Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Będzie kolejny nowy samochód ratowniczo-gaśniczy – Gmina Męcinka pozyskała dotację!

Ponad 100 tys. zł dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pozyskała Gmina Męcinka na zakup kolejnego już nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, tym razem dla OSP Przybyłowice.

Nowy wóz strażacki dla OSP Męcinka. © Paweł Sasiela

Oficjalną informację o tym fakcie wójt gminy Męcinka otrzymał dzisiaj. Na zakup samochodu stosowną kwotę zabezpieczono również w budżecie gminy Męcinka.

Zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa naszych mieszkańców. W ubiegłym roku samorząd gminy Męcinka pozyskał dotacje na dwa nowe samochody: dla OSP Męcinka, która znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym oraz zabezpiecza przede wszystkim centralną część gminy oraz dla OSP Pomocne, która funkcjonuje w trudnym górzystym terenie, stąd otrzymała samochód dostosowany specjalnie do tych potrzeb. Dzięki kolejnej dotacji w jeszcze lepszy sposób zabezpieczana będzie część nizinna naszej gminy. Chciałbym zaznaczyć, że na przyszły rok założono budowę nowej remizy wraz ze świetlicą wiejską i zakup sprzętu dla OSP Małuszów w celu specjalizacji tej jednostki pod kątem ratownictwa drogowego – podkreśla wójt.

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Bolków
Bolków13 kwietnia o 17:39
gratulacje.. MOŻE CZYTA TO NASZ BURMISTRZ I NA TAK DŁUŻĄ GMINĘ NIE POTRAFI ZABEZPIECZY ŚRODKÓW NA SAMOCHÓD A POSIADA 3 JEDNOSTKI W KSRG !!!! WSTYDDDD
Lubię to! 0
solo
solo12 kwietnia o 22:00
Jaki ma symbol ten wóz?

http://www.luboszyce.osp.org.pl/index.php?pid=13
Lubię to! 0
solo
solo12 kwietnia o 21:27
Czy ten nowy wóz w "szyku bojowym" będzie mógł pojechać na ratunek przez stary most na Nysie Szalonej w Piotrowicach???? Lekki waży 7,5 tony ,zaś ciężki 14 ton. Most wytrzyma?
Róbcie wszystko , żeby Męcinka miała "normalne połączenie z S3"
Lubię to! 0
Aneta
Aneta12 kwietnia o 18:00
Brawo wójt Brzozowski! Brawo minister Witek! Tak trzymajcie, jesteście wspaniali!
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.