Celem Konkursu jest promowanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych Parku Krajobrazowego „Chełmy” poprzez prace wykonane przez fotografików – amatorów na terenie Parku lub w jego otulinie. Tematyką fotografii jest piękno przyrody, walory krajobrazowe, zabytki kultury materialnej, życie codzienne mieszkańców. Prace konkursowe można nadsyłać do 18 listopada.
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: junior - do 18 lat, senior - powyżej 18 roku życia. Uczestnik może przesłać zdjęcia kolorowe i czarno-białe o minimalnym formacie 15 x 21 w ilości maksymalnie do 10 sztuk, pojedynczo lub w zestawie. Do każdej pracy należy dołączyć następujące dane autora prac: imię i nazwisko, adres, wiek, nr telefonu, tytuł, krótki opis wykonania zdjęcia, miejsce i datę wykonania. Szczegółowy regulamin jest dostępny na stronie www.gok.paszowice.pl w zakładce Imprezy. Prace należy nadesłać w sztywnym opakowaniu z dopiskiem Konkurs fotograficzny „Chełmy w obiektywie” na adres: Gminny Ośrodek Kultury, 59-411 Paszowice nr 142.
O wynikach konkursu organizator poinformuje zwycięzców konkursu listownie oraz umieści listę laureatów na swojej stronie internetowej. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Ogłoszenie wyników, otwarcie wystawy nastąpi 9 grudnia 2016 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu.

