X Legnickie Prezentacje Edukacyjne
Logo Jawor24h.pl
Reklama

Będą mieszkania socjalne w Piotrowicach

Trzydziestoarową działkę o wartości 90 tys. zł Gmina Męcinka nieodpłatnie pozyskała od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w celu budowy mieszkań socjalnych w Piotrowicach.

© Materiały prasowe / Gmina Męcinka

28 czerwca 2018 r. we Wrocławiu wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski podpisał stosowny akt notarialny. Na temat realizacji przedmiotowej inwestycji wójt spotkał się również z zastępcą dyrektora KOWR we Wrocławiu Arturem Mackiewiczem.

Nieodpłatnie pozyskana działka to efekt wielomiesięcznej pracy naszego Urzędu. Przystąpiliśmy już do przygotowywania dokumentacji aplikacyjnej w celu pozyskania dotacji na budowę mieszkań, na które czeka wiele rodzin w naszej gminie – informuje wójt.

Inwestycja zaplanowana została do realizacji w latach 2018-2019.

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

solo
solo7 lipca 2018 o 18:09
Zbudowany od podstaw gminny budynek wielorodzinny stanie na działce u zbiegu ulic Małe Przedmieście i Słowackiego. Zamieszka w nim 18 rodzin repatriantów.

Gmina Olesno zbuduje nową kamienicę komunalną. Zbudowany od podstaw gminny budynek wielorodzinny stanie na działce u zbiegu ulic Małe Przedmieście i Słowackiego.

Kamienica będzie 2-piętrowa, będzie miała 2 klatki schodowe i 14 mieszkań o powierzchni 55-60 m2.

http://www.nto.pl/wiadomosci/olesno/g/olesno-zbuduje-kamienice-dla-18-rodzin-repatriantow-wizualizacje,13318301,30000249/
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
solo
solo30 czerwca 2018 o 17:27
Jak wygląda najmniejszy niskoenergetyczny dom w Polsce? Jak został zaprojektowany? - Wizualnie ten dom jest całkowicie normalny, ale oprócz tego, że jest tak mały, to jest jeszcze bardzo nowoczesny - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Jarosław Wasielewski, szef projektu. - Jest domem pasywnym, czyli potrzebuje bardzo mało energii na ogrzewanie - dodał. - Myślę, że to jest przyszłość - zaznaczył Maciej Skóra, kierownik budowy. Eksperci twierdzą, że to przyszłość budownictwa w Polsce. Domy o powierzchni ok. 50 metrów kwadratowych, prefabrykowane, czyli w znacznym stopniu wykańczane jeszcze na terenie firmy produkcyjnej, a później w ciągu kilku godzin ustawiane na konkretnej działce już na gotowym fundamencie.

http://www.echodnia.eu/podkarpackie/dom/wiadomosci/a/male-domy-to-przyszlosc-budownictwa-w-polsce-postawili-go-w-3-godziny-zobacz,13102950/
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
solo
solo29 czerwca 2018 o 19:04
Brawo Męcinka - trzymać tak dalej - tak dba się o napływ nowych mieszkańców - zwłaszcza pracowników do Mercedesa. Teraz tylko uzbroić działki i budować tanie budynki , które realizuje się w ciągu 2 -mcy. Koszt do 300 tys.PLN.
Zabiegać o kolejne działki - pokazać dla Jawora jak to się robi.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
bolo
bolosolo3 lipca 2018 o 12:16
No tych pracowników to aż tylu nie będzie, że to jakiś wielka emigracja na te tereny, nie przesadzajmy i nie wyolbrzymiajmy znaczenia tej fabryczki.
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Kurs na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.