Czwartek, 18.04.2024 251

Konfeks kontra Kuźnia - akt drugi

Przed nami drugi akt rywalizacji między Kuźnią Jawor, a Konfeksem Legnica w tym sezonie, na przestrzeni kilkunastu dni.

We wtorek 25-go sierpnia obie drużyny zmierzyły się w 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Legnica. Lepsi okazali się jaworzanie, zwyciężając 3:2 po dwóch trafieniach Rafała Sejuda i Emiliana Borka. W sobotę podopieczni trenera Władysława Morocha powrócą na stadion przy Grabskiego i będą chcieli ograć kolejny raz legniczan, tym razem w spotkaniu, którego stawką są trzy punkty. Jednak należy pamiętać, że mecze pucharowe i ligowe to dwie różne sprawy.

Zespół prowadzony przez trenera Piotra Adamca jest jednym z czterech, który wciąż nie zaznał smaku porażki w Legnickiej Klasie Okręgowej. Konfeks w trzech meczach ugrał pięć punktów. Na ten dorobek złożyło się wysokie zwycięstwo z Chojnowianką i remisy – ze Stalą Chocianów i Gromem Gromadzyn Wielowieś.

Z chocianowianami legniczanie prowadzili do 88 minuty 1:0, ale wówczas dali sobie strzelić gola wyrównującego, a dodajmy, że „Stalówka” wcześniej otrzymała dwie czerwone kartki i w konsekwencji grała w podwójnym osłabieniu. Z kolei Konfeks z Gromem zagrał w minioną środę, ponieważ w pierwotnym terminie zawody przerwała burza. Padł remis 2:2, a punkt legniczanie uratowali w 88 minucie za sprawą Olivera Dańczaka. Dodatkowe kilkadziesiąt minut wybiegane w środku tygodnia przez zawodników Konfeksu to dla jaworzan dobra wiadomość, gdyż przystąpią do tego pojedynku bardziej wypoczęci.

Mecze z Konfeksem dla Kuźni nigdy nie należały do łatwych, ale to jaworzanie legitymują się zdecydowanie lepszym bilansem starć w poprzednich latach. Na czternaście ostatnich spotkań między tymi klubami, dziesięciokrotnie triumfował MRKS. Oto historia pojedynków obu zespołów na przestrzeni XXI wieku (według dostępnych źródeł):
25.08.2015 (PP OZPN Legnica): Konfeks – Kuźnia 2:3
Bilans: 10 wygranych Kuźni, 2 remisy, 2 wygrane Konfeksu. Gole: 34:22 na korzyść Kuźni.

Kuźnia Jawor wygrała swoje trzy ostatnie mecze i wszyscy z pewnością chcieliby, aby ta seria miała swój ciąg dalszy. Jednak sobotni pojedynek z Konfeksem nie będzie łatwy. Legniczanie będą chcieli się zrewanżować za pucharową porażką i przede wszystkim zainkasować komplet punktów. Kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę? Odpowiedź na to pytanie w sobotę od godziny 15:00 na stadionie przy ul. Grabskiego w Legnicy. Zawody poprowadzi Michał Jasiński z Delegatury Lubin.