Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Bątkiewicz-Pantuła i Gwoździewicz szkolą uczniów LO

Laboratorium maszyn elektrycznych w Katedrze Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej odwiedzili uczniowie jaworskiego LO.

© jawor24h.pl

Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym uczniowie podzieleni na cztery grupy pracowali przy zmodernizowanych stanowiskach w laboratorium. Ich celem było wyznaczenie rezystancji i impedancji uzwojeń fazowych wybranych maszyn elektrycznych metodą techniczną. Końcowym zadaniem był pomiar mocy czynnej za pomocą watomierza analogowego. To zadanie było najtrudniejsze, ale wszystkie grupy poradziły sobie z tym problemem. Zajęcia prowadzili pracownicy Wydziału Elektrycznego dr inż. Marta Bątkiewicz-Pantuła oraz dr inż. Maciej Gwoździewicz.

- Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami z powiatu jaworskiego działa prężnie już od przeszło roku. Ostatnio studenci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej gościli w Pałacyku w Muchowie, teraz uczniowie jaworskiego liceum przyjechali do Wrocławia. Celem odwiedzenia Politechniki było zapoznanie się z możliwościami dydaktycznymi Wydziału Elektrycznego. Uczniowie uczestniczyli w całodniowych zajęciach laboratoryjnych. Poziom zaangażowania uczniów zasługuje na wyróżnienie. Mam nadzieje, że dalsza współpraca będzie nadal tak owocna - podsumowała przyjazd uczniów z Jawora dr inż. Marta Bątkiewicz-Pantuła.

- W ostatniej chwili udało się nam wciągnąć jaworskie LO do projektu „Współpraca ze szkołami ponadgimnazjalnymi". Dzięki temu możemy prowadzić zajęcia praktyczne w naszych laboratoriach dla uczniów z Jawora i okolic. Za moich uczniowskich czasów w jaworskim LO nie było takiego programu i takiej współpracy, także ten projekt to ogromne wyróżnienie dla naszego Liceum oraz szansa dla ambitnych uczniów na nowe doświadczenia naukowe. Nie chcę zamykać tej szansy tylko dla uczniów z LO, dlatego na następne zajęcia w naszym laboratorium zaprosiłem też uczniów z PCKZiU w Jaworze oraz z ZSiP w Bolkowie. Tak, aby wszyscy ambitni uczniowie z całego powiatu jaworskiego mogli skorzystać z tej szansy, którą udało się wypracować dzięki zaangażowaniu i determinacji - powiedział dr inż. Maciej Gwoździewicz.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.