bycie ofiarą przemocy seksualnej jest powodem do wstydu.

Podkreślała, że w większości sprawcami gwałtów są aktualni lub byli partnerzy kobiet, czyli mężczyzna, którego ofiara dobrze zna. A jest mit, że do gwałtu dochodzi w ciemnej, niebezpiecznej uliczce."
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,19944299,czy-polki-nie-padaja-ofiara-gwaltow-policyjne-statystyki-a.html
Lubię to! 2
Internet znów robi ze Szwecji "zachodnią st
Internet znów robi ze Szwecji "zachodnią stzacznijmy od swojego podwórka29 czerwca 2017 o 08:08
"Ta historia przypomina mi się, kiedy po raz kolejny widzę w sieci tekst mówiący o pladze gwałtów w Szwecji. Takich publikacji pewnie by nie było, gdyby nie towarzyszące im założenie, że imigranci (koniecznie islamscy) odpowiadają za lwią część napaści seksualnych. Ale ich sednem jest właśnie statystyczny wniosek mówiący o tym, że nigdzie nie gwałci się tak, jak w Szwecji. Ma on tyle wspólnego z prawdą, co epidemia porwań w Australii i Kanadzie.

Definiując gwałt
Co mówią statystyki? Jeszcze niedawno notowano w Szwecji 63 gwałty na 100 tys. mieszkańców. Trzy razy więcej niż w sąsiedniej Norwegii, dwa razy więcej niż w USA i Wielkiej Brytanii, 30 razy więcej niż w Indiach.... W publikacjach na ten temat zwraca się uwagę, ze w 1975 roku zanotowano "tylko" 421 gwałtów, a w 2014 roku ponad 6 tysięcy. To wzrost o prawie 1500 procent.

W Szwecji panuje "epidemia gwałtów? Tak ogłaszają internauci, ale niewiele ma to wspólnego z prawdą
W Szwecji panuje "epidemia gwałtów? Tak ogłaszają internauci, ale niewiele ma to wspólnego z prawdą • Fot. Shutterstock
"Multikulturalna epidemia gwałtów" – to tytuł jednego z wielu artykułów, które zwracają uwagę na rzekomo kolosalny problem przestępczości seksualnej w Szwecji. Internet ochrzcił ten kraj "europejską stolicą gwałtu", bo statystycznie wypada w tej kwestii dużo gorzej niż wszyscy. Problem w tym, że za statystyką kryje się grubymi nićmi szyta manipulacja. Czas, by ostatecznie ją wyjaśnić.
ADVERTISEMENT

Liczby i świat na opak
Które państwa są "stolicami porwań" na świecie? – takie pytanie zadał w tekście o gwałtach w Szwecji dziennikarz BBC. Natychmiast pospieszył z wyjaśnieniem, że statystyki wskazują na... Australię i Kanadę, które notują dużo więcej uprowadzeń niż np. Kolumbia i Meksyk. Czy to oznacza, że mieszkańcy państw - niechlubnych rekordzistów muszą drżeć przed kidnapingiem? Oczywiście, że nie.
Reklama
pomiń >>

Po prostu Australijczycy i Kanadajczycy do statystyki uprowadzeń włączają także rodzicielskie kłótnie o dziecko, np. w sytuacje, kiedy ojciec zabiera pociechę bez zgody matki. Stąd wzięły się dane, które teoretycznie pozwalają mówić o światowych "stolicach porwań".

Ta historia przypomina mi się, kiedy po raz kolejny widzę w sieci tekst mówiący o pladze gwałtów w Szwecji. Takich publikacji pewnie by nie było, gdyby nie towarzyszące im założenie, że imigranci (koniecznie islamscy) odpowiadają za lwią część napaści seksualnych. Ale ich sednem jest właśnie statystyczny wniosek mówiący o tym, że nigdzie nie gwałci się tak, jak w Szwecji. Ma on tyle wspólnego z prawdą, co epidemia porwań w Australii i Kanadzie.

Definiując gwałt
Co mówią statystyki? Jeszcze niedawno notowano w Szwecji 63 gwałty na 100 tys. mieszkańców. Trzy razy więcej niż w sąsiedniej Norwegii, dwa razy więcej niż w USA i Wielkiej Brytanii, 30 razy więcej niż w Indiach.... W publikacjach na ten temat zwraca się uwagę, ze w 1975 roku zanotowano "tylko" 421 gwałtów, a w 2014 roku ponad 6 tysięcy. To wzrost o prawie 1500 procent.
Gwałty na świecie - statystyka
Gwałty na świecie - statystyka•Fot. ONZ
Właściwie na tym można zakończyć wyliczankę. I do takich danych ogranicza się zazwyczaj analiza problemu. Niesłusznie. Wszystko wyjaśnia bowiem odpowiedź na pytanie, skąd tak duże liczby i tak duża różnica w porównaniu do innych krajów.

Powód pierwszy – definicja gwałtu. Od 1 kwietnia 2005 roku w Szwecji obowiązuje szersza definicja prawna przestępstw seksualnych niż w innych krajach. Zawiera ona także przestępstwa do tej pory kwalifikowane jako wykorzystanie seksualne.

"Poza tym jeśli kobieta idzie na policję i mówi, że mąż czy narzeczony gwałcił ją codziennie przez rok, policja musi zarejestrować każdy incydent, czyli ponad 300 gwałtów. W wielu krajach byłoby to uznane za jeden przypadek gwałtu" – tłumaczyła BBC Klara Selin, socjolożka z Narodowej Rady ds. Przeciwdziałania Przestępczości.

