Czwartek, 25.04.2024 244

Bazalt Piotrowice - Zjednoczeni Snowidza 7:2

9 goli mieli okazj zobaczy kibice, ktrzy pofatygowali si na spotkanie w Piotrowicach.

A siedem bramek zaaplikowali swoim rywalom zawodnicy Bazaltu, którzy bez najmniejszych problemów pokonali dzi na wasnym boisku druyn ze Snowidzy. Ju do przerwy podopieczni trenera Kasprzaka prowadzili czterema golami po dwóch trafieniach Rokosza oraz Ociaka i Foksiskiego z rzutu karnego. W drugiej poowie mecz nieco si wyrówna, czego dowodem byy dwa strzelone gole przez goci. Po naszej stronie trafiali jeszcze, ponownie Rokosz, Foksiski oraz Maziarz i spotkanie zakoczyo si naszym zwycistwem 7:2 ( 4: 0 ).

Gocie rozpoczli spotkanie w dziewiciu. Bazalt grajc w przewadze szybko chcia wykorzysta ten fakt i ju w pocztkowej fazie meczu obj prowadzenie. Cel ten udao si osign, bo ju w 7. minucie na strza zza pola karnego zdecydowa si Ociak i byo 1:0. Gocie nie czuli jednak, e graj w osabieniu i bardzo miele wyprowadzali swoje kontrataki. Do nieoczekiwanie duo pracy mia tego dnia Wachowski. Mimo lekkiej przewagi goci to nam udao si zdoby kolejnego gola. W 17. minucie faulowany w polu karnym by Rokosz i sdzia bez wahania wskaza na wapno. Do piki podszed tradycyjnie Foksiski i pewnym uderzeniem pokona bezradnego w tej sytuacji bramkarza przyjezdnych. Dalsz cz meczu zawodnicy ze Snowidzy kontynuowali ju grajc w dziesiciu i nie majc ju nic do stracenia coraz czciej gocili pod naszym polem karnym. Koniec koców i kolejnego gola znów zdoby Bazalt. Z prawej strony boiska rozpdzony Foksiski min obroców Zjednoczonych i bdc oko w oko z bramkarzem dogra jeszcze do nadbiegajcego obok Rokosza, który wepchn pik niemal do pustej bramki. Przed przerw udao si jeszcze zdoby czwartego gola. Z lewej strony boiska pik w pole karne dorodkowywa Puran, najwyej wyskoczy do niej Pabis, zgra gow do nadbiegajcego Rokosza i ten uderzeniem z powietrza zdoby drugiego gola w tym spotkaniu.

Po zmianie stron mecz wyranie si wyrówna. Kolejna bramka pada ju w 48. minucie gry. Faulowany w polu karnym by Puran i sdzia po raz kolejny wskaza na jedenasty metr. Do piki podszed ponownie Foksiski i z penym spokojem pokona po raz drugi w tym spotkaniu bramkarza goci. Kilkanacie minut póniej druyna ze Snowidzy strzelia swojego pierwszego gola. I znów bramka pada po uderzeniu z rzutu karnego. Gocie tylko na chwil zmniejszyli dystans, gdy kolejnego gola znów zdobyli piotrowiczanie. Pik z rzutu wolnego dorodkowywa Marczewski, najszybciej dopad do niej Rokosz i uderzeniem z pierwszej piki pokona po raz trzeci w dzisiejszym meczu bramkarza goci. W 73. minucie przyjezdni wyprowadzili kontratak, po którym strzelili drugiego i jak si póniej okazao ostatniego gola w tym spotkaniu. W sytuacji sam na sam z Wachowskim stan napastnik goci i nie pomyli si. W ostatniej akcji wynik meczu podwyszy wprowadzony w drugiej poowie Maziarz, który po asycie Ociaka pokona bramkarza goci. Mecz zakoczy si bardzo sprawiedliwym wynikiem 7:2 i poprzez porak Gryfu w Sichowie awansowalimy na 3. miejsce w ligowej tabeli, majc tyle samo punktów co pauzujca w tej kolejce LZS-Lipa. Dystans do lidera niestety nie uleg zmianie, bowiem Kocielec wygra swój mecz w Winnicy i jest na coraz lepszej drodze ku mistrzostwu.

Bazalt Piotrowice - Zjednoczeni Snowidza 7:2 ( 4:0 )

gole dla Bazaltu: 7' Ociak, 17', 48' Foksiki, 28', 40', 65' Rokosz, 90+2' Maziarz

gole dla Zjednoczonych: Szaga, P Bochenek

Skad Bazaltu: Wachowski - Toroczak, Gutak, Gajda (20' Biernacki), Pabis - Puran , Ociak, Orzechowski - Rokosz (70' Kotyna), Marczewski (75' Maziarz)

óte kartki dla Bazaltu: Biernacki 20'