Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

A teraz Monteverdi!

Koncert organowy i kameralny, jaki odbył się w ostatnią niedzielę w kościele p.w. św. Jadwigi w Bolkowie przyniósł uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Na początek zabrzmiała bachowska Toccata i Fuga d-moll w wykonaniu Marcina Armańskiego. To był mocny akcent na wejście. Kolejne utwory wykonywali uczniowie Marcina Armańskiego: Agnieszka Karpińska, Tomasz Pasternak i Maciej Roszak.

Nastrojowa Chaconne J.Pachelbela na organy zaczarowała publiczność. Z kolei bachowskie trzy arie w transkrypcji na organy i skrzypce spowodowały, że słuchacze popadli w zadumę nad liryczną muzyką. Następnie romantyczny utwór L.J.A. Lefebure-Welly`ego i znowu romantyczne Ave Maria Franciszka Schuberta na organy i skrzypce. Na finał Preludium c-moll na skrzypce i organy Rheinbergera - paleta barw dźwiękowych. Młodzi wykonawcy przeszli z powodzeniem swój chrzest bojowy, co licznie zgromadzona w kościele publiczność nagrodziła gromkimi brawami. 

Kolejny koncert, tym razem muzyki dawnej, w ramach Bolkowskiego Lata Muzycznego odbędzie się już w najbliższą niedzielę 30 lipca o godz.16.30. Wystąpi Marcin Armański z utworami kompozytorów włoskich XVII wieku. Towarzyszyć mu będą sopranistki Julieta Gonzales z Meksyku i Marzena Korchut-Łykowska solo i w duecie. Koncert będzie poświęcony włoskiemu kompozytorowi Claudio Monteverdiemu, którego 450 rocznica urodzin przypada w tym roku. Wydarzenie muzyczne jest organizowane i finansowane przez Towarzystwo Miłośników Bolkowa. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Marek Janas

Przewodniczący TMB

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

add
add25 lipca 2017 o 10:38
to sala koncertowa czy Kościół?
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.