Czwartek, 25.04.2024 535

Klasa O: Efekt nowej miotły zadziałał w Konfeksie

W minionym tygodniu w Konfeksie doszło do zmiany trenera. Piotra Adamca zastąpił Andrzej Kisiel. Efekt „nowej miotły” w klubie z Legnicy zadziałał. Dziś legniczanie pod wodzą nowego szkoleniowca pokonali Rodło Granowice.

Od początku gra toczyła się głównie w środku pola. Z czasem inicjatywę zaczął przejmować Konfeks. W dwudziestej minucie po błędzie Glazera, Wójcika pokonał Plebaniak. To trafienie dodało wiatru w żagle przyjezdnym i po chwili mogło być już 2:0, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Rodła, zawodnik gości nie zdołał umieścić futbolówki w siatce. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. W 32 minucie dośrodkowanie z lewego skrzydła głową na gola zamienił Plebaniak. Rodło próbowało odpowiedzieć, ale bez pożądanego efektu. Groźne strzały Bronki mijały światło bramki lub bronił je Tamioła.

Drugie 45 minut rozpoczęło się dla Konfeksu w najlepszy z możliwych sposobów, czyli od podwyższenia prowadzenia. Woźniak wybił piłkę z własnej połowy, ta odbiła się przed wychodzącym z bramki Wójcikiem i go przelobowała, a następnie zatrzepotała w siatce. Od tego momentu granowiczanie nie mieli już nic do stracenia. Zaczęli grać dużo lepiej, ale nie dopisywało im szczęście, jak chociażby w sytuacji, gdy zawodnik rywali wybił futbolówkę z linii bramkowej. Ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie i podopieczni trenera Andrzeja Kisiela wygrali 3:0.

27 września (niedziela), godz. 12:00 - Granowice
Rodło Granowice - Konfeks Legnica 0:3 (0:2)