X Legnickie Prezentacje Edukacyjne
Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

Auto na kredyt - czy warto zaciągnąć kredyt samochodowy?

Zakup nowego samochodu z salonu jest sporym wydatkiem. Najtańsze kosztują co najmniej 30 tys. zł, natomiast kupno rodzinnego kombi to wydatek powyżej 50-60 tys. zł. Jak sfinansować zakup auta? Czy warto zdecydować się na kredyt samochodowy?

© Materiały prasowe

Kredyt samochodowy tańszy niż używane auto?

Większość Polaków kupuje auta używane ze względu na ich niższe ceny. W przypadku zakupu auta z drugiej ręki nie ma się jednak pewności, jaki jest rzeczywisty stan techniczny pojazdu. Ponadto każdy przejechany kilometr negatywnie wpływa na elementy eksploatacyjne, przez co może się okazać, że używane auto już po kilku miesiącach od zakupu będzie wymagało kosztownego remontu. Niekiedy z pozoru zadbany pojazd z drugiej ręki nie nadaje się do dalszej jazdy i do naprawy nawet po paru tygodniach, a pieniądze wydane na jego zakup przepadają.

Biorąc pod uwagę, że auta używane wymagają częstych napraw, może się okazać, że zakup nowego samochodu na kredyt jest tańszy. Najtańszy kredyt samochodowy w porównywarce lowcakredytow.pl już za kilkaset złotych miesięcznie pozwala cieszyć się z jazdy komfortowym autem osobowym prosto z salonu producenta. Nowe auto nie wymaga napraw, dzięki czemu jedynym większym kosztem jego nabycia jest wysokość miesięcznej raty. Wbrew pozorom, łączna kwota rat może okazać się niższa niż cena przeciętnego samochodu używanego i koszty jego napraw.

Jak szukać taniego kredytu samochodowego?

W rankingach kredytowych znajdzie się nie tylko najtańszy kredyt mieszkaniowy w porównywarce lowcakredytow.pl, lecz również tanie kredyty na samochód. Aby znaleźć atrakcyjną ofertę finansowania zakupu auta osobowego, powinno się sprawdzić warunki kredytowania w różnych bankach - do tego celu niezbędna jest znajomość ceny pojazdu i wysokości wkładu własnego. Im wyższy jest wkład własny, tym niższe są raty kredytu. Ponadto kredytobiorca może liczyć na ciekawsze warunki finansowania ze względu na mniejsze ryzyko ponoszone przez bank.

Podczas poszukiwania kredytu na auto powinno się pamiętać, że bank wymaga wykupienia auto casco. Aby poznać koszty zobowiązania, warto sprawdzić, jakiego ubezpieczenia AC wymaga kredytodawca. Być może oferuje własne auto casco, które jest droższe i mniej korzystne dla kierowcy niż auto casco u innego ubezpieczyciela. Co ważne, wykupienie polisy jest obowiązkowe, gdyż uszkodzenie pojazdu oznacza utratę odpowiedniego zabezpieczenia spłaty zadłużenia. Niedopełnienie obowiązku wykupienia ubezpieczenia AC może skutkować zerwaniem umowy kredytowej.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Kurs na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.