Ten argument został dobrze podsumowany przez BRA, czyli szwedzki urząd ds. prewencji. Instytucja stwierdziła, że badania porównawcze prowadzone na statystykach dotyczących gwałtu pokazują, iż Szwecja jest na średnim poziomie, jeśli porównać ją z innymi krajami Europy. Nie dzieje się tak z powodu różnych policyjnych procedur i prawnej definicji. Warto o tym pamiętać, jeśli ktoś zabiera się do porównania suchych statystyk.
http://natemat.pl/152999,internet-znow-robi-ze-szwecji-zachodnia-stolice-gwaltu-jak-sie-narodzila-statystyczna-manipulacja
Lubię to! 1
Polak
Polak29 czerwca 2017 o 07:57
To PO odebrało Polakom wcześniejszy wiek emerytalny, żałowało pieniędzy na wsparcie polskich rodzin przez 500+, trzymało na głodowym poziomie minimalne wynagrodzenie, a martwi się o uchodźców?
Lubię to! 3
tak uważam
tak uważamPolak29 czerwca 2017 o 08:00
Dziś wielu polskich emerytów i rencistów musi przeżyć za 880 zł za 40 lat pracy, a uchodźca ma dostać na wstępie za nic 2100zł? Najpierw zadbajmy o godny poziom życia rodaków, a dopiero jak im zapewnimy właściwą opiekę, to martwy się o obywateli innych krajów.
Lubię to! 4
emeryt
emerytPolak29 czerwca 2017 o 08:03
a gdzie do tej pory była troska PO o człowieka, jak miało władzę i dzieliło rządowe pieniądze? dlaczego ci co teraz tak bardzo martwią się o bezpieczeństwo i godność uchodźców, nie zapewnili wszystkim Polakom socjalnego bezpieczeństwa i godnego życia?
Lubię to! 4
brak słów
brak słówPolak29 czerwca 2017 o 08:09
zapomnieli już jak za rządów PO polskie rodziny z chorymi dziećmi musiały koczować w na sejmowych korytarzach, aby wyprosić godne wsparcie na opiekę nad członkami swoich rodzin?
Lubię to! 3
Kali
Kalibrak słów29 czerwca 2017 o 08:12
gdzie wtedy był p.Tusk, Schetyna i jego POlityczni koledzy? Kto się wtedy wstawiał za polskimi rodzinami potrzebującymi wsparcia i pomocy?
Lubię to! 2
Reklama
Fabian z Jawora
Fabian z Jawora28 czerwca 2017 o 21:28
Buraki z PO wprowadza do Jawora uchodźców i zrobią to samo co w szwecji, parę lat temu to było jedno z najbezpieczniejszych państw w Europie a teraz porobiły się tam enklawy którymi rządzą uchodźcy do których nie zpuszczą się nawet policja.
Lubię to! 3
Polak
PolakFabian z Jawora29 czerwca 2017 o 02:33
Za kasę z UE są gotowi zrobić bałagan w Polsce. Targowica III RP.
Lubię to! 2
?
?28 czerwca 2017 o 12:44
"Poseł zataił swoją pensję, czy o niej zapomniał?
Legnicki poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński nie pracuje w kancelarii premier Beaty Szydło za darmo, a tak wynikało z jego oświadczenia majątkowego.
Ubiegłoroczne zarobki legnickich parlamentarzystów sprawdziliśmy pod koniec maja. Wtedy to pisaliśmy o zaskakującym oświadczeniu majątkowym złożonym przez posła Adama Lipińskiego. Wynikało z niego bowiem, że w 2016 roku jego jedynym dochodem była dieta poselska w wysokości 29,3 tys. zł.

Szef regionalnych struktur PiS co prawda zaznaczył, że jest zatrudniony jako sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ale o wynagrodzeniu za tę pracę już nie wspomniał.

Przycisnąć posła udało się dziennikarzowi portalu 24legnica.pl Piotrowi Kanikowskiemu. Dyrektor biura poselskiego Adama Lipińskiego przekonywała go, że jej szef nie musi wpisywać do oświadczenia majątkowego dochodów, które osiąga w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Następnie został odesłany do kancelarii rządu.

Kanikowski więc zapytał, ale odpowiedzi z KPRM jeszcze się nie doczekał. Sprawa jednak się już wyjaśniła, bo biuro prasowe Sejmu, poinformowało go, że 14 czerwca, czyli dwa dni po publikacji na 24legnica.pl artykułu dot. oświadczenia majątkowego polityka, do Sejmu wpłynęła korekta oświadczenia majątkowego Adama Lipińskiego.

