Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

BYĆ JAK NEUER... Dawid Michałków zwycięzca Bitwy Bramkarskiej

24 czerwca odbyła się we Wrocławiu VI edycja Bitwy Bramkarskiej, organizowana przez Akademię Bramkarską Total Goalkeeping.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Jak podaje organizator turnieju Bitwa Bramkarska to unikatowy w skali kraju turniej, w którym bramkarze rywalizują między sobą w pojedynkach 1vs1 na specjalnie przygotowanych boiskach. Po kilku latach obecności Bitwy Bramkarskiej w Polsce, Wrocław stał się jej stolicą. Ze względu na liczbę blisko 250 uczestników, którzy wzięli udział w V edycji, przedsięwzięcie zyskało miano największej tego typu imprezy na świecie. 

Dawid podjął rękawice i stanął do walki z 32 bramkarzami reprezentującymi kluby piłkarskie z całej Polski. Pierwszą bitwę Dawid zakończył wysoką wygraną 4:0. Nasz mały bramkarz doskonale rozumiał, że nie pośpiech, lecz spokój, skupienie i precyzja będą jego sprzymierzeńcem. Bronił i strzelał fenomenalnie. Młody Michałków wyszedł z grupy z pierwszego miejsca do fazy Play-Off. Ostatecznie Dawid pokonał wszystkich przeciwników wysoką różnicą goli i wygrał całe zawody w kategorii ŻAK bez żadnej porażki.  
W meczu półfinałowym nasz zuch broniąc dostępu do swego imperium oberwał porządnie w twarz wybronioną przez siebie piłką, padł na ziemię, a sędziemu pozostało tylko zatrzymać tykający zegar. Na boisko wkroczył sędzia, no i... my rodzice. Zaczęła się rewitalizacja syna. Sędziujący zwrócił się do Dawida i przekazał: "masz tyle czasu, ile będziesz potrzebował", ale Dawid nie skorzystał z tej opcji. Podniósł się, zacisnął zęby, wziął głęboki oddech i ruszył, aby oddać swój złoty strzał w ostatnich sekundach meczu.

Postawa Dawida w fazie Play-Off przypominała pędzący pociąg, który był w stanie zatrzymać tylko gwizdek sędziego. Dawid to typowy fighter, który w decydujących momentach jest w stanie wyciszyć emocje do zera, aby potem wznieść się na wyżyny. Finał przyniósł Dawidowi zwycięstwo i satysfakcję, że wychodząc na boisko można zapomnieć o wszystkim innym i robić to, co się kocha. 

W tym miejscu rodzice pragną gorąco podziękować p. Gracjanowi Perełka – trenerowi sztuki bramkarskiej MRKS-u Kuźnia za trud i serce wkładane w każdy trening. Podziękowania pragniemy również złożyć na ręce p. Michała Garncarek – trenera grupy JTS - ŻAK za prowadzenie naszego dziecka przez wspaniały świat piłki nożnej. Obu trenerom składamy podziękowania za zaangażowanie 
w indywidualny rozwój dziecka. Ze swej strony pragniemy również podziękować p. Patrykowi Borek, golkiperowi Kuźni, trzykrotnemu zwycięzcy bitwy bramkarskiej, który podczas wrocławskiego turnieju wyraził zainteresowanie występem naszego dziecka, służył pomocą i dobrą radą. Idolem  młodego golkipera jest Manuel Neuer uznawany za najlepszego bramkarza na świecie. W grudniu ubiegłego roku Dawidkowi udało się uzyskać zdjęcie z autografem Neuera i od tego czasu przechowuje je w sekretnym miejscu. Syn wzbogaca wiedzę na temat Manuela, ogląda wiele meczy i treningów z jego udziałem.

Mały zwycięzca powrócił do domu ze złotym medalem i pucharem w postaci "złotej rękawicy", otrzymał również zaproszenie do Akademii Śląska Wrocław oraz wiele innych nagród, przede wszystkim wrócił z wielkim uśmiechem wymalowanym na twarzy, że udało mu się dokonać tego, co sam sobie obiecał.

Jako rodzice nie wyprzedzamy dziecka, bardziej podążamy za nim i jego pasją, jesteśmy jego najwierniejszymi kibicami, nie planujemy przyszłości, bo jak mawiają mądrzy tego świata: "chcesz rozśmieszyć Pana Boga – powiedź mu o swoich planach...".

Rodzice Dawida

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.