Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Coroczne spotkanie starosty z sołtysami

7 marca br. w Schronisku Młodzieżowym w Jaworze odbyło się tradycyjnie kolejne z corocznych spotkań starosty jaworskiego z sołtysami, reprezentującymi gminy Powiatu Jaworskiego.

© Materiały prasowe / Starostwo Powiatowe w Jaworze

Jego celem było przede wszystkim przekazanie przedstawicielom lokalnych społeczności informacji o pracach samorządu powiatowego w ostatnim roku, jego aktualnej sytuacji finansowej oraz najbliższych planach inwestycyjnych.

Starosta jaworski Stanisław Laskowski przedstawił zebranym gościom informację o wykonanych dotychczas inwestycjach w poszczególnych gminach oraz  planowanych w najbliższym okresie, m.in. przebudowie drogi w Paszowicach, Targoszynie oraz relacji Małuszów - Przybyłowice, jak również realizowanej obecnie Mierczyce - Wądroże Wielkie - Polanka (granica powiatu) oraz ścieżce rowerowej do Myśliborza. Następnie naczelnik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Michał Lenkiewicz omówił najczęściej zgłaszane mu sprawy i problemy oraz charakterystykę pracy podległego mu Referatu Zarządu Dróg Powiatowych.

Po oficjalnych wystąpieniach starosta zaprosił wszystkich zgromadzonych na słodką niespodziankę, którą był okolicznościowy tort. Z okazji przypadającego 11 marca dnia sołtysa, starosta w imieniu Zarządu Powiatu przekazał wszystkim życzenia wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów w działalności społecznej oraz w życiu osobistym.

Na zakończenie był również czas na indywidualne rozmowy i zgłaszanie spraw lokalnych społeczności oraz omówienie bieżących problemów. Do dyspozycji sołtysów byli oprócz starosty i naczelnika również naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich Tomasz Głąbicki, prezes zarządu Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy Radosław Zysnarski oraz dyrektor Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze Krzysztof Kowalczyk.

Bardzo dziękuję wszystkim sołtysom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w tym spotkaniu. Od wielu lat staramy się jak najlepiej współpracować z przedstawicielami sołectw w naszym powiecie. Takie spotkania to bowiem doskonała okazja do przekazania informacji o ważnych dla naszych mieszkańców sprawach. Deklaruję, że w ramach posiadanych możliwości, zgłoszone wnioski będziemy sukcesywnie realizować – powiedział starosta jaworski Stanisław Laskowski.

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

sołtys
sołtys12 marca o 09:49
mam nadzieję ,że to nasze ostatnie spotkanie Panie Starosto.
Lubię to! 1
sołtys M
sołtys Msołtys12 marca o 19:40
skoro nie masz ochoty spotykać się w tym gronie - to po co przyszedłeś / przyszłaś ? Starosta Laskowski co by nie mówić przez wiele lat działa i realizuje nasze - sołtysów wnioski. Moje prośby - zgłaszane przez ostatnie lata zawsze były zrealizowane na miarę możliwości, za co serdecznie dziękuję.
Lubię to! 1
sołtys
sołtyssołtys13 marca o 08:58
do sołtysa M ,a to ciekawe ,że po spotkaniu zupełnie inaczej mówiliście.Chyba że ten wpis to nie sołtys tylko ktoś ze starostwa, co często się zdarza.
Lubię to! 0
Józef
Józef11 marca o 18:28
Co by nie mówić ale Pan Laskowski zawsze z nami sołtysami dobrze współpracuje. Panie Staszku dużo zdrowia i trafnych decyzji życzę
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.