Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rok-Stol - stolarstwo

Aktywne przedszkolaki

Dzieci z Przedszkola w Męcince przystąpiły do kilku projektów, m.in. ogólnopolskiego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Bajka w podróży” i „Poszukiwacze przygód”.

Fot. materiały prasowe / Gmina Męcinka © Materiały prasowe / Gmina Męcinka

Z ekologią za pan brat

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań. Dzieci dowiedzą się, jak każdy z nas – nawet najmłodszy, może dbać o środowisko naturalne, a także poznają zasady właściwego odżywiania i korzyści płynące z aktywnego wypoczynku i ruchu.

 

Bajka w podróży – przedszkolaki z całej Polski piszą bajkę…

Najmłodsze dzieci z przedszkola w Męcince we wrześniu przystąpiły do projektu „Bajka w podróży”. Krasnoludki z Planety Radości zostały zaproszone do napisania rozdziału książki o przygodach swojej rówieśniczki Zosi. Najpierw przedszkolaki wysłuchały początku bajki, następnie wspólnie ze swoją wychowawczynią p. Martą zabrały się do pisania kolejnego rozdziału.

Pomysłów na dalsze losy malutkiej Zosi było tak dużo, że dzieci spokojnie mogłyby napisać kilka książek. Po długich naradach dzieci wybrały jeden wątek i spisały go przy pomocy nauczyciela. Następnie wykonały przepiękne ilustracje do książeczki. Bajka została wysłana dalej- do następnego przedszkola. Dzieci z niecierpliwością czekają aż książka wróci do nich w wersji papierowej.

 

Kolejne certyfikaty dla Przedszkola Małego Księcia w Męcince

Poszukiwacze przygód to wspólna nazwa dla dziesięciu „małych” projektów (działań/zabaw/zajęć), które mają za zadanie poprzez zabawę wspomagać realizację celów edukacyjno-wychowawczych realizowanych w przedszkolu w ramach innowacji pedagogicznej „Niewidoczne jest najważniejsze dla oczu”. Dzieci z Przedszkola w Męcince zdobyły kolejne dwa certyfikaty: W krainie dobrych uczynków oraz W krainie magii świąt.

Przedszkolaki spędziły czas na przygotowaniach i poznawaniu tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Przedszkolaki pisały list do św. Mikołaja i piekły pierniczki. Wykonały również szopkę, ozdoby świąteczne i stroiki. Dzieci śpiewały kolędy, podzieliły się opłatkiem ze swoimi kolegami i koleżankami oraz brały udział w przedszkolnych jasełkach.

W ramach drugiego projektu dzieci dowiedziały się, czym można dokarmiać ptaki i same gromadzą ziarna, nasiona i okruszki chleba. Systematycznie uzupełniają zapasy w karmniku, który znajduje się w ogrodzie przedszkolnym.

 

Autor: Marta Babiarz-Reczuch

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.