Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

621 zł za OC w Jaworze. Planujesz zakup auta? Sprawdź, jak płacić mniej!

Ubezpieczenie OC to polisa, którą posiadać musi każdy kierowca. I choć jej ceny w ostatnim czasie nieco spadły, nadal utrzymują się na dość wysokim poziomie. Jak podaje portal ubea.pl, średnia cena za OC w Jaworze wyniosła w kwietniu 621 zł.

© Materiały prasowe

To sporo, biorąc pod uwagę, że mieszkańcy niektórych miejscowości w regionie zapłacili zdecydowanie mniej (np. w Bystrzycy Kłodzkiej składka za OC wyniosła średnio 546 zł, a w Zgorzelcu 519 zł). Jeśli w najbliższym czasie planujesz zakup auta lub po prostu szukasz sposobów na tańsze OC, przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł.

Zanim kupisz samochód

Pamiętaj, że na wysokość składki OC możesz wpłynąć, odpowiednio wybierając swój nowy pojazd. Przede wszystkim sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie dla samochodów różnych marek. Jest to jeden z najbardziej istotnych czynników, który ma wpływ na cenę polisy. Ubezpieczyciele posiłkują się tu głównie statystykami, z których wynika, że pewne marki aut wybierają częściej młodzi, mało doświadczeni kierowcy, inne zaś osoby, które mają za kierownicą dłuższy staż i (w domyśle) prowadzą swoje pojazdy ostrożniej.

Wysokość składki OC uzależniona będzie również od mocy, a przede wszystkim od pojemności silnika w Twoim nowym aucie. Im będą one większe, tym więcej zapłacisz za swoje ubezpieczenie. Koszt polisy będzie również uzależniony od rodzaju paliwa używanego w pojeździe.

Używane czy z salonu?

Kupując auto używane, polisę OC przejmujesz od poprzedniego właściciela (koniecznie sprawdź, do kiedy jest ona ważna, bo kary za brak ubezpieczenia są bardzo wysokie). Z kolei nabywając auto z salonu, ubezpieczenie najlepiej wykupić jeszcze przed samym zakupem samochodu (bez aktualnej polisy OC nie będziesz mógł odebrać pojazdu z salonu, chyba że zdecydujesz się na zaproponowany Ci pakiet dealerski). Musisz oczywiście mieć pewność, jakie auto kupisz, jako że na cenę OC wpływać będą wspomniane wcześniej parametry, które będziesz musiał podać przy zakupie polisy.

Jakie OC jest najlepsze?

Z uwagi na fakt, że zakres polisy OC zawsze jest taki sam, trudno mówić o czymś takim, jak najlepsze OC. Bez względu na to, czy swoją polisę kupisz w dużym i znanym towarzystwie ubezpieczeniowym, czy też w mniejszym i mniej rozpoznawalnym, będzie ona działała dokładnie w ten sam sposób. Przy dokonywaniu wyboru kieruj się więc przede wszystkim ceną - im będzie niższa, tym więcej zaoszczędzisz na swoim ubezpieczeniu. Gdzie znajdziesz to najtańsze? Oczywiście w Internecie!

Kalkulatory ubezpieczeń na witrynach towarzystw

Towarzystwa ubezpieczeniowe idą z duchem czasu i większość z nich umieściło już na swoich witrynach kalkulatory ubezpieczeń, dzięki którym każdy zainteresowany sam wyliczyć może swoją składkę za polisę. Wystarczy, że w polach formularza podasz dane dotyczące Ciebie i Twojego auta, a po jego wypełnieniu otrzymasz propozycję ubezpieczenia OC. Dodajmy - propozycję skrojoną na miarę, jako że stworzona zostanie ona na podstawie danych, które podajesz.

Wypełnienie takiego formularza trwa około kwadransa, a więc stosunkowo krótko. Niestety - aby dowiedzieć się, jakie propozycje OC mają dla Ciebie inne towarzystwa ubezpieczeniowe, taki sam formularz będziesz musiał wypełnić na każdej kolejnej witrynie, każdego kolejnego TU. Biorąc pod uwagę, że w celu znalezienia naprawdę atrakcyjnej oferty sprawdzić trzeba co najmniej kilka, a najlepiej kilkanaście towarzystw ubezpieczeniowych, sprawa robi się skomplikowana. I bardzo czasochłonna. Czy istnieje lepsze rozwiązanie? Na szczęście tak.

Tanie OC dzięki porównywarce

Jeśli chcesz znaleźć tanie OC naprawdę szybko, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń. To zaawansowane narzędzie na bieżąco zaciąga dane od sprawdzonych firm ubezpieczeniowych, więc wszystkie oferty, które otrzymasz, będą zawsze aktualne. Ubezpieczenie kupisz również online, bez wychodzenia z domu czy wizyt u brokera.

Dzięki naszej porównywarce klienci znajdują nie tylko tanie OC, ale również atrakcyjne AC czy pakiety OC/AC. Często okazuje się, że przez całe lata, zupełnie niepotrzebnie, przepłacali oni za swoje polisy, wychodząc z założenia, że “taniej się nie da”. A dlaczego tak było? Bo to właśnie powtarzali im często ich agenci. U nas nie ma agentów, więc klienci nie muszą też płacić im prowizji. Za to otrzymują dużo tańsze ubezpieczenie - wyjaśnia doradca klienta z serwisu https://kalkulator-ac-oc.pl/

Polisy OC w niskich cenach, których oferty otrzymasz dzięki porównywarce, nie wynikają wyłącznie z tego, że nie płacisz prowizji agentowi. Ubezpieczyciele wiedzą, że cena OC to najważniejszy parametr, który klienci biorą pod uwagę przy zakupie tej polisy. Każde TU chce być tutaj konkurencyjne, stara się więc składkę obniżać. Może sobie na to pozwolić, jako że obsługa klienta internetowego jest sporo tańsza. Co więcej, ubezpieczyciele często organizują różnego rodzaju promocje, których adresatami są wyłącznie osoby kupujące ubezpieczenie OC w sieci. O takich specjalnych ofertach również dowiesz się, korzystając z porównywarki ubezpieczeń.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.