Środa, 24.04.2024 354

Bazalt przegrywa ze Skorą

Na inaugurację rozgrywek klasy A piotrowicki Bazalt nie miał łatwego zadania. W Zagrodnie mierzył się z mistrzem ubiegłego sezonu.

Skora Jadwisin mimo zeszłorocznego zwycięstwa w swojej grupie, kolejny sezon rozgrywa w klasie A. Ponadto z racji na to, iż obiekt w Jadwisinie nie spełnia wymogów licencyjnych, Skora swoje mecze rozgrywa w Zagrodnie.

W pierwszych dziesięciu minutach widać było, iż jest to spotkanie otwierające sezon. Obie drużyny zaczęły od wzajemnego badania się. Z obu stron padło też po jednym strzale. Po kwadransie gry padła jednak pierwsza bramka. Piłka została wrzucona przed pole karne gości. W zamieszaniu najprzytomniej zachował się jeden z piłkarzy Skory, który strzałem w długi róg kompletnie zaskoczył Rzepkę.

W 22 minucie było już 2:0. Piłkarz gospodarzy wyszedł zza obrońców i w sytuacji sam na sam przelobował golkipera przyjezdnych. Co gorsza, zdobywca gola wszedł bramkarzowi Bazaltu korkiem w twarz, przez co mecz został przerwany na kilka minut, a Rzepka musiał skorzystać z pomocy medycznej.

W 35 minucie goście zdobyli bramkę kontaktową. Dośrodkowanie Radomskiego z rzutu wolnego, uderzeniem głową, na gola zamienił Golonka. Trafienie do bramki Skory natchnęło piotrowiczan. Dwukrotnie groźnie na bramkę gospodarzy uderzał Radomski, a raz Purłan. Kiedy wydawało się, że goście są bliscy wyrównania, zespół z Jadwisina zadał kolejny cios.

Kontratak Skory przyniósł kolejną sytuację sam na sam. Piłkarz gospodarzy minął Rzepkę przed polem karnym i z szesnastu metrów skierował futbolówkę do siatki. Chwilę później w bliźniaczej  sytuacji Skora podwyższyła na 4:1.

Trzybramkowe prowadzenie ekipy z Jadwisina wcale nie załamało piotrowiczan. Po przerwie obraz gry diametralnie się zmienił. Bazalt przeważał i w 70 minucie dopiął swego. Na 4:2 trafił Główka. Dalszy napór na bramkę gospodarzy nie przyniósł jednak powodzenia i niewykorzystane okazje się zemściły. Skora bezlitośnie wykorzystała kolejną kontrę podwyższając na 5:2.

Bazalt w końcówce mógł zdobyć jeszcze trzeciego gola, jednak Bauer w doskonałej sytuacji przestrzelił z metra i wynik nie uległ już zmianie. Bazalt mimo zdobycia dwóch bramek na trudnym terenie, do Piotrowic wrócił bez choćby punktu.

16 sierpnia (niedziela), godz. 14:00 - Zagrodno
Skora Jadwisin – Bazalt Piotrowice 5:2 (4:1)