Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Ćwiczyli w laboratorium maszyn elektrycznych

12 marca odbyły się po raz drugi zajęcia praktyczne z podstaw elektrotechniki dla uczniów szkół średnich powiatu jaworskiego. Młodzi uczestnicy ćwiczyli w laboratorium maszyn elektrycznych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej.

© Materiały prasowe

Zajęcia prowadzili dr inż. Maciej Gwoździewicz oraz dr inż. Marta Bątkiewicz-Pantuła. Oprócz nauczycieli Henryka Partyki z LO, Jacka Wieczorka z PCKZiU oraz Marcina Jankowskiego z ZSiP w Bolkowie na zajęcia przyjechał wicestarosta Arkadiusz Baranowski, który miał okazję spotkać się z dziekanem Wydziału Elektrycznego prof. Waldemarem Rebizantem oraz dziekanem ds. studenckich dr inż. Piotrem Serkiesem. W trakcie spotkania rozmawiano o bieżącej współpracy Wydziału Elektrycznego ze szkołami z powiatu jaworskiego oraz o możliwościach dalszego rozszerzenia tej współpracy.

Jaworskie LO zostało zakwalifikowane do projektu „Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami ponadgimnazjalnymi", który koordynuje prof. Jadwiga Sołoducho. Pani prof. odwiedziła jaworską młodzież w trakcie ich zajęć oceniając je bardzo pozytywnie.

Cieszę się, że udało się nam wciągnąć jaworskie LO do politechnicznego programu o współpracy. Widzę tutaj obopólne korzyści, ponieważ nam zależy na bardzo dobrych i świadomych kandydatach na studia, a jaworskie LO wyraźnie poszerzy swoją ofertę edukacyjną, przez co będzie mogło zatrzymać wybitnych uczniów z Jawora myślących o podjęciu nauki w Legnicy lub we Wrocławiu – powiedział dr inż. Maciej Gwoździewicz, pracownik Wydziału Elektrycznego.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

nota
nota15 marca o 18:41
Trzeba zabiegać o przyszłych studentów - to nie to co dawniej, kiedy na jedo miejsce było kilkudziesięciu chętnych
Lubię to! 0
merry
merry13 marca o 11:14
super! na każdym kierunku powinna być taka możliwość, nie tylko na elektrycznym. popieram umożliwianie uczniom świadomego wyboru.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.