Czwartek, 25.04.2024 413

Kuźnia znów przegrywa u siebie (foto)

Po zeszłotygodniowej porażce z Chojnowianką jaworzanie doznali kolejnej bolesnej porażki przed własną publicznością. Tym razem lepszy okazał się legnicki Konfeks.

Niebiesko-żółto-czarni dobrze rozpoczęli spotkanie i już w 2 minucie mogli wyjść na prowadzenie. Marcin Bagiński ładnym uderzeniem próbował przelobować golkipera gości, ale ten zdołał przenieść piłkę nad bramką.

Dziesięć minut później w znakomitej sytuacji znalazł się Sylwester Dworakowski. Po rzucie rożnym piłka trafiła do stojącego kilka metrów od bramki zawodnika ekipy z Jawora, jednak nie zdołał on umieścić futbolówki w siatce.

W 27 minucie kolejny raz zaskoczyć bramkarza przyjezdnych próbował Bagiński, ale jego uderzenie z rzutu wolnego Czarnecki odbił na rzut rożny. Dwie minuty później golkiper legniczan był już bez szans. Dworakowski popędził prawą stroną, zszedł do środka, a następnie dokładnym podaniem obsłużył Bagińskiego. Ten pewnie skierował piłkę do siatki rywali.

Od tego momentu było już tylko gorzej. Zespół Kuźni kompletnie nie funkcjonował w środku pola, co wykorzystywali rywale. Kolejny raz osamotniony w ataku Bagiński nie wiele mógł zdziałać, a legniczanie  jeszcze przed przerwą wyrównali, po golu Jacka Kanasa.

W drugiej połowie kolejne bramki dołożyli Alan Lech, Adam Popecki oraz Michał Cirko. Na domiar złego w 89 minucie czerwoną kartką ukarany został Dworakowski. Kuźnia po dwóch zwycięstwach z rzędu, notuje drugą porażkę.

Kuźnia Jawor - Konfeks Legnica 1:4 (1:1)

Bramki: Bagiński (29) - Kanas (35), Lech (57), Popecki (73-k.), Cirko (82)

Żółte kartki: Broniek (59), Bober (66) - Wójcik (42)

Czerwona kartka: Dworakowski (89)

Sędziował: Marcin Nawracaj (Lubin)

Kuźnia: Borek - Dunaj, Kurzelewski, Rakszewski, Grabarczyk, Dworakowski, Broniek (60. Mężyk), Dulęba, Bober, Wiśniewski, Bagiński (80. Ł. Duda); trener Władysław Moroch

Konfeks: Czarnecki - Cieślak, Wójcik, Kowalczyk, Lech, Dominiak, Kanas (85. Janeczko), Popecki (85. Woźniak), Cymbalista, Trochanowski, Dańczak (65. Cirko); trener Andrzej Kisiel