Piątek, 29.03.2024 323

Gaździcki Tomasz - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworze
Baltic Home

Miedź II bije Kuźnię w pucharze (foto)

Na półfinale rozgrywek szczebla OZPN Legnica zakończyła się tegoroczna przygoda jaworskiego MRKS-u w Pucharze Polski. Niebiesko-żółto-czarni musieli uznać wyższość czołowej trzecioligowej ekipy.

Od początku uwidoczniła się wyraźna przewaga legniczan, którzy już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie. Piotr Walaszek urwał się przy rzucie rożnym defensorom Kuźni i pewnym strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki.

Po piętnastu minutach widomym stało się, że gospodarze tego meczu nie wygrają, bowiem dwie kolejne bramki zdobył Paweł Krauz.

W 22 minucie bliski zmniejszenia strat jaworzan był Marcin Bagiński, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Budzyńskim. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł jednak golkiper Miedzi. Niespełna piętnaście minut później niebiesko-żółto-czarni do odrobienia mieli jedną bramkę więcej. Na listę strzelców wpisał się bowiem Kamil Rokita, który podcinką pokonał Dawida Kroczaka.

Tuż po przerwie honorowe trafienie dla Kuźni zanotował Damian Dulęba. Więcej emocji już jednak nie było, bowiem osiem minut później hat-tricka skompletował Krauz, występujący jesienią we włoskiej AC Spezia 1906.

W 64 minucie z dystansu Wojciecha Muchę, który na boisku pojawił się po przerwie, próbował zaskoczyć Mateusz Bober. Chwilę później swojego czwartego gola zdobył niezwykle skuteczny tego dnia Krauz. W 79 minucie dzieła zniszczenia dopełnił Tomasz Wojciechowski, ustalając wynik 1:7.

Dla młodej drużyny z Jawora możliwość gry z trzecioligowym zespołem, mającym w swym składzie piłkarzy nawet z ekstraklasową przeszłością, jak obrońca Adrian Woźniczka, była z pewnością cenną lekcją futbolu. Dla kibiców z miasta św. Marcina jedynym pocieszeniem może być to, że w grze o dolnośląski puchar pozostaje jaworzanin Kamil Zieliński.

Kuźnia Jawor - Miedź II Legnica 1:7 (0:4)

Bramki: Dulęba (47) - Walaszek (3), Krauz (11, 15, 55, 65) Rokita (36), Wojciechowski (79)

Sędziował: Jarosław Łuniewski (Legnica)

Asystenci: Paweł Gurban, Maciej Horbal

Kuźnia: Kroczak - Wiśniewski, Duda, Grabarczyk, Dworakowski, Janoś (66. Broniek), Smyk (58. Piec), Dulęba (83. Tokarczyk), Bober, Mężyk (76. Kuleta), Bagiński (58. Borek); trener Władysław Moroch

Miedź II: Budzyński (46. Mucha) - Wójcik, Woźniczka, Walaszek (46. Wichłacz), Chodyga (65. Zieliński), Wojciechowski, Światły, Rokita (46. Dyrda), Kuśnierz (60. Cieślik), Murawski, Krauz (72. Wasilewski); trener Piotr Jacek