Czwartek, 25.04.2024 317

Udana majówka w wykonaniu Kuźni, dzisiaj wygrana z Arkonem

Tegoroczną majówkę piłkarze jaworskiej Kuźni zaliczą do udanych.

W piątek ograli lidera Chrobrego II Głogów 3:2, a dziś pokonali na wyjeździe ostatni w tabeli Arkon Przemków 0:2. Na listę strzelców wpsiali się Kacper Grabarczyk i Bartosz Fitas. Dodajmy, że w porównaniu do pojedynku z głogowianami, w składzie MRKS-u zabrakło Kamila Janosia, Przemysława Wiśniewskiego, Huberta Połącarza czy Roberta Kruczka. Pod ich nieobecność, szansę pokazania się otrzymali rezerwowi we wcześniejszych spotkaniach, a debiut w pierwszym zespole zaliczył występujący na co dzień w drużynie juniorów młodszych Michał Dudkowski. Arkon po dzisiejszej porażce, przybliżył sie do A klasy.

Od początku spotkania zawodnicy Arkonu nastawili się głównie na grę z kontry, które w ich wykonaniu były dość groźne. W 12 minucie podopieczni Leszka Dulata wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Bagiński, a kapitalnym strzałem głową piłkę w bramce gospodarzy umieścił Grabarczyk. Chwilę później mógł być remis. Po centrze z narożnika boiska, gracz Arkonu trafił w poprzeczkę. W 30 i 35 minucie jaworzanie dwukrotnie byli bliscy podwyższenia wyniku. Najpierw z okolic dwudziestego metra uderzył Bagiński, ale piłka otarła się o spojenie słupka z poprzeczką. Następnie Grabarczyk huknął z „szesnastki” i Wiśniewski sparował z problemami futbolówkę na rzut rożny. Tuż przed końcem pierwszej części gry, miejscowi mieli doskonałą okazję do wyrównania. W sytuacji sam na sam z Patrykiem Borkiem znalazł się napastnik Arkonu, lecz fantastycznie w bramce zachował się golkiper Kuźni, broniąc strzał rywala z bliskiej odległości.

Po zmianie stron pełną kontrolę nad spotkaniem przejęła Kuźnia. Swoje szanse mieli Bagiński, Duda czy Czaja, jednak wynik nadal nie ulegał zmianie. Arkon w drugiej odsłonie dwukrotnie zagroził bramce przyjezdnych. W 60 minucie w pojedynku jeden na jeden górą był Patryk Borek, natomiast w 68 minucie uderzenie z rzutu wolnego wylądowało w rękach bramkarza Kuźni. Na dziesięć minut przed końcem zawodów, rezultat końcowy meczu ustalił Bartosz Fitas. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Arkonu założył mu „siatkę”, a następnie futbolówka wylądowała w siatce.

Kuźnia inkasuje kolejny komplet punktów i zrównuje się dorobkiem z czwartym Górnikiem Złotoryja, który dziś przegrał 4:2 z Iskrą Księginice. Ponadto jaworzanie w rundzie wiosennej legnickiej klasy okręgowej jako jedyni nie zaznali goryczy porażki.

3 maja (niedziela), godz. 17:00 - Przemków
Arkon Przemków - Kuźnia Jawor 0:2 (0:1)
Bramki: Grabarczyk 12', Fitas 80'
Arkon: Wiśniewski - Anklewicz, Drzazga, Grabowski (Łojek 66'), Kaźmierczak, Oruba, Panicz, Skomoroko (Więczkowski 78'), Tkaczyk, Wałowski (Żywokarta 55'), Wierzbicki
Kuźnia: Patryk Borek - Bartłomiej Gwiździał, Emilian Borek, Kamil Gołąbek, Krystian Pietruszka, Dawid Duda, Kamil Dunaj (Krystian Jaskuła 80'), Dariusz Czaja, Bartosz Fitas, Kacper Grabarczyk (Mateusz Bruliński 70'), Marcin Bagiński (Michał Dudkowski 85')
Żółte kartki: Tkaczyk (Arkon) oraz Gołąbek (Kuźnia)
Sędziował: Krzysztof Kuczała