Piątek, 29.03.2024 547

Gaździcki Tomasz - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworze
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane

Klasa O: Bagiński i spółka wycięli Dąb

Świetną passę podtrzymuje jaworska Kuźnia, która pokonała w niedzielne popołudnie na wyjeździe Dąb Stowarzyszenie Siedliska 3:1.

Autorem wszystkich trzech goli dla przyjezdnych był Marcin Bagiński, który został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców legnickiej Klasy Okręgowej! Jaworzanie odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo, a nie pokonani pozostają od 1-go października.

Mecz zgromadzonej publiczności mógł się podobać. Pierwsza połowa wyrównana, w dobrym tempie, z groźnymi sytuacjami podbramkowymi dla Dębu i Kuźni. Dobrze dysponowani tego dnia byli golkiperzy obu teamów - Patryk Borek oraz Adam Baziewski. Zarówno gospodarze jak i goście przed przerwą wykorzystali po jednej okazji. Prowadzenie objął Dąb w 23 minucie spotkania. Robert Horbal dośrodkowywał z rzutu rożnego, nikt nie przeciął toru lotu piłki i ta zatrzepotała w siatce. Jaworzanie nie potrzebowali zbyt dużo czasu na ripostę w postaci wyrównującego trafienia. W 30 minucie Emilian Borek zagrał do Marcina Bagińskiego, a on sprzed linii szesnastego metra pokonał wychodzącego z bramki do niego Adama Baziewskiego.

Od początku drugich 45 minut zaznaczyła się zdecydowana przewaga podopiecznych trenera Marcina Dudka, ale nie potrafili przez pewien czas tego udokumentować. W 55 minucie w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem znalazł się Mateusz Bober, ale przegrał ten pojedynek. Kilka minut później z bliskiej odległości niecelnie uderzył Damian Dulęba. Kuźnia wyszła na prowadzenie w 64 minucie, a wszystko rozpoczęło się od Przemysława Wiśniewskiego. Boczny obrońcy MRKS-u odebrał futbolówkę, zagrał do Emiliana Borka, który następnie z głębi boiska podał na wolne pole do Marcina Bagińskiego, a on pognał w kierunku golkipera "Dębowych" i nie zmarnował okazji sam na sam.

Przyjezdni nadal wyraźnie przeważali, szukając szans na kolejne gole, ale na początku ostatniego kwadransa drużyna z Siedlisk mogła niespodziewanie wyrównać. Najpierw po groźnej wrzutce w pole karne Kuźni skutecznie interweniował Patryk Borek. Po chwili ponownie został zatrudniony, kiedy to jeden z graczy miejscowych strzelił zza "szesnastki", ale wyciągając się jak struna zapobiegł utracie gola. Piłkarze z Parkowej 8 zwycięstwo i trzy punkty przypieczętowali tuż przed upływem regulaminowego czasu gry. W 88 minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Wojciech Smyk zacentrował z lewego skrzydła, a Marcin Bagiński głową skierował piłkę do siatki, tym samym kompletując drugiego z rzędu hattricka.

Kolejne dobre zawody w wykonaniu jaworskiej Kuźni, co przełożyło się na kolejny komplet punktów. Po czternastej kolejce team z grodu Świętego Marcina Świętego przesunął się z szóstego na piąte miejsce, kosztem Gromu Gromadzyń-Wielowieś, który dziś uległ Przyszłości. Starciem właśnie z beniaminkiem z Prusic, przed własną publicznością w najbliższą sobotę, jaworzanie zakończoną rundę jesienną kampanii 2016/2017.

13 listopada (niedziela), godz. 14:00 - Siedliska
Dąb Stowarzyszenie Siedliska - Kuźnia Jawor 1:3 (1:1)
Bramki: Horbal 23', Bagiński 30', 64', 89'
Dąb: Adam Baziewski - Łukasz Akacki, Robert Horbal, Kamil Kontraktewicz, Adrian Kuc, Robert Lazarek, Dominik Pazio, Dominik Plebaniak, Arkadiusz Szpanek, Damian Tomczyk, Maciej Wojtów
Kuźnia: Patryk Borek - Przemysław Wiśniewski, Robert Kruczek, Kamil Dunaj (Kamil Kurzelewski 46'), Sylwester Dworakowski, Dawid Duda (Damian Dulęba 46'), Kamil Janoś, Emilian Borek, Mateusz Bober, Kacper Grabarczyk (Wojciech Smyk 64'), Marcin Bagiński (Bartłomiej Gwiździał 90')
Żółte kartki: Akacki (Dąb) oraz Bober (Kuźnia)
Sędziowali: Bartłomiej Oniszczuk (jako główny) oraz Sebastian Kwaśny i Adam Karaban (asystenci) - Delegatura Legnica