Środa, 24.04.2024 251

B klasa: Chełmiec nadal niezdobyty przez Kuźnię II

Boisko w Chełmcu wciąż pozostaje niezdobyte dla rezerw jaworskiej Kuźni. Przed rokiem padł tam remis 1:1, a dziś 2:2.

Zawody dobrze rozpoczęły się dla przyjezdnych, ponieważ już w ósmej minucie objęli prowadzenie. Wojciech Smyk obsłużył prostopadłym podaniem Miłosza Tokarczyka, a ten na raty pokonał Mariusza Kluczyńskiego. W pierwszych 45 minutach LKS Chełmiec miał więcej sytuacji podbramkowych, ale wykorzystał tylko jedną z nich. Po uderzeniu z rzutu wolnego Patryka Borka nie opanował śliskiej piłki i dobitka Dawida Pancerza znalazła drogę do bramki.

W 53 minucie Dawid Pancerz ponownie dał o sobie znać i drugi raz zmusił do kapitulacji Patryka Borka. Jaworzanie szukali szans do wyrównania, ale z gry nie potrafili tej sztuki dokonać. Udało się jednak po jednym ze stałych fragmentów gry. Przemysław Tarnówka uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę i golkiper LKS-u musiał wyjmować piłkę z siatki. W ostatnich dwudziestu minutach Kuźnia II ruszyła do jeszcze bardziej zdecydowanych ataków, ale szali zwycięstwa nie udało się już przechylić.

21 sierpnia (niedziela), godz. 14:00 - Chełmiec
LKS Chełmiec - Kuźnia II Jawor 2:2 (1:1)
Bramki: Pancerz 27', 52' - Tokarczyk 8', Tarnówka 68'
Kuźnia II: Patryk Borek - Przemysław Tarnówka, Maciej Kielman, Marcin Rakszewski (Michał Krysiak 80'), Michał Mężyk 9Seweryn Suchecki 88'), Damian Broniek (Kacper Nowak 75'), Miłosz Kocyła, Miłosz Tokarczyk, Wojciech Smyk, Mateusz Bruliński, Dariusz Szeliga