X Legnickie Prezentacje Edukacyjne
Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

Chciał przekupić policjantów

Jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który chciał ich przekupić w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

© Zdjęcie ilustracyjne

Pijany kierowca busa podczas kontroli drogowej usiłował bowiem wręczyć pieniądze licząc na to, że funkcjonariusze "przymkną oko” na jego jazdę na podwójnym gazie. Podejrzany, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie zamierzał bowiem uniknąć problemów z prawem oferując 400 zł. Teraz nie tylko będzie musiał pożegnać się z prawem jazdy, lecz również odpowie za swoje czyny przed sądem.

Tuż przed godz. 6.00  funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, na drodze pomiędzy Mściwojowem a Snowidzą zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego Forda. Jego kierowca miał problemy z jazdą, a podczas cofania wjechał do przydrożnego rowu. W czasie sprawdzeń wyjaśniło się, dlaczego 61-letni mieszkaniec Radomia, siedzący za kierownicą busa miał problemy z kierowaniem tym samochodem. Mundurowi wyczuli bowiem od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało  u kierowcy Forda blisko 2,4 promila alkoholu. W związku z powyższym policjanci poinformowali kierowcę o zatrzymaniu jego prawa jazdy.

Mieszkaniec Radomia nie był zadowolony z takiego obrotu sprawy, dlatego zaproponował swój sposób na zakończenie tej kontroli drogowej. Próbował przekonać mundurowych, że można się „dogadać”, usiłując wręczyć im pieniądze w kwocie 400 zł. Miało to zapewnić mu uniknięcie konsekwencji związanych z jazdą na podwójnym gazie. Jego plan się nie udał, gdyż został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kierowca busa usłyszał już zarzut wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonania obowiązków służbowych, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10. 61-latek stracił też prawo jazdy, z którym będzie musiał się pożegnać na dłużej. Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

___________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Kurs na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.