Środa, 24.04.2024 254

LDJM: Porażka na własne życzenie

Kuźnia Jawor przegrała w siódmej kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych z Konfeksem Legnica 1:2.

Jest to porażka na własne życzenie, ponieważ trzy punkty były na wyciągniecie ręki. Po pierwszej połowie, dobrej w wykonaniu jaworzan, prowadzili oni 1:0. W 32 minucie Marcin Sasinowski popędził z piłką od połowy boiska do linii końcowej, zagrał wzdłuż bramki, a ustawiony na długim słupku Kacper Nowak zamienił to dośrodkowanie na gola.

W 50 minucie sytuacja Konfeksu jeszcze bardziej się skomplikowała, ponieważ po faulu na Łukaszu Dudzie, jeden z jego zawodników obejrzał bezpośrednia czerwoną kartkę. Jednak dziesięć minut później siły na boisku wyrównały się. Drugą żółtą kartkę za faul obejrzał Miłosz Kocyła. To był dopiero początek nieszczęść podopiecznych trenera Dariusza Szeligi. Najpierw w 61 minucie legniczanie wyrównali, a w 67 minucie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Porażka juniorów młodszych Kuźni z Konfeksem była ich pierwszą w tym sezonie na własnym boisku.

19 września (sobota), godz. 11:00 - Jawor (Stadion Miejski)
Kuźnia Jawor - Konfeks Legnica 1:2 (1:0)
Bramki: Nowak 32' - ? 61', 67'
Kuźnia: Błażej Parzyszek - Miłosz Uhornicki (Miłosz Tokarczyk 60'), Dawid Koziol, Łukasz Duda, Michał Mężyk, Wojciech Smyk, Miłosz Kocyła, Kacper Nowak (Seweryn Suchecki 57'), Patryk Mossur (Krzysztof Iwańczak 70'), Marcin Sasinowski, Przemysław Piec
Żółte kartki: Kocyła (Kuźnia)
Czerwone kartki: Kocyła (60' - za drugą żółtą; Kuźnia) oraz ? (50' - za ful; Konfeks)
Sędziował: Piotr Łabędzki