Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Wądrożu Wielkim w intencji Sołtysów Gminy Wądroże Wielkie. Druga część spotkania odbyła się w Urzędzie Gminy. Wójt Elżbieta Jedlecka podziękowała zebranym za trud wkładany w pracę wykonywaną na rzecz swoich sołectw i całej Gminy.
Podczas uroczystości sołtysi otrzymali kwiaty oraz okolicznościowe podziękowania. Dalszą część spotkania zebrani świętowali w kameralnej atmosferze, przy kawie i słodkim poczęstunku.

