Czwartek, 28.03.2024 415

Gaździcki Tomasz - kandydat do Rady Miejskiej w Jaworze

Rodło liderem!

Rodło Granowice zostało nowym liderem legnickiej A klasy gr. III.

Stało się to możliwe dzięki zwycięstwu granowiczan nad Wilkowianką Wilków i jednoczesnej porażce dotychczasowego lidera - Skory Jadwisin w Prusicach z miejscową Przyszłością aż 0:5. Obie drużyny mają po 54 punkty, ale Rodło jest pierwsze dzięki zwycięstwu w rundzie jesiennej w bezpośrednim pojedynku 3:2.

Dzisiaj Rodło pokonało Wilkowiankę 4:0. Zawodnicy Roberta Gajewskiego od początku rządzili i dzielili na boisku. W dziewiątej minucie gry obejmują oni prowadzenie. Wzdłuż bramki zagrał Borowiec, a obrońca gości tak niefortunnie interweniował, że skierował futbolówkę do własnej siatki. W 23 minucie Bronka uderzył z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę, piłka odbija sie od słupka i zatrzepotała w siatce.

Tuż przed przerwę Rodło aplikuje przeciwnikowi dwa trafienia, które praktycznie pozbawiły Wilkowiankę złudzeń na osięgnięcie korzystnego wyniku. W 41 minucie Bronka zagrał do Glazera, który wykorzystał błąd obrońców i strzałem głową przelobował bramkarza. 120 sekund później atomowe uderzenie Bronki sparował na poprzeczkę golkiper z Wilkowa, do piłki dopadł Mazur i z główki posłał ją do bramki. Rozluźnione wysokim prowadzeniem Rodło po zmianie stron nie zdołało juz podwyższyć prowadzenia.

3 maja (niedziela), godz. 15:00 - Granowice
Rodło Granowice - Wilkowianka Wilków 4:0 (4:0)
Bramki: samobójcza 9', Bronka 23', Glazer 41', Mazur 43'
Rodło: W. Kędzierski - Pawlaczyk, Antosiak, Borowiec, Pietruszkiewicz (Frieske 70'), Bronka (Klęczar 85'), Glazer (Piskadło 77'), Fudali (Skowron 60'), S. Kędzierski, Mazur (Banach 90')