„W punkcie IX nie wpisałem dochodu osiągniętego z tytułu zatrudnienia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w 2016 r. w wysokości 167 886, 05 zł” - oświadczył szef regionalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości."
http://fakty.lca.pl/legnica,news,65459,Pose_zatai_swoj_pensj_czy_o_niej_zapomnia_.html
Lubię to! 4
Gregory
Gregory?28 czerwca 2017 o 13:22
Bagatela - 167 tysięcy złotych mu umknęło - kolejny, co to nie wie, ile mu wpływa na konto. A Nowaka za zegarek za 20 tys. się czepiali...
Lubię to! 4
andy 55
andy 5528 czerwca 2017 o 12:26
Schetyna i jego platfusy nie maja zadnego wplywu !! Robi chucpe i chce przypodobac sie Merkel i unihnym oszolomom !!! Odwal sie ty oszolomie od Jawora ludzie nie chca tych szalencow !!!!
Lubię to! 2
?
?andy 5528 czerwca 2017 o 12:50
"Parlament Europejski proponuje, by wszystkie kraje UE wprowadziły obowiązkowy czteromiesięczny urlop rodzicielski dla ojców. Obecnie mężczyźni w Polsce tak mało angażują się w opiekę nad dziećmi, że utrudnia to sytuację kobiet na rynku pracy. A senator z PiS na to, że od opieki mężczyzna przestaje być mężczyzną i odechciewa mu się bronić Europy przed islamem"
https://oko.press/
Lubię to! 1
AK47
AK4727 czerwca 2017 o 10:22
takie są fakty.Paweł Kukiz i jego partia potwierdzili swoją propozycję z przed roku.Proponują ,żeby każda parafia przyjęła rodzinę uchodźców. W Polsce jest ponad 10 000 parafii x 8 osób w rodzinie to daje ponad 80 000 uchodźców w pierwszym rzucie.Z tego co czytałem Schetyna proponował kilkaset osób. Ale nienawiść i zaślepienie partyjne spowodowały skok do gardła Schetyny.Jak to nazwać, jak nie kolejna manipulacja jawor24h.
Lubię to! 3
bezpartyjny
bezpartyjnyAK4727 czerwca 2017 o 11:03
no właśnie próbujesz znowu manipulować - daj spokój
Lubię to! 5
Jaworzanin
JaworzaninAK4727 czerwca 2017 o 11:15
Klamiesz. Kukiz chce referendum w tej sprawie.
Lubię to! 2
jaworzanka
jaworzankaAK4727 czerwca 2017 o 12:56
ja też to słyszałam.Dzisiaj Polskie Radio godz 8,20.Kukiz potwierdził ,że jego propozycja w/s rozlokowania uchodźców przy parafiach jest aktualna.
Lubię to! 3
K
KAK4728 czerwca 2017 o 05:21
Oto co znalazłem: http://dzienreferendalny.pl/ Tam jest hasło "STOP UCHODŹCOM" Wątpię, żeby Kukiz był za ich przyjmowaniem.
Lubię to! 2
nie dla PIS
nie dla PIS26 czerwca 2017 o 08:02
Jestem przeciw polityce prowadzonej przez PIS w kraju
Lubię to! 6
nie! dla muslimów
nie! dla muslimównie dla PIS26 czerwca 2017 o 21:19
Jesteś z Platformy - to dla ciebie normalne - totalna opozycja.
Lubię to! 0
szok
szoknie! dla muslimów27 czerwca 2017 o 11:30
jesteś chory z nienawiści
Lubię to! 0
szok
szoknie dla PIS27 czerwca 2017 o 11:31
jak można wypisywać takie bzdur
Lubię to! 0
nie dla PO
nie dla PO25 czerwca 2017 o 06:20
Jestem przeciwny polityce prowadzonej przez Platformę Obywatelską w kraju jak i w Jaworze.
Lubię to! 6
anna
anna24 czerwca 2017 o 15:33
"hołduję chrześcijańskiemu podejściu w sprawie przyjmowania uchodźców i uważam ,że należy ich przyjmować" Tak wczoraj wypowiedział się Jan Duda , ojciec prezydenta. No to hejterzy do roboty!!!
Lubię to! 2
Szok ?
Szok ?anna24 czerwca 2017 o 19:22
A Marcin Meller w TVN 24 powiedział że w sprawie uchodźców ma mocno prawicowe poglądy !
Lubię to! 1
mieszkaniec
mieszkaniec24 czerwca 2017 o 07:18
Cenię ten portal za to, że naświetla jaworzanom prawdę. Dziękuję Panie Pawle za ta informację.
Lubię to! 3
#
#mieszkaniec24 czerwca 2017 o 15:49
mieszaniec,na kolana!!!
Lubię to! 0
?
?#25 czerwca 2017 o 01:08
Po co ma siadać na kolana?
Lubię to! 2
Polityczni
Polityczni23 czerwca 2017 o 21:29
do Jawora już dawno trafili uchodźcy-spadachroniarze i żerują na jaworzanach
Lubię to! 8
cel
celPolityczni24 czerwca 2017 o 06:50
drenaż publiczne kasy i wypływ poza Jawor
Lubię to! 4
AK47
AK4723 czerwca 2017 o 21:06
o Boże jak łatwo dajecie się podpuścić.Jak łatwo wami manipulować. A to co Pan robi Panie Pawle, autorze tekstu , jest cyniczne i podłe. Tyle w temacie.
Lubię to! 4
chyba żartujesz
chyba żartujeszAK4723 czerwca 2017 o 21:24
a co to p.Paweł wsadził w usta Schetyny te słowa?
Lubię to! 8
do AK47
do AK47AK4723 czerwca 2017 o 23:55
a może to co ty robisz jest cyniczne i podłe skoro oskarżasz dziennikarza który należycie wypełnia swoje obowiązki informując ludzi o tym co planują im zgotować politycy PO? Chyba, że uważasz że cynicznym i podłym jest przekazywanie społeczeństwu tego co komunikują mu politycy PO?
Lubię to! 8
sceptyk
sceptykdo AK4724 czerwca 2017 o 09:10
rzetelnośc dziennikarska nakazuje, aby też informowac społeczeństwo o tym , co szykują mieszkańcom politycy PIS, a tego tu nie widzę... i w tym cały problem. "Jak Kali ukraść krowę - dobrze, jak Kalemu ktoś ukraść krowę - źle"
Lubię to! 0
do sceptyk
do sceptykdo AK4724 czerwca 2017 o 12:44
akurat ty sceptyku o rzetelności nie powinieneś się wypowiadać...
Lubię to! 5
meliski
meliskiAK4724 czerwca 2017 o 06:43
AK47 denerwuje się, bo portal rzetelnie o wszystkim informuje mieszkańców, porusza niewygodne dla lokalnej władzy tematy
Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzaninmeliski24 czerwca 2017 o 15:42
portal porusza niewygodne dla lokalnej władzy tematy???.kpisz czy o drogę pytasz .Nawet średnio rozgarnięci wiedzą ,że jawor24h wściekle atakuje wszystko i wszystkich tych, co nie są związani z PIS lub kościołem.
Lubię to! 3
Reklama
bezpartyjny, bezrobotny rodzic
bezpartyjny, bezrobotny rodzic23 czerwca 2017 o 18:15
Żeby móc myśleć o pomocy innym, to najpierw własnym trzeba zagwarantować pracę i godną płacę, aby mogli utrzymać swoje rodziny. W Polsce najniższa krajowa w 2017 roku wynosi 1.459 zł netto / 2000 zł brutto. Policzmy średnio 22 dni robocze w miesiącu x 8 = 176 godzin. Podzielmy 1.459 zł na 176 h otrzymamy na rękę tylko 8,29 zł/h !!! Kredytu na kupno własnego mieszkania żaden bank ci nie da, bo za te pieniądze i tak nie utrzymasz 3-4 osobowej rodziny. Mieszkań i pracy tutaj brak a obecny włodarz pomimo, że jest największym pracodawcą w mieście, to pracę daje swoim politycznym znajomkom spoza Jawora.
Lubię to! 9
trzeźwy
trzeźwybezpartyjny, bezrobotny rodzic23 czerwca 2017 o 18:21
I niech nikt nie próbuje tu wciskać kitu, że burmistrz załatwił dla jaworzan Mercedesa i miejsca pracy, bo gdyby nie ruszyła budowa S3, to by tu żadna strefa nie miała racji bytu, choćby była największa w Polsce, a gdyby polski rząd nie wyłożył z państwowej kasy prawie 19 mln euro dla tego inwestora, to by otworzył fabrykę gdzie indziej-tam, gdzie by mu dopłacili.
Lubię to! 9
Polak
Polak23 czerwca 2017 o 18:07
Kilka osób sili się tutaj na komentarze pod tytułem: "a co jakby taki los spotkał was"?. MY nie jesteśmy zagrożeniem dla innych, kiedy jakiś Polak zorganizował atak terrorystyczny? Natomiast charujemy jak woły stąd jesteśmy pożądani wszędzie do pracy
