Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Badali silniki i generatory na Politechnice

W poniedziałek 22 stycznia po raz pierwszy w roku szkolnym 2018/2019 odbyły się zajęcia w laboratorium maszyn elektrycznych na Politechnice Wrocławskiego dla uczniów jaworskiego I LO.

© materiał prasowy

Na zajęciach stawili się młodzi adepci, którzy gościli już dwukrotnie w laboratorium na Wydziale Elektrycznym PWr.

- Nasze trzecie spotkanie na zajęciach praktycznych stanowiło finał w postaci badań maszyn elektrycznych wirujących. Przeprowadzone zajęcia znacznie odbiegały od zakresu elektryki na szkolnych lekcjach fizyki, ale uczniowie sprostali zadaniom, które realizują studenci III-go roku na kierunkach elektrotechnika oraz automatyka i robotyka. Oprócz mnie zajęcia prowadził kolega dr Tomasz Zawilak – główny projektant innowacyjnych silników z magnesami trwałymi prądu przemiennego dużej mocy, które pracują m.in. zakładach KGHM – powiedział dr Maciej Gwoździewicz, który odpowiada za współpracę między Politechniką Wrocławską a I Liceum Ogólnokształcącym im. Księcia Bolka I w Jaworze.

- Na zajęciach wyznaczaliśmy sprawność, badaliśmy silniki elektryczne. Było dużo interesujących rzeczy, które mogą wpłynąć na decyzję o pójściu Politechnikę Wrocławską - zauważała jedna z uczennic klasy II jaworskiego LO.

Następne zajęcia praktyczne, tym razem dla uczniów klas I-szych, odbędą się już na wiosnę.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.