Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rok-Stol - stolarstwo

Biskup Legnicki udzielił dyspensy

Biskup Legnicki udzielił wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji legnickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 30 listopada 2018 roku.

© Paweł Sasiela

Dzisiaj na stronie internetowej Diecezji Legnickiej został opublikowany komunikat w tej sprawie: 

Umiłowani Diecezjanie!

W związku z przypadającym w najbliższy piątek świętem św. Andrzeja Apostoła, mając na uwadze dobro duchowe wiernych i działając w myśl kanonu 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji legnickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 30 listopada 2018 roku.

Jednocześnie przywołuję słowa naszego Arcybiskupa Metropolity: „ufam, że ta inicjatywa przyczyni się nie tylko do pogłębienia relacji międzyludzkich, ale również do jeszcze większego zrozumienia obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w pozostałe piątki całego roku, który podkreśla rolę tego dnia w zbawczym dziele dokonanym przez Jezusa Chrystusa”.

 

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Zbigniew Kiernikowski

Biskup Legnicki

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Ok
Ok29 listopada 2018 o 15:44
Ale jaja. A sami wpieprzaja i chleba nie patrząc na nic. A ludziom udzielają dyspensy . A komu oni są? Chyba bogami lub właścicielami ludzi
6 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to!Udostępnij
cebula
cebulaOk29 listopada 2018 o 16:19
A z glową wszystko w porządku?
4 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.