Czwartek, 25.04.2024 267

Rewanż MRKS-u (foto)

Piłkarze Kuźni odbili sobie w starciu z Odrą za jesienną porażkę, choć do pełnej satysfakcji zabrakło jednej bramki.

Od początku spotkania niebiesko-żółto-czarni ruszyli na rywali z animuszem. Widać było, że podopieczni Władysława Morocha zamierzają dobrze rozpocząć rundę rewanżową. Już w 7 minucie Marcin Bagiński pięknym strzałem z rzutu wolnego dał gospodarzom prowadzenie.

Pięć minut później przyjezdni stanęli przed znakomitą szansą na wyrównanie, po błędzie jaworskiej defensywy. Patryk Borek stanął jednak na wysokości zadania, wychodząc obronną ręką w sytuacji sam na sam.

W 24 minucie Bagiński znów próbował zaskoczyć golkipera gości ze stałego fragmentu gry, ale tym razem bramkarz Odry zdołał wybić piłkę przed siebie. Minutę później było już 2:0. Powracający do Kuźni Mateusz Bober pięknie uderzył z dystansu, futbolówka odbiła się od poprzeczki, pleców golkipera gości i zatrzepotała w siatce.

W 34 minucie dobrą okazję zmarnował Wiśniewski, ale trzy minuty później MRKS znów podwyższył prowadzenie. Marcin Bagiński pokonał nienajlepiej dysponowanego bramkarza z Chobieni bezpośrednio z rzutu rożnego!

Trzy minuty po przerwie Borek znów uratował Kuźnię przed stratą bramki, broniąc strzał głową po rzucie wolnym. W 50 minucie czerwoną kartką ukarany został Kucharuk i wydawało się, że kwestią czasu jest to, kiedy gospodarze zdobędą kolejne gole.

Do końca meczu Kuźnia nie forsowała jednak tempa gry, starając się utrzymywać piłkę w środkowej strefie boiska. W 78 minucie czerwoną kartkę otrzymał Dunaj i siły na boisku się wyrównały, jednak Odry nie było stać nawet na honorowe trafienie. Dzięki zwycięstwu niebiesko-żółto-czarni awansowali na szóstą pozycję w tabeli.

Kuźnia Jawor - Odra Chobienia 3:0 (3:0)

Bramki: Bagiński (7, 37), Bober (25)

Żółte kartki: B. Gwiździał (15), Grabarczyk (55), Bober - Dziadowicz (16)

Czerwone kartki: Dunaj (78) - Kucharuk (50)

Widzów: ok. 100

Sędziował: Robert Ostaszewski (Lubin)

Kuźnia: Borek - Dworakowski, Dunaj, B. Gwiździał, M. Rakszewski, Grabarczyk (89. P. Gwiździał), Janoś, Wiśniewski (67. Broniek), Bober, Duda (82.Tarnówka), Bagiński (90+1 Każarnowicz)

Piłkarz meczu: Marcin Bagiński