Wtorek, 23.04.2024 255

Bezcenne trzy punkty Bazaltu

Bazalt Piotrowice podbudowany pierwszym zdobytym punktem przed tygodnia z Parkiem Targoszyn, podejmował na własnym boisku LZS Nowy Kościół.

Od pierwszego gwizdka sędziego lepsze wrażenie sprawiali miejscowi, którzy raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką przyjezdnych. Jednak niespodziewanie to goście byli bliżsi objęcia prowadzenia. W sytuacji "jeden na jeden" znalazł się zawodnik LZS-u, oddał strzał, ale w ostatniej chwili futbolówkę z linii bramkowej zdążył wybić obrońca Bazaltu. W 25 minucie strzałem głową piłkę do siatki posłał Golonka, lecz arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Chwilę później przyjezdni ponownie stanęli przed szansą. W sytuacji "sam na sam" z Rzepką znalazł się jeden z zawodników gości, ale uderzył zbyt lekko by pokonać bramkarza Bazaltu. Po dziesięciu kolejnych minutach gry, Bazalt mógł, a właściwie powinien prowadzić już 3:0. Dogodnych okazji nie wykorzystali Bober, Golonka czy Partyka. Ostatni z wymienionych zrehabilitował sie za niewykorzystaną szansę na cztery minuty przed przerwą. Po ładnej akcji lewą stroną boiska wbiegł w pole karne i strzałem w krótki róg dał prowadzenie Bazaltowi.

Po zmianie stron piotrowiczanie szybko podwyższyli swoje prowadzenie. Błąd obrony LZS-u wykorzystał Bober, który przejął piłkę, podał do Partyki, a on po raz drugi umieścił swoje nazