Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Andrzeja Ap. w Męcince, którą poprowadził rekolekcjonista ks. Janusz Wilk. Tuż po mszy świętej młodzież szkolna wystąpiła w programie artystycznym poświęconym Żołnierzom Wyklętym. Nastrojowa muzyka i refleksyjne teksty wzruszyły słuchaczy, wśród których byli: wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski, Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, wicestarosta jaworski Arkadiusz Baranowski, jaworski Związek Strzelecki, przedstawiciele placówek oświatowych, a także pracownicy Urzędu Gminy oraz mieszkańcy.
W czasie uroczystości odsłonięta została tablica upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych na placu przy kościele, pod którą przedstawiciele władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich, straży pożarnej oraz młodzież szkolna z wychowawcami złożyli wiązanki.
Fotorelacja z wydarzenia dostępna tutaj.

