Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Centroprawica zacieśnia współpracę w regionie

W ubiegły weekend w Jaworze miało miejsce zebranie zarządu Kukiz’15 okręgu legnicko-jeleniogórskiego. Był to wstęp do rozmów dotyczących wyborów samorządowych.

© materiał prasowy

- To nie przypadek, że akurat w Jaworze odbyło się pierwsze spotkanie w takim gronie z mojej inicjatywy. Dzięki naszym posłom coraz więcej środowisk prawicowych oraz zwykłych obywateli chce się z nami identyfikować. Zapraszamy do współpracy środowiska centroprawicowe - podkreślał Robert Gierczyk, przewodniczący Koła jaworsko-legnickiego Stowarzyszenia Na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15.

Wszak na spotkanie zaproszono także przedstawicieli innych środowisk - klub radnych Jaworska Prawica, członków zarządu Porozumienia Prawica i liderów Porozumienia Jarosława Gowina oraz osoby zaprzyjaźnione z jaworską formacją centroprawicową. 

- Spotkanie oceniam pozytywnie, ponieważ było merytoryczne. Koleżeńska atmosfera sprzyjała określeniu wspólnych celów i możliwości współpracy. To, co łączy nasze środowiska to wartości chrześcijańskie i tego fundamentu powinniśmy się trzymać. Nie mam wątpliwości, że kooperacja prawicowych działaczy z różnych miast naszego regionu przyniesie wiele korzyści. Będziemy uczestniczyć we wspólnych inicjatywach, a na jesień chcemy współtworzyć listy wyborcze kandydatów, którzy są uczciwi, kompetentni i startują z powołania - zadeklarował Maciej Gwoździewicz, sekretarz Porozumienia Jarosława Gowina w okręgu legnicko-jeleniogórskim.

Było to pierwsze i jak zapowiadają uczestnicy nie ostatnie spotkanie w takim składzie. Szerokie gremium polityczne świadczy o poważnych rozmowach nie tylko na szczeblu lokalnym, ale i regionalnym. 

- Nie skupiamy się tylko na swoim podwórku. Kontakty z posłami obecnej kadencji bardzo pozytywnie wpłynęły na współpracę centralno-lokalną. Mamy „swoich” ludzi w Sejmie i dlatego posiadamy informacje z pierwszej ręki o sytuacji politycznej w kraju. To pomaga w planowaniu kierunków rozwoju naszego miasta. Planujemy w niedługim czasie zaprosić posłów z pierwszych stron gazet, aby mieszkańcy powiatu jaworskiego mogli przedstawić bolączki, propozycje oraz uwagi bezpośrednio do tych właśnie polityków. Chcemy przez to zmniejszyć dystans między Sejmem RP a Jaworem - podsumował uczestnik rozmów, szef klubu radnych Jaworska Prawica, Krzysztof Detyna.

Podczas spotkania wyraźnie zaznaczono chęć współpracy ze stowarzyszeniami i środowiskami skupionymi wokół szeroko rozumianej prawicy.

- Bardzo się cieszę, że możemy współpracować z organizacjami prawicowymi nie tylko z Jawora, ale także z okręgu legnicko-jeleniogórskiego. Łączy nas wiele. Przede wszystkim chcemy, aby w miastach i powiatach głos decydujący w ważnych sprawach mieli mieszkańcy poprzez swoich lokalnych przedstawicieli. Dlatego stawiamy na stowarzyszenia bezpartyjne, niezależne od władz centralnych. Rozmowy cechowała bardzo dobra atmosfera. Liczę na to, że współpraca będzie bardzo owocna - dodawał prezes Stowarzyszenia Porozumienie Prawicy Jacek Wieczorek

Reklama

Komentarze (18)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jaworzanin
Jaworzanin22 marca o 10:58
Współpraca się rozwija.
Lubię to! 0
zniesmaczony rządzącymi
zniesmaczony rządzącymi15 marca o 23:18
Obecnie przy tzw korycie jest PO i SLD - mlaskają ile wlezie.
Lubię to! 7
PISman
PISman15 marca o 22:12
A czemu nie ma jeszcze komentarzy, że jedyna prawica to PIS, a reszta to farbowane lisy?
Lubię to! 1
Juro
JuroPISman17 marca o 00:29
bo to jest oczywista oczywistość
Lubię to! 0
jaworzanin
jaworzanin15 marca o 07:19
Łatwo się dorobić, pchają się do koryta jedne i te same gęby.
Lubię to! 8
mieszkaniec
mieszkaniec14 marca o 17:48
do roboty się weźcie, a nie sobie fotki robicie !!!
Lubię to! 6
Bolo
Bolomieszkaniec15 marca o 10:03
"W ubiegły weekend w Jaworze miało miejsce zebranie..." - niektórzy mają wolne w weekendy. Mogą sobie robić co chcą, nawet fotki. Zluzuj majty.
Lubię to! 3
kolega ze zdjęcia
kolega ze zdjęciamieszkaniec15 marca o 13:02
Zdjęcie było robione w sobotę, ponieważ od poniedziałku do piątku wszyscy pracują i nie mają czasu, a niedziela to dzień odpoczynku i czas przeznaczony rodzinie, więc apel nietrafny.
Lubię to! 1
Wiesiu
Wiesiu14 marca o 15:04
Mnie się podoba. U mnie w Świdnicy niestety nie potrafią tak się porozumieć.
Lubię to! 8
Marek
Marek14 marca o 14:27
Zgoda buduje. Dobrze, że doszło do takiej współpracy ponad podziałami, bo dostrzegam tam wielu wartościowych ludzi.
Lubię to! 8
Paweł
Paweł14 marca o 12:35
Koryto zostaje te same , tylko s............ się zmieniają
Lubię to! 9
niezależny obserwator
niezależny obserwatorPaweł14 marca o 19:43
Pawełku, nie do końca masz rację.Raczej walka jest o to ,żeby i korytko i s...ki się nie zmieniły.
Lubię to! 5
Wyborca
Wyborca14 marca o 07:37
Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Lubię to! 7
Marcin Pawluk
Marcin Pawluk13 marca o 23:36
Mam 24 lata. Kończę studia techniczne we Wrocławiu ale przyszłość chciałbym związać z Jaworem. Czy mógłbym się zapisać do tej formacji i gdzie? Pozdrawiam
Lubię to! 3
AK 47
AK 47Marcin Pawluk14 marca o 09:06
Marcin, nie śpiesz się. Poczekaj ,zobacz która strona wygra wybory i wtedy się do niej zapisz.Bierz przykład z tych co zrobili kariery np; byli w PZPR,PSL a teraz robią karierę w PISie.A najlepsze jest to ,że ludzie im ufają i ich wybierają.
Lubię to! 12
Jaworska prawica
Jaworska prawicaMarcin Pawluk14 marca o 22:53
792242475 telefon kontaktowy
Lubię to! 0
Reklama
Pisak
Pisak13 marca o 23:23
To są konkrety. Mam nadzieję na wygraną tej opcji politycznej. Dosyć różowo-czerwonej koalicji w Jaworze.
Lubię to! 18
zbuntowany
zbuntowanyPisak14 marca o 18:54
Zero konkretów. Rozumiem Pisaku, że wolisz kolory brunatne?
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.