Lubię to! 9
gogo
gogoPolak26 czerwca 2017 o 07:35
hahah, a wiesz że w statystykach przestępstw w UK od lat przoduja polacy? Poszukaj artykułów w internecie, a sie zdziwisz jakie to z nas "aniołki"
Lubię to! 3
azyl u Leoncia i Monique
azyl u Leoncia i Monique23 czerwca 2017 o 16:18
no to Monique z Leonciem dadzą pierwsi przykład. Do Leoncia DOKWATEROWAĆ rodzinę syryjską i trójkę somalijskich dzieci. Jest sam, bezdzietny. Niedawno kupił lokum. W sam raz. A Monique do siebie 3lub 4 arabów.
Lubię to! 5
po równo
po równoazyl u Leoncia i Monique23 czerwca 2017 o 16:26
na ranczo u Monique zmieści się dużo więcej uchodźców
Lubię to! 5
katolik
katolik23 czerwca 2017 o 15:59
jestem jaworzaninem,katolikiem praktykującym.Nie siadam w pierwszych ławkach w kościele , nie prowadzam księdza pod pachę i nie zależy mi na wykorzystywaniu wiary do osiągania korzyści.Głosowałem na PIS i Dudę.Mieszkam skromnie,ale jeżeli będzie rodzina która potrzebuje pomocy to przyjmę ich pod swój dach.Starałem się przeczytać te wasze komentarze , ale nie mogłem .Kochani skąd w was tyle podłości. Przecież nie wiecie ,czy podobny los nie spotka was i wasze rodziny.Wstyd mi za was.
Lubię to! 4
odpowiedzialność za bliskich
odpowiedzialność za bliskichkatolik23 czerwca 2017 o 16:23
a jesteś w stanie zapewnić swoja rodzinę i sąsiadów, że będą bezpieczni?
Lubię to! 7
bezbronne
bezbronnekatolik23 czerwca 2017 o 18:34
katoliku, to adoptuj umierające z głodu somalijskie dzieci
Lubię to! 4
Śmierć głodowa grozi 200 tys. somalijskim maluc
Śmierć głodowa grozi 200 tys. somalijskim maluckatolik23 czerwca 2017 o 18:36
http://misyjne.pl/somalia-200-tys-dzieci-obliczu-smierci-glodowej/
Lubię to! 3
jaworzanin
jaworzaninkatolik23 czerwca 2017 o 19:21
Mieszkanie, wyżywienie, kieszonkowe na luksusowe papierosy,ubranie na zimę, przedszkole, szkołę i nauczyć się arabskiego.I tak długie lata do końca żywota, bo pracować nie będą tylko pomnażać rodzinę i nowe brzuchy do karmienia, lokum,itd, itp
Lubię to! 3
to prawda
to prawdajaworzanin23 czerwca 2017 o 19:40
elektorat socjalny i to ciągle nie zadowolony, bo ciągle mu mało
Lubię to! 2
Cudzoziemcy
Cudzoziemcy23 czerwca 2017 o 15:11
Zgodnie z Konwencją Genewską cudzoziemcowi nadaje się status uchodźcy, jeżeli na skutek uzasadnionej obawy przed prześladowaniem z powodu rasy, religii, narodowości, przekonań politycznych lub przynależności do określonej grupy społecznej nie może lub nie chce korzystać z ochrony własnego kraju. Osoba, której przyznano status uchodźcy, otrzymuje prawo pobytu w Polsce i, poza wyjątkowymi okolicznościami, nie może być wydalona. Dzięki tzw. paszportowi genewskiemu otrzymuje możliwość podróżowania za granicę. Ma prawo do pracy na takich samych zasadach, jak obywatele Polski i na takich samych zasadach może prowadzić działalności gospodarczą. Ma prawo do świadczeń pomocy społecznej, otrzymywania zasiłków: rodzinnego, pielęgnacyjnego i wychowawczego. Otrzymuje również prawdo do nauki, ubezpieczenia zdrowotnego i pomocy integracyjnej (świadczenia pieniężne na utrzymanie i pokrycie wydatków związanych z nauką języka polskiego, opłacanie składki na ubezpieczenie, poradnictwo socjalne). Osobom o statusie uchodźcy łatwiej jest też ubiegać się o polskie obywatelstwo. Podobnie wygląda sytuacja tych, którzy otrzymali ochronę uzupełniającą. Za rozpatrywanie wniosku o status uchodźcy odpowiedzialny jest najczęściej ten kraj UE, na którego terytorium znalazła się osoba nielegalnie przekraczająca granicę Schengen (wyjątki to sytuacje, w których osoba ta posiada rodzinę z nadanym statusem uchodźcy w innym państwie członkowskim). Kraj, w którym dana osoba złoży wniosek o ochronę międzynarodową, jest odpowiedzialny za zapewnienie jej miejsca pobytu, warunków do życia i opieki medycznej na czas podjęcia decyzji dotyczącej jej dalszych losów. Oprócz statusu uchodźcy istnieją także inne formy ochrony. W Polsce np. jest to pobyt tolerowany. Rozwiązanie to zapewnia obcokrajowcowi możliwość pobytu, jest jednak wydawane na krótki czas, co znacząco utrudnia osiągnięcie stabilizacji.
Lubię to! 2
obcokrajowcy
obcokrajowcy23 czerwca 2017 o 15:04
na targi chleba do Jawora pewnie przyjadą Ukraińcy z Berdyczowa, to niech Bera powie Schetynie, że gości "uchodźców" z Ukrainy i wilk będzie syty i owca cała ;)
Lubię to! 1
Beata
Beata23 czerwca 2017 o 14:45
Ludzie uciekają ze swojego kraju, ponieważ grozi im śmierć. Na pewno jesteśmy winni pomoc uchodźcom. Ta cyniczna „gra strachem” przed uchodźcami jest straszna.
Lubię to! 4
Pokój
PokójBeata23 czerwca 2017 o 14:57
Co ty nie powiesz... Ci niby uchodźcy są z Erytrei, Somalii. Nigerii. Malii. Libii. i innych krajów Afryki śradkowej. Przecież tam nie ma wojny
Lubię to! 7
do Beata
do BeataBeata23 czerwca 2017 o 14:57
Cyniczne to jest zmuszanie tych ludzi do przyjazdu do Polski, Czech, na Łotwę czy do Estonii, chociaż oni wcale tego nie chcą. Oni chcą do Niemiec, Anglii i Francji. Gdyby uciekali przed wojną to by zbiegli do najbliższego kraju, a nie przez pół świata do Europy Zachodniej, różnej kulturowo i etnicznie. Oni chcą podbijać. Nie widziałaś co się stało ostatnio we Francji, gdzie zginął polski kierowca bo urządzili zasadzkę rabunkową na TIRa na autostradzie?
Lubię to! 8
nie hurra optymist
nie hurra optymistBeata23 czerwca 2017 o 14:59
Jak my zaczniemy wpuszczać do swojego kraju uchodźców, to i my będziemy stąd musieli uciekać przed terrorystami i atakami. Pomoc jest potrzebna, ale na miejscu, a nie przeniesienie całej ludności do innego kraju. Polska i Unia ma wojsko od obrony. Nie jestem za rozpowszechnianiem pola walki po całym świecie, tylko za gaszeniem konfliktu i udzielania wsparcia na miejscu. Po kiego tych ludzi wywozić daleko od ich rodzinnego kraju, domu. Można ich ewakuować niedaleko i tam udzielać wsparcia aż do zakończenia wojny i powrotu do domu.
Lubię to! 6
sajmon
sajmon23 czerwca 2017 o 13:59
Ktos zginie. !
Lubię to! 1
najpierw mieszkańcy
najpierw mieszkańcy23 czerwca 2017 o 13:34
w ślad za słowami Schetyny teraz wszyscy jaworscy bezrobotni i bez mieszkań powinni zgłosić się do lokalnego lidera PO, aby zapewnił im pracę i lokum, zanim zagwarantuje to uchodźcom
Lubię to! 4
friend
friend23 czerwca 2017 o 13:04
Ratusz będzie uczył się arabskiego
Lubię to! 4
Reklama
Sut-anny
Sut-anny23 czerwca 2017 o 13:02
Zgwałcić to cię mogą na razie w zachrystii
Lubię to! 4
???
???23 czerwca 2017 o 12:51
"PiS zorientowało się, że straszenie uchodźcami mającymi rzekomo zalać Polskę przynosi efekty. Kolejne sondaże znowu dają partii Jarosława Kaczyńskiego (68 l.) bezpieczną przewagę nad PO. A skoro ta broń okazała się skuteczna, to PiS zamierza korzystać z niej przy każdej okazji.

