Piątek, 19.04.2024 534

Bazalt wygrywa 4:2

Bazalt Piotrowice po raz kolejny wygrywa na wasnym boisku. Tym razem rozprawili si z Gryfem Krotoszyce 4:2

Do mi niespodziank sprawili dzi swoim kibicom zawodnicy Bazaltu, którzy na wasnym terenie podejmowali zespó z Krotoszyc. Niemal przez cae spotkanie podopieczni trenera Kasprzaka kontrolowali przebieg gry i pewnie pokonali rywala 4:2. W naszej druynie wystpi dzi po raz pierwszy nowo pozyskany zawodnik, Leszek Bander, który dosta szanse od trenera wystpienia ju od pierwszych minut.

Ju w 4. minucie spotkania obsuony idealnym podaniem od Marczewskiego, Ociak, pewnym uderzeniem pokona bramkarza goci. Druyna Bazaltu prowadzia 1:0 i wcale nie zamierzaa poprzesta na takim wyniku. Niespena dwadziecia minut póniej byo ju 2:0. Z rzutu ronego pik dorodkowywa Foksiski, najwyej wyskoczy do niej Gówka i strzaem gow podwyszy wynik. Kiedy wydawao si, e gospodarze pewnie zmierzaj ku zdobyciu kolejnych trafie, to zespó z Krotoszyc zdoa strzeli bramk kontaktow.

Delikatnie mówic, po strzale z rzutu wolnego zawodnika goci, le pik odbi Wachowski i nadbiegajcy napastnik Gryfu dobi j do siatki. Od tamtej chwili uskrzydleni przyjezdni niezwocznie próbowali doprowadzi do wyrównania, jednak ich starania nie day im oczekiwanego rezultatu. Bazalt szybko powróci na waciwe tory i odzyska kontrol nad boiskowymi poczynaniami, której nie odda ju do koca pierwszej poowy. Po zmianie stron podopieczni trenera Kasprzaka kontynuowali swoj bardzo dobr gr, ale dopiero w 72' minucie zdoali zdoby kolejnego gola. Po indywidualnej akcji Marczewskiego byo ju 3:1.

Od tamtego momentu rozwiza si worek z bramkami, gdy w przecigu kolejnych trzynastu minut kibice zgromadzeni na boisku w Piotrowicach byli wiadkami dwóch kolejnych trafie. Najpierw zawodnicy z Krotoszyc przeprowadzili zabójcz kontr, która przyniosa im zmniejszenie strat, a póniej bardzo adnym uderzeniem pod poprzeczk zza pola karnego popisa si Puran i Bazalt znów móg prowadzi dwoma golami. Niestety zdobywca ostatniego trafienia dla naszej druyny w kocówce spotkania obejrza drug ót kartk, przed co musia nieco wczeniej opuci boisko. Mecz zakoczy si wynikiem 4:2 i bez wtpienia druyna Bazaltu rozegraa najlepsze spotkania tej wiosny. Dziki temu zwycistwu moglimy awansowa na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Bazalt Piotrowice - Gryf Olimpia Krotoszyce 4:2 ( 2:1 )

gole dla Bazaltu: 4' Ociak, 22' Gówka, 72' Marczewski, 85' Puran

Skad Bazaltu: Wachowski - Toroczak, Gutak, Gajda, Gówka - Puran, Orzechowski (75' Rokosz), Foksiski, Bander (55' Szulc) - Ociak, Marczewski (70' Maziarz)

óte kartki dla Bazaltu: Orzechowski 35', Puran 38', Foksiski 55', Gajda 89'

czerwona kartka dla Bazaltu: Puran 90' (po dwóch ótych)