Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

Burmistrz Jawora

Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera, zastępca Burmistrza Miasta Jawora Agnieszka Rynkiewicz.

Emilian Bera
Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera
Komitet Komitet Wyborczy Wyborców EMILIANA BERY RAZEM
Liczba zdobytych głosów w I turze 5535 (55,63 %)

Emilian Stanisław Bera urodził się w 1985 roku. Startując na urząd burmistrza w 2014 roku został najmłodszym kandydatem od 2002 roku, czyli od momentu, gdy włodarze gmin wybierani są w wyborach bezpośrednich. W VI kadencji 2010–2014 Emilian Bera zasiadał w Radzie Miejskiej w Jaworze. W wyborach samorządowych 21 listopada 2010 roku, gdy do rady obowiązywały okręgi wielomandatowe, wybrany został w okręgu nr 4, uzyskując 218 głosów, co było czwartym wynikiem wśród wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej w Jaworze, a drugim w okręgu wyborczym, z którego startował.

Emilian Bera wychował się w Jaworze, kończąc Szkołę Podstawową nr 7 oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Bolka I. Następnie ukończył Katedrę Studiów Europejskich przy Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie studiów przewodniczył Kołu Naukowemu Studentów Europeistyki “Projekt Europa”, a ponadto odbywał praktyki w parlamencie oraz zdobywał doświadczenie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Ukończył również Szkołę Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego w Warszawie. W kadencji 2010-2014 zasiadał w Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Jaworze, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Społecznej Przychodni Rejonowej w Jaworze jako przedstawiciel Wojewody Dolnośląskiego oraz wiceprzewodniczącego Komisji Kapituły Rady Miejskiej w Jaworze. Kiedy ubiegał się o urząd burmistrza w 2014 roku, zatrudniony był w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w Departamencie Rozwoju Regionalnego.

Burmistrz Jawora od roku 2014.

Agnieszka Rynkiewicz
Zastępca Burmistrza Miasta Jawora Agnieszka Rynkiewicz

Agnieszka Rynkiewicz w 2000 roku ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2008 roku pracowała w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaworze, w którym odpowiadała za prawne aspekty pomocy społecznej. Zajmowała się również aplikowaniem o środki zewnętrzne oraz prowadzeniem projektów unijnych. Zastępczyni burmistrza odpowiada za sprawy obywatelskie, gospodarkę nieruchomościami, planowanie przestrzenne, ochronę środowiska oraz zamówienia publiczne. W wyborach samorządowych w 2014 roku startowała do Rady Powiatu z listy KKW SLD Lewica Razem, uzyskując 18 głosów (0,24 %) w okręgu obejmującym całe miasto Jawor.

W wyborach samorządowych w 2018 roku startowała do Rady Miasta z listy KWW EMILIANA BERY RAZEM w okręgu nr 1 i uzyskała 32 głosy (1,16%).

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
WOŚP 2019
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.