Logo Jawor24h.pl
Reklama

Bezpieczny spacer

Statystyki nie pozostawiają złudzeń, to właśnie w listopadzie dochodzi do bardzo wielu prób rabunkowych. Oczywiście sami dajemy ku temu okazję, szczególnie spacerując po cmentarzach czy wychodząc na wieczorne spacery po ulicach osiedla.

© Materiały prasowe

Należy pamiętać o tym, że to złodziej nas obserwuje, ponieważ szuka chwili, w której mógłby dokonać ataku.

W jaki sposób się uchronić?

Trudno jest znaleźć jedno najlepsze rozwiązanie, ponieważ bardzo dużo zależy od danej sytuacji. Jednak można zastosować ogólne zasady bezpieczeństwa, dzięki temu uda się skuteczniej zapanować nad swoim bezpieczeństwem.

1. Pieniądze w kilku miejscach- wybierając się na cmentarze, pomimo tego, że już wcześniej wszystkie znicze zostały rozstawione, to jednak mamy przy sobie pieniądze w razie czego. Warto jest rozłożyć pieniądze na kilka części i rozmieścić w różnych kieszeniach czy częściach garderoby. W sytuacji, gdy kieszonkowiec zaatakuje, ukradnie jedynie część z funduszy na znicze.

2. To nie pokaz mody- dotyczy to szczególnie pań, które chcą ładnie wyglądać na cmentarzu. Niestety, ale droga biżuteria i piękne torebki to doskonała okazja dla złodziei. Dlatego tego typu ozdoby warto jest zachować na inne okazje.

3. Nie chodź sam- to niezwykle istotne, ponieważ to samotne osoby są szczególnie mocno narażone na napady. Dlatego warto jest wybrać się z przyjaciółką czy członkiem rodziny. Samotne osoby znacznie częściej są namierzane jako ofiary rabunków.

4. Unikaj ścisku- tłum to doskonała okazja dla kieszonkowców, gdyż zanim zdążymy się odwrócić już dawno ich nie ma. Stąd też na każdym kroku warto jest iść z tłumem, ale w żadnym wypadku nie dać się w niego wcisnąć.

5. Zachowaj czujność- zostawiamy na ławeczce torbę i dochodzimy do grobu bliskiego. To doskonała okazja do kradzieży. Zawsze wszelkie osobiste rzeczy należy trzymać przy sobie. Idąc na cmentarz z kimś warto jest by jedna osoba miała na torby oko, gdy pozostałe będą wykładały i zapalały znicze.

Złodzieje coraz sprytniejsi

Co jakiś czas słyszy się o różnego rodzaju sposobach na kradzieże. W ostatnim czasie dość modny jest ten, który polega na włożeniu karteczki za wycieraczkę. Dzieje się to w momencie, w którym ofiara wsiada do samochodu. Niestety, ale widząc że coś znajduje się na szybie wychodzi z auta, zostawiając w nim wszystkie rzeczy osobiste. Dlatego pod każdym względem warto jest zachować czujność. Doskonałym zabezpieczeniem, jeśli chodzi o dodatkowe poczucie komfortu i bezpieczeństwa jest oczywiście ubezpieczenie. Stąd też motor trade insurance ma szansę sprawdzić się w bardzo wielu sytuacjach.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.