Ostre przemówienie premier Beaty Szydło (54 l.) podczas debaty nad wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza (69 l.) przypadkowe nie było. Jak tłumaczy nam ważny polityk PiS, partia nie ma możliwości finansowania nowych projektów socjalnych. A tylko tak mogła zatrzymać odpływ wyborców. Kiedy więc słupki poparcia zaczęły maleć, postanowiono uciec się
do innej strategii.
Skoro nie można dać Polakom pieniędzy, postanowiono ich postraszyć. PiS „pomogła” w tym trochę sama Unia Europejska, która zagroziła nam sankcjami, jeśli nie zaczniemy przyjmować migrantów. Beata Szydło ostro się temu sprzeciwiła. Ta taktyka szybko przyniosła efekty – poparcie dla PiS znowu zaczęło rosnąć. W strategię PiS idealnie wpisała się też Platforma. Kiedy wrócił temat uchodźców, jej politycy zaczęli się plątać – sami nie wiedzą, czy chcą przyjmować imigrantów, czy też nie.

Po zamachu w Manchesterze temat obrony Polaków przed uchodźcami znowu wrócił. Beata Szydło przekonuje, że gdyby byli w naszym kraju, to dzieci nie mogłyby spokojnie pójść na plac zabaw. Tyle że to uproszczenie! Pani premier, więcej dzieci idących na place zabaw zabili w Polsce kierowcy, niż na Zachodzie islamiści..."
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/pis-straszy-uchodzcami-chodzi-o-sondaze/yn854qs
Lubię to! 8
Jaworzanka
Jaworzanka23 czerwca 2017 o 12:30
Dość już mamy z Ukrainy, a teraz jeszcze z Syrii? Widząc co dzieje się w Niemczech, Anglii, Belgii, Francji potrafię wyciągnąć wnioski i z cała świadomością twierdze, ze mam prawo bać się tych ludzi. Póki co mamy względny spokój i nie muszę bać się kiedy moje dziecko nastoletnie wychodzi z przyjaciółmi. Ja jestem przeciw. I proszę nie oskarżać mnie o rasizm i tym podobne. Potrzeba referendum w tej kwestii a nie decyzji kilku osób.
Lubię to! 7
Bekon
Bekon23 czerwca 2017 o 12:26
Dla tych co są za przyjęciem uchodźców. Ciekawe czy jakby Wam zgwałcili córkę czy żonę albo wysadzili kogoś z waszych bliskich w powietrze to dalej byście byli tacy otwarci na przyjmowanie? Jak Wam jest ich tak bardzo żal to wyleccie sobie do Syrii i tam ich wspierające.
Lubię to! 7
?
?23 czerwca 2017 o 12:23
Wypad, nie chce tu nikogo. Zobaczcie na Facebooku w co się bawią dzieci uchodźców
Lubię to! 6
faustu s
faustu s23 czerwca 2017 o 10:39
o... poszedł dubel....
Lubię to! 0
f austus
f austus23 czerwca 2017 o 10:38
https://www.youtube.com/watch?v=b2DGWffU78E
Ula, nie lubisz jego, gdyż Kaczor jest nikczemnego wzrostu?
ps
admin... cenzurujecie? Burmistrz jest spoko, lubię z PO Jacka Emila Saryusza - Wolskiego....
Lubię to! 0
faustu s
faustu s23 czerwca 2017 o 10:37
https://www.youtube.com/watch?v=b2DGWffU78E
Ula, nie lubisz jego, gdyż Kaczor jest nikczemnego wzrostu?
ps
admin... cenzurujecie? Burmistrz jest spoko, lubię z PO Jacka Emila Saryusza - Wolskiego....
Lubię to! 1
Ula
Ula23 czerwca 2017 o 09:59
Nie lubię Kaczyńskiego, zacofany, ale przynajmniej wprowadził pewne standardy w porównaniu z PO
Lubię to! 0
Paulina
PaulinaUla23 czerwca 2017 o 10:02
chodzi ci o przysłowiowych "Misiewiczów" no to pojechałaś po całości
Lubię to! 3
do Uli
do UliPaulina23 czerwca 2017 o 10:10
Super standardy:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21447101,kilka-tysiecy-zlotych-nagrody-od-szydlo-dla-ministrow-trojka.html
Lubię to! 2
obiektywny
obiektywny23 czerwca 2017 o 09:26
Dzień bez próby kopania burmistrza dniem straconym - chore
Lubię to! 7
suweren
suwerenobiektywny23 czerwca 2017 o 09:35
nie kopania, tylko opinii mieszkańców. czy ktoś tu kogoś obraża? nie, a mieszkańcy i wyborcy mają suwerenne prawo oceniać działania ludzi, których wybrali i których wynagradzają z publicznych pieniędzy
Lubię to! 7
zirytowany
zirytowanysuweren23 czerwca 2017 o 09:40
Masz racje suweren ma prawo oceniać ludzi których wynagradza z publicznych pieniędzy, dlatego po 1,5 roku już wiem że nie zagłosuję na pewno na PIS
Lubię to! 6
Gregory
Gregorysuweren23 czerwca 2017 o 09:54
No i bardzo dobrze wynagradzają: http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/premier-szydlo-daa-minister-witek-30-tys-z-nagrody_1003645.html
Lubię to! 2
SUWEREN
SUWERENsuweren23 czerwca 2017 o 09:56
To też z publicznych pieniędzy SUWERENA

"W czerwcu padł rekord kosztów policyjnego zabezpieczenia miesięcznicy smoleńskiej i kontrmiesięcznic. Komenda Stołeczna szacuje je na ponad 440 tys. złotych. Porządku pilnowało prawie 1,9 tysiąca funkcjonariuszy. Dla porównania - dwa lata wcześniej wystarczyła ich zaledwie setka"
https://oko.press/rekordowy-koszt-zabezpieczenia-czerwcowej-miesiecznicy-smolenskiej-prawie-pol-miliona-zlotych/
Lubię to! 4
internauta
internautaobiektywny23 czerwca 2017 o 10:02
Trolle nie śpią:
http://natemat.pl/210925,platna-prawica-jak-trolle-konserwatystow-i-putina-trzesa-polskim-internetem
Lubię to! 2
...
...internauta23 czerwca 2017 o 10:05
chciałbyś
Lubię to! 2
Reklama
czytelnik
czytelnik23 czerwca 2017 o 09:22
Jeszcze nie ma tematu ale artykuł oczywiści jest już byle walnąć w burmistrza
Lubię to! 4
Joker
Jokerczytelnik23 czerwca 2017 o 09:28
Jak się nie ma tematu to się go wymyśla i tworzy sztuczny problem
Lubię to! 3
kpisz?
kpisz?czytelnik23 czerwca 2017 o 09:31
ja to nie ma tematu, jak p.Schetyna publicznie to powiedział, a p.Bera jest z PO?
Lubię to! 6
pytanie
pytanieczytelnik23 czerwca 2017 o 09:34
Myślicie że Schetyna wymyślił ten temat żeby uderzyć w burmistrza? To jakieś walki wewnętrzne w PO według was? Za bardzo burmistrz mu zagroził bo urosła jego pozycja?
Lubię to! 6
gość
gośćczytelnik23 czerwca 2017 o 09:35
Jak nie ma tematu skoro padła jasna deklaracja przewodniczącego PO? To mamy reagować dopiero jak zaczną się pierwsze gwałty czy kiedy według ciebie?
Lubię to! 7
brak słów
brak słówgość23 czerwca 2017 o 09:42
Przestań straszyć ludzi gwałtami, co ty wypisujesz? Polacy nie gwałcą ? ręce opadają
Lubię to! 3
Renia
Renia23 czerwca 2017 o 09:21
co ludzie uciekają przed wojną i głodem
Lubię to! 2
Mirek
Mirek23 czerwca 2017 o 09:20
Skąd tyle jadu i nienawiści ?
Lubię to! 2
żwirek
żwirekMirek23 czerwca 2017 o 09:36
Z POlski
Lubię to! 1
suweren
suwerenMirek23 czerwca 2017 o 09:37
żaden jad, tylko obawy i opinie na podstawie tego, co dzieje się w krajach, w których przyjęto uchodźców
Lubię to! 6
Rafek
Rafek23 czerwca 2017 o 08:55
Proszę bardzo wypowiedź Schetyny odnośnie przyjmowania uchodźców:
http://www.platforma.org/aktualnosc/49457/polska-byla-jest-i-bedzie-solidarna
Lubię to! 5
faustus
faustusRafek23 czerwca 2017 o 09:17
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/19225817_1352223028199683_6962438062332313180_n.jpg?oh=7fbf1fe9da719306d9edf8c1a7090ebe&oe=59DBC852
Lubię to! 0
Gregory
GregoryRafek23 czerwca 2017 o 09:20
Grzegorz Schetyna @SchetynadlaPO

