W korowodzie, który przeszedł wokół rynku znaleźli się piekarze, cukiernicy, szczudlarze, lokalni samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele miast partnerskich, przedszkolaki, stowarzyszenia, Klub Mamy i Malucha, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zespoły folklorystyczne. Później na scenie miały miejsce okolicznościowe przemówienia.
- Witamy państwa bardzo serdecznie w polskiej stolicy chleba. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie na dzisiejsze otwarcie. Jest nam bardzo miło, dlatego że w naszym mieście dawno nie było tylu zacnych gości. Tylu mieszkańców naszego miasta, ale i całego regionu, którzy zgromadzili się dzisiaj, aby być z nami, z mieszkańcami Jawora, piekarzami i z tymi wszystkimi, którzy przyjechali do nas, aby chwalić się tym co najlepsze, co najsmaczniejsze. Nie ma nic smaczniejszego i piękniejszego niż chleb - mówił burmistrz Emilian Bera.
Następnie na scenie pojawili się m.in. parlamentarzyści, przedstwiciele samorządu wojewódzkiego, miast partnerskich oraz piekarze.
- Dzisiaj wszystkie drogi prowadzą do Jawora, bowiem to przedsięwzięcie jest przykładem jak mała inicjatywa, ale dobrze poprowadzona, pięknie się rozwija. Ten pomysł sprzed dwudziestu laty, to było ziarno rzucone na żyzną i płodną glębę Ziemi Jaworskiej i ono pięknie zaowocowało - podkreślał Tadeusz Samborski, członek zarządu województwa.
Chleb poświęcił ks. dr Dominik Drapiewski.
- Myśląc o chlebie, myślimy często o wymiarze duchowym, bo to pewien symbol. W zdrowym ciele, zdrowy duch i w zdrowym duchu zawsze potrzebne jest ciało. To już mówili mądrzejsi, jak Platon - zauważał ksiądz dziekan. - Dziękujemy za dary tego chleba - dodawał.