Logo Jawor24h.pl
Reklama
Bank Spółdzielczy w Jaworze
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Blisko 300 tys. zł dla regionu z Programu OSA

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki tegorocznego naboru Programu OSA. Otwarte Strefy Aktywności to rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej skierowany do różnych grup wiekowych.

© Materiały prasowe

Ministerstwo rozróżnia dwa warianty wykonania takich stref. W wariancie podstawowym w ich skład wchodzą: siłownia plenerowa z minimum 6 urządzeniami oraz strefa relaksu posiadająca minimum 4 ławki, plenerowe urządzenia do gier, np. gier planszowych typu szachy/warcaby lub stół do ping-ponga, trampolina, itp. oraz zagospodarowanie zieleni. Wariant rozszerzony zawiera powyższe oraz ogrodzony plac zabaw o charakterze sprawnościowym (minimum 3 urządzenia). Dofinansowanie w wysokości do 50% środków kwalifikowanych otrzymały także samorządy i organizacje z naszego regionu:

  • Powiat Jaworski – wariant podstawowy – 1 obiekt – 25 000 zł;
  • Gmina Jawor – wariant rozszerzony – 1 obiekt – 50 000 zł;
  • Gmina Męcinka – wariant rozszerzony – 3 obiekty – 146 500 zł;
  • Gmina Mściwojów – wariant podstawowy – 1 obiekt – 24 400 zł;
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Jaworze – wariant rozszerzony – 1 obiekt – 43 100 zł;

Ogłoszenie wyników naboru zapowiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej senator Krzysztof Mróz.

Jednym z zadań programu jest międzypokoleniowa integracja mieszkańców i rodzin wokół takich miejsc i widać, że ze strony samorządów jest na takie miejsca ogromne zapotrzebowanie. Widać po naszych ulicach, że ilość osób, które uprawiają sport i różnorodną aktywność fizyczną wzrasta, dlatego kolejne takie miejsca tym bardziej cieszą – skomentował senator po ogłoszeniu wyników.

Tegoroczny nabór to już druga edycja programu. W ciągu dwóch lat Ministerstwo przeznaczyło na niego blisko 105 mln złotych a dofinansowanie otrzymało 2950 stref aktywności w całym kraju.

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jaworzanin
Jaworzanin24 maja o 09:42
zastanawiam się jakimi słowami określić ludzi którzy plakatami wyborczymi Anny Zalewskiej zaklejają klepsydry.Brak słów!!
5 Lubię to: 4
Super: 1
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Jaworzanka
JaworzankaJaworzanin24 maja o 14:42
inteligentni inaczej
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Ziutek
ZiutekJaworzanin24 maja o 20:08
Może to prorocze...... Może to "pogrzebie" ją w wyborach.... Oczywiście to haniebna praktyka, ale czego się spodziewać po ludziach z tego obozu👅
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Janóż
JanóżJaworzanin26 maja o 15:44
Cięzko w Jaworze o inteligentnych pracowników. Dlatego obóz pracy mercedes wybudował właśnie w waszym mieście!
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
zbuntowany
zbuntowanyJanóż28 maja o 10:19
Rozumiem, że lepiej pracować we Wrocławiu w Amazonie? Nie jestem ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem "obozu pracy Mercedes". Jednak głosy ludzi, którzy przeszli rekrutację i szkolenia są raczej na + mniż na -. Może kłamią? Co do oceniania inteligencji ludzi bez poznania ich myśli  i zdolności raczej trudno się wypowiadać..... Chyba, że się generalizuje. Tak jak ocena człowieka po tym jak został wyedukowany w zakresie ortografii i formułowania myśli- patrz ww. Rozumiem, że to świadomy zabieg Panie Januszu, bo nie sądzę, żeby nie znał Pan pisowni własnego imienia lub pseudonimu.
 
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Janóż
Janóżzbuntowany28 maja o 13:26
A co mają mówić ludzie, którzy przeszli rekrutację? Będą narzekać, przyznając się do błędu? Nie będą mówić, że mają pracę najlepszą pod słońcem! Ps. Mam na imię Janóż, a nie "Janusz".
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.