Wtorek, 16.04.2024 243

Klasa O: Podział punktów w derbach

Podziałem punktów zakończył się derbowy pojedynek pomiędzy Rodłem Granowice i Kuźnią Jawor.

Oba zespoły strzeliły po dwa gole, ale samo spotkanie, poza końcówką, nie mogło zachwycić zebranej publiczności. Dla gospodarzy dwukrotnie trafiał Robert Gajewski, a dla przyjezdnych Marcin Bagiński i junior Wojciech Smyk, dla którego to było premierowe trafienie w drużynie seniorów. Co ciekawe był to pierwszy remis MRKS-u w bieżącej kampanii.

Gdyby nie dwie strzelone bramki to opis pierwszych 45 minut moglibyśmy już zakończyć. Gra była szarpana, oba teamy zanotowały sporo niecelnych podań, a godnych odnotowania sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Lepiej zawody rozpoczęły się dla Rodła, które już w piątej minucie objęło prowadzenie. Po stracie futbolówki przez zawodnika Kuźni nieopodal własnego pola karnego, granowiczanie wymienili trzy podania, Robert Gajewski wyszedł sam na sam z Patryk Borkiem i nie miał problemów, aby go pokonać. Kuźnia odpowiedziała cztery minuty przed przerwą. Damian Dulęba był faulowany w polu karnym, a Rafał Abramowicz wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Marcin Bagiński i nie pomylił się. To trafienie ożywiło nieco poczynania jaworzan na finiszu pierwszej odsłony gry. W 43 minucie Marcin Bagiński zagrał świetną piłkę do Damiana Dulęby w okolice szesnastego metra i o mały włos do niej doszedł, ale uprzedził go Wojciech Maściuch.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił - nadal oglądaliśmy szarpany, chaotyczny mecz, w którym najwięcej było walki. Jeśli już, któraś za stron stworzyła sobie okazję, brakowało odpowiedniej finalizacji - precyzji lub siły. W 79 minucie Kuźnia objęła prowadzenie. Wojciech Smyk uderzył z pierwszej piłki, tuż zza pola karnego i zdjął pajęczynę z bramki Rodła. Radość z gola w szeregach gości długo nie trwała, bowiem w 86 minucie miejscowi doprowadzili do remisu. W zamieszaniu podbramkowym podopieczni Władysława Morocha nie zdołali wybić futbolówki, a leżący już na ziemi Robert Gajewski wykazał się czujnością i drugi raz wpisał się na listę strzelców. W końcówce spotkanie ożywiło się, Rodło i Kuźnia atakowały na przemian, ale rezultat nie uległ już zmianie.

28 maja (sobota), godz. 17:00 - Granowice
Kuźnia Jawor - Rodło Granowice 2:2 (1:1)
Bramki: Gajewski 5', 86' - Bagiński 41'-k., Smyk 79'
Sędziowali: Rafał Abramowicz (jako główny) oraz Bartłomiej Oniszczuk i Sławomir Czyrski (asystenci) - Delegatura Legnica
Widzów: 250
Rodło Granowice: Wojciech Maściuch, Dawid Borowiec, Mateusz Chlebowski (74'), Grzegorz Frączek, Robert Gajewski, Damian Kędzierski, Seweryn Kędzierski, Eryk Klęczar (69'), Eryk Kuczyński, Michał Pawlaczyk, Piotr Pietruszkiewicz; rezerwy: Grzegorz Bilewicz (69'), Robert Fudali (74'), Waldemar Kędzierski, Patryk Kolber, Grzegorz Piskadło, Andrzej Rosołowski
Kuźnia Jawor: Patryk Borek, Marcin Bagiński, Mateusz Bober, Damian Dulęba, Kamil Dunaj, Sylwester Dworakowski, Bartłomiej Gwiździał, Kamil Janoś (72'), Michał Mężyk (72'), Wojciech Smyk (80'), Przemysław Wiśniewski; rezerwy: Damian Broniek (72'), Marcin Dudek (72'), Dawid Każarnowicz, Dariusz Szeliga (80')