"Polska była, jest i będzie solidarna. Mimo rządów PiS. Należy pomóc ofiarom wojny. Tego wymaga polska racja stanu i ludzka przyzwoitość."
Racja. Jak nie wiesz, jak się zachować - zachowaj się PRZYZWOICIE!
Lubię to! 2
faustu s
faustu sGregory23 czerwca 2017 o 09:25
Nie panikuj, grzechu, jeszcze nie wprowadzono kultowego programu 'cela+'
Lubię to! 1
zdziwiony
zdziwionyGregory23 czerwca 2017 o 09:33
do faustu s uważaj co piszesz, od programu z "+" są inni ha ha. A trochę przyzwoitości nikomu nie zaszkodzi
Lubię to! 1
mój pkt widzenia
mój pkt widzenia23 czerwca 2017 o 08:09
Niestety, ale źle mi się kojarzą rządy i pomysły PO-minimum dla obywateli (żebracza minimalna, podniesienie wieku emerytalnego, brak wsparcia polskich rodzin w formie 500+, brak pracy),afery ( https://wzzw.wordpress.com/2009/10/15/afery-po-lista/ http://naszeblogi.pl/42478-afery-po-juz-1900 ) przy jednoczesnym wystawnym funkcjonowaniu samych przedstawicieli partii-ośmiorniczki, kosztowne imprezy, bankiety, delegacje, limuzyny, korupcja (nepotyzm, kumoterstwo, klientelizm, kolesiostwo). W gminie teraz rządzi przedstawiciel PO i czy jaworzanom się polepszyło, przybyło mieszkań albo pracy dla jaworzan? Niestety, ale źle mi się kojarzą rządy przedstawicieli PO. Nepotyzm, kumoterstwo, klientelizm, kosztowne funkcjonowanie (imprezy, przyjęcia, delegacje, limuzyny), nie dbanie o suwerenów.
Lubię to! 8
Gregory
Gregorymój pkt widzenia23 czerwca 2017 o 08:29
Wypisz, wymaluj rządy PIS opisujesz! A tzw. dziennikarze już nie mają pomysłu na oczernianie burmistrza, to opisują wydumane w swoich "umysłach" problemy? A w kościele w Boże Ciało się było? Księży słuchało? A co papież o imigrantach mówi też słyszało?
Lubię to! 3
do Gregory
do GregoryGregory23 czerwca 2017 o 08:36
Gregory ty inaczej nie potrafisz? Czy twoim idolem jest Stefan Niesiołowski? Na każdy argument odpowiadasz tylko pluciem i pluciem... Nic do ciebie nie dociera.
Lubię to! 7
obserwacja
obserwacjaGregory23 czerwca 2017 o 08:43
Podniesienie bez zgody Polaków wieku emerytalnego, utrzymywanie najniższej krajowej na poziomie urągającym zapewnienie godnego życia polskim rodzinom, afera reprywatyzacyjna, podsłuchowa, ośmiorniczki to rządy PIS? Zobacz co się w Jaworze dzieje za tej kadencji-impreza za imprezą, sadzenie zieleni zamiast wymiana systemów ogrzewania (więcej na kwiatki niż na dopłaty do likwidacji źródła zanieczyszczeń) z gminnego budżetu, podniesienie cen za wodę i ścieki, droga służbowa limuzyna z prywatnym szoferem-kuzynem, zamiatarka widmo za ok. 600 tyś zł (kto ja widuje codziennie pracującą w Jaworze to ręka do góry), brak termomodernizacji gminnych budynków, brak mieszkań, pracy, czynnego letniego basenu, darmowej komunikacji miejskiej, hali widowiskowej z kinem, posady dla rodziny i politycznych znajomków.
Lubię to! 7
Andrzej
AndrzejGregory23 czerwca 2017 o 08:53
Według ciebie Gregory problem uchodźców jest wydumany w "umysłach"? Nie dostrzegasz tego co się dzieje na zachodzie? Ataki na kierowców tirów, zamachy, gwałty i rozboje. Tobie to nie przeszkadza? Chcesz tego w Polsce tylko po to żeby dokopać obecnemu rządowi, który dba o bezpieczeństwo Polaków?
Lubię to! 7
!
!23 czerwca 2017 o 07:53
redaktorku najpierw radziłabym zastanowic sie nad tym co piszesz, bo to, że ten nedzny portal słynie z oczerniania, obrażania, to już wszyscy wiemy. Koljena wyborcza prowokacja i atak . Tania sensacyjka, no, ale cóż nie dziwi mnie to wcale, zwłaszcza tutaj!
Lubię to! 5
kolo
kolo!23 czerwca 2017 o 08:39
Tak i redaktor jest w zmowie z Grzegorzem Schetyną i to on mu kazał wypowiedzieć takie słowa? Tanią sensacyjką nazywasz poważną deklarację przewodniczącego największej opozycyjnej partii, aspirującego do roli premiera? Zastanów się człowieku co piszesz...
Lubię to! 7
!
!kolo23 czerwca 2017 o 08:48
co ma piernik do wiatraka? a czy burmistrz wypowiedział się na ten temat?, czy powiedział p. sasieli, ze tak będzie? moze twoje myslenie jest niskich lotów, ale zastanów sie co ty do mnie mówisz
Lubię to! 4
jakim prawem?
jakim prawem?kolo23 czerwca 2017 o 09:39
a słuchałeś wypowiedzi p.Schetyny? partyjny kolega p.Bery wypowiedział się w jego i naszym imieniu!
Lubię to! 4
Mirek
Mirek!23 czerwca 2017 o 08:49
Bardzo dobrze, że portal o tym napisał, bo o takich rzeczach obywatele muszą wiedzieć, co chce im zgotować pan Schetyna. Nie rozumiem jak politycy PO mogą być tak nieodpowiedzialni. A ty człowieku podpisany "!" zastanów się jako to wyborcza prowokacja skoro są to oficjalne słowa szefa PO? Chyba, że uważasz że to prowokacja Schetyny tylko przeciwko komu?
Lubię to! 4
...
...Mirek23 czerwca 2017 o 08:53
nie wypowiadam sie na temat co powiedział Pan Schetyna,. Pani Witek, czy inni, bo ten mizerny tekścik nie jest atakiem na p. Schetyne, ale znowu na burmistrza, który nie wypowiedział sie na ten temat. Kolejny hicior w wydaniu sasieli
Lubię to! 3
jakim prawem?
jakim prawem?Mirek23 czerwca 2017 o 09:41
a słuchałeś wypowiedzi p.Schetyny? partyjny kolega p.Bery wypowiedział się w jego i naszym imieniu!
Lubię to! 3
PO
POMirek23 czerwca 2017 o 09:42
p.Bera jest z PO, bo ostatnio nawet zorganizował w Jaworze spotkanie PO z mieszkańcami
Lubię to! 3
do !
do !!23 czerwca 2017 o 08:59
Człowieku co to ty tu oczerniasz i obrażasz. a pan schetyna wypowiedział się w imieniu samorządowców z PO. To co, jak politycznie jest na rękę to jest w PO, a jak nie na rękę to udaje że nie jest?
Lubię to! 4
wiki
wikido !23 czerwca 2017 o 09:08
mowa trawa, weź sie za robotę!
Lubię to! 2
Anka
Anka23 czerwca 2017 o 07:16
a Polacy w Anglii, Niemiec, Szwecji itd.... którzy pojechali za chlebem to w porządku ale jak kogoś do nas to już nie
Lubię to! 3
co się dziwisz
co się dziwiszAnka23 czerwca 2017 o 07:22
bo Jawor jest biedny i jaworzanie nie maja mieszkań i pracy
Lubię to! 4
Gregory
Gregoryco się dziwisz23 czerwca 2017 o 08:57
No tak, a ci Syryjczycy to bardzo bogaci są, i wojna w ich kraju to tylko takie małe utrudnienie w spokojnym funkcjonowaniu... Żałośni jesteście w tym swoim egoizmie. Macron ma rację...
Lubię to! 0
egoiźmie?
egoiźmie?co się dziwisz23 czerwca 2017 o 09:47
To zapytaj jaworzan, którzy nie mają pracy i mieszkania co na ten temat myślą-czy są za tym, aby człowiek, którego wybrali bardziej dbał o ludzi spoza Jawora lub spoza kraju, niż o swoich mieszkańców. Kto o nich dba, zadba?
Lubię to! 6
do Anka
do AnkaAnka23 czerwca 2017 o 08:40
A Polacy w tej Anglii, Niemczech i Szwecji to ile zamachów miesięcznie przeprowadzają? Zastanów się co piszesz...
Lubię to! 7
gogo
gogoAnka23 czerwca 2017 o 11:28
No to wyobraź sobie że my jedziemy by pracować. A oni przyjezdzają by tu żerować. Rzekomo te 90% składu - czyli sami mężczyźni w sile wieku pomiedzy 20-45 lat uciekają z własnego kraju zamiast go bronić, czy to nie dziwne? Powiedz ilu z nich podjęło jakąs pracę. Niewielu, bo wiekszośc uważa sie za ofiary wojenne które trzeba bedzie do konca na socjalu zywić. Nie wspomne o tym że jak sie poruchawka uspokoi, to i tak nie wrócą do siebie...
Lubię to! 4
Do widzenia
Do widzeniaAnka24 czerwca 2017 o 18:12
Zapewne nikogo nie wysadzili ani nie zadzgali nie obmacują i nie gwałcą...
Lubię to! 0
katolik
katolik23 czerwca 2017 o 07:09
Teraz będziecie straszyć uchodźcami i nimi szczuć? paranoja
Lubię to! 6
sympatyk platformy
sympatyk platformykatolik23 czerwca 2017 o 08:42
Odczep się od przewodniczącego Schetyny. Jak się boisz uchodźców to nie wychodź z domu. Może ty szczujesz!
Lubię to! 2
?
?sympatyk platformy23 czerwca 2017 o 08:47
a jakim prawem p.Schetyna deklaruje przyjmowanie uchodźców w lokalnych samorządach bez zapytania o zgodę mieszkańców?
Lubię to! 7
killbil
killbil23 czerwca 2017 o 07:05
Jawor - miasto chleba i pokoju :) :) :)
Lubię to! 4
koszty przyjęcia uchodźców
koszty przyjęcia uchodźcówkillbil23 czerwca 2017 o 07:19
jeżeli Polska nie wyraża zgody na przyjmowanie uchodźców, to Jawor nie dostanie wsparcia z UE na nich, koszt poniosą jaworzanie
Lubię to! 6
dobry lub zły gospodarz
dobry lub zły gospodarz23 czerwca 2017 o 06:49
najpierw niech p.Bera niech Pan zapewni mieszkania i pracę swoim mieszkańcom, a potem ludziom spoza Jawora, bo dobry gospodarz najpierw dba o swoich
Lubię to! 8
POlityka
POlitykadobry lub zły gospodarz23 czerwca 2017 o 06:55
p.Bera jak musi wykonać partyjne polecenie przełożonego, to niech to robi na własny koszt lub koszt PO (udostepnienie, wynajęcie mieszkania, udzielenie wsparcia finansowego), a nie z gminnych pieniędzy. Nie ma zgody jaworzan na to, aby realizował partyjne zachcianki kosztem gminy i jej mieszkańców. Tym się właśnie różni PIS od PO, że bez zgody suwerenów, takich decyzji nie podejmują samodzielnie.
Lubię to! 6
Reklama
mieszkania, zasiłki
mieszkania, zasiłki23 czerwca 2017 o 06:44
Merkel w Niemczech (w NRD-owskiej części) miała cała masę pustych mieszkań i niemalże wyludnionych miasteczek (odpływ Niemców do NRF-owskiej części), które chciała zaludnić tanią siła roboczą i stąd pomysł o przyjmowaniu uchodźców. Jak się okazało, że zaczęli napływać różni ludzie, którzy nie byli skorzy do pracy a przenieśli się głównie ze względu na socjal. Ludzie ci nie uciekają bardzo często od wojny, ale od biedy i stąd tak rozpowszechniona roszczeniowość (trzeba im zapewnić mieszkania, zasiłki). Każdy, kto raz był w kraju islamskim wie, że tamtejsze społeczności są w ogóle bardzo roszczeniowe. Mężczyźni uważają, że cały świat powinien leżeć im u stóp. I to jest reguła, od której są tylko wyjątki. O euroislamiźmie i terrorze, jaki napłynął do Europy razem z uchodźcami to nawet nie trzeba mówić.
Lubię to! 5
żart?
żart?23 czerwca 2017 o 06:30
to jaworzanie po kilka lat oczekują na mieszkanie, a uchodźcy dostaną od ręki, bo p.Schetyna tak powiedział?
Lubię to! 6
kibol
kibol23 czerwca 2017 o 01:31
No to już kibole kuzienki będą mieli ciekawe zajęcie :)
Lubię to! 2
Islam zdemaskowany:
Islam zdemaskowany:23 czerwca 2017 o 01:01
"PO nie dodało juz, że prawo łącznia rodzin przywiduje, by te matki ściągnęły tu ojców, dziadków, dorosłych synów, braci, a może i kuzynów itp...

PO zapomniało, że należy pomagać tym ludziom tam na miejscu, bo naprawdę biedni ludzie nie mają pieniędzy dla przemytnikow. Isis juz upada, każdy obywatel Iraku teraz powinien wrócić do swojej ojczyzny by ja odbudować, zatem pomagajmy ludziom na miejscu, nie budujmy drugiego Iraku w Polsce!"
Lubię to! 10
katolik
katolikIslam zdemaskowany:23 czerwca 2017 o 07:10
Co się martwisz przecież mamy 500+
Lubię to! 0
dbanie o Polaków
dbanie o Polakówkatolik23 czerwca 2017 o 07:24
dla Polaków i to nie dzięki PO a PIS
Lubię to! 5
przestraszona
przestraszona23 czerwca 2017 o 00:05
Nie chcę w mieście uchodźców, boję się o bezpieczeństwo swojej rodziny. Bez zgody mieszkańców (bez konsultacji z nimi) takiej decyzji burmistrz nie powinien podejmować.
Lubię to! 12
...
...22 czerwca 2017 o 23:56
żebyście się nie zdziwili, jak bez wysłuchania opinii mieszkańców wykona partyjny "rozkaz", tylko oby to nie odbyło się kosztem gminy i mieszkańców
Lubię to! 9
won
won22 czerwca 2017 o 23:46
No to robimy zbiórkę podpisów pod referendum w sprawie wcześniejszego odwołania Burmistrza EB w związku z faktem że jest Trybunem Ludowym Grzegorza S i wbrew woli mieszkańców będzie może nam tu upychał antychrześcijański fragment ludności świata z kręgu wiary islamskiej.
Lubię to! 9
@ won
@ wonwon23 czerwca 2017 o 07:12
nikt nikogo jeszcze nie upycha a ty już szczujesz
Lubię to! 1
skąd wiesz?
skąd wiesz?@ won23 czerwca 2017 o 08:14
a myślisz, że jak to zrobi, to się tym pochwali? a pochwalił się tym, że pozwalniał bezpartyjnych jaworzan a na ich miejsce pozatrudniał politycznie z nim powiązanych znajomków i to spoza Jawora?
Lubię to! 5
potrzeby i bezpieczeństwo jaworzan
potrzeby i bezpieczeństwo jaworzan22 czerwca 2017 o 23:04
A to już nasz lokalny samorządowiec z PO zapewnił wszystkie potrzeby mieszkaniowe i miejsca pracy swoim mieszkańcom, że p.Schetyna w jego imieniu DEKLARUJE przyjęcie uchodźców wojennych? Ja jestem przeciw i mam nadzieję, że p.Bera bez konsultacji z mieszkańcami (ale ze wszystkimi mieszkańcami, a nie wybranymi) żadnego uchodźcy do Jawora, jako burmistrz nie przyjmie. członkowie PO, jak chcą sobie przyjmować uchodźców, to niech robią to na własny, a nie mieszkańców gminy koszt.
Lubię to! 6
hmm
hmmpotrzeby i bezpieczeństwo jaworzan22 czerwca 2017 o 23:18
To nie są uchodźcy. To imigranci żerujący na naszym socjalu, którzy nigdy nie zapłacili złamanego grosza z własnej pracy. Prawdopodobnie nigdy też pracy nie podejmą.
Lubię to! 8
PO
POpotrzeby i bezpieczeństwo jaworzan22 czerwca 2017 o 23:59
żeby się za chwilę nie okazało, że już podjął takie działania i lada moment uchodźcy pojawią się w Jaworze bez pytania suwerenów (mieszkańców-wyborców)
Lubię to! 7
Mamma Mia!
Mamma Mia!22 czerwca 2017 o 22:58
Już jednych "uchodźców" po tych wyborach lokalny reprezentant PO do Jawora ściągnął i dał im posadki na koszt i kosztem jaworzan, a teraz jeszcze jego partyjny kolega chce podrzucić następnych na koszt jaworzan?
Lubię to! 7
kto go wybiera?
kto go wybiera?Mamma Mia!22 czerwca 2017 o 23:13
a co z pracą i mieszkaniami dla jaworzan? dobry gospodarz najpierw dba o swoich, a potem i innych
Lubię to! 7
Autochton
AutochtonMamma Mia!22 czerwca 2017 o 23:21
Imigranci ekonomiczni ze Strzegomia, Świdnicy itd.
Lubię to! 8
Jaworzanka!!
Jaworzanka!!22 czerwca 2017 o 22:49
A może by tak zapytać się Jaworzan co oni na to co? A nie robicie wszystko za plecami mieszkańców miasta!! Każdy ma prawo głosu szczególnie mieszkancy Jawora widząc co się dzieje w innych krajach co robią uchodźcy!!! Tak jak szybko zostaną przyjęci tak szybko uciekna!!!! Dla Jaworzan nie ma pracy na miejscu brak jakiejkolwiek pomocy dla ludzi ze strony miasta i innych placówek ale dla uchodźców miejsce i pieniądze się znajdą?!!! Precz z nimi jak najdalej!!!!!!!
Lubię to! 10
mieszkaniec
mieszkaniecJaworzanka!!22 czerwca 2017 o 22:55
Mało to już Ukraińców w Jaworze pracuje? Może w Mercedesie też robotę dostaną Ukraińcy i uchodźcy? A co z nami Jaworzanami???
Lubię to! 5
Reklama
Nieznany
Nieznany22 czerwca 2017 o 22:38
Tylko czy mieszkańcy gminy jawor tego chcą? Nikt nie jest w stanie zidentyfikować imigrantów. Ludzie mają obraz tego co się dzieje na zachodzie.
Lubię to! 7
Oko
Oko22 czerwca 2017 o 22:32
Przesiedlać do gmin które są zarządzane przez PO. Pod warunkiem że uchodźcy zamieszkają max 50 m od zamieszkania władz miasta (proponuje tą samą klatę ewentualnie budynek obok).
Lubię to! 4
NIE
NIEOko22 czerwca 2017 o 23:22
Niech włodarze z PO przyjmują sobie uchodźców na własny koszt i w swoich domach, a nie na koszt gminy i mieszkańców. Już koleżanka Tuska Merkel ściągnęła uchodźców i teraz maja problem i z utrzymaniem i bezpieczeństwem.
Lubię to! 3
Kamil
Kamil22 czerwca 2017 o 22:20
Jeszcze by tego brakowało, żeby uchodźców do Jawora ściągać. I może jeszcze dać im pracę w Mercedesie, a Jaworzanie na bruk???
Lubię to! 5
brak na to zgody jaworzan
brak na to zgody jaworzanKamil22 czerwca 2017 o 23:09
przecież tak za tej kadencji się stało-zwolniono jaworzan, by zrobić miejsca dla ludzi spoza Jawora, tylko to nie byli uchodźcy wojenni a "uchodźcy" polityczni
Lubię to! 6
Komentator
KomentatorKamil23 czerwca 2017 o 01:06
Przecież oni nie chcą pracować. Będą utrzymywać się z podatków tych co tam znajdą pracę.
Lubię to! 7
Anty!
Anty!22 czerwca 2017 o 22:15
Bera z PO też jest uchodźcą bo uchodzi za...
Lubię to! 6
;)
;)Anty!22 czerwca 2017 o 23:12
... za Ryśka Petrusa?
Lubię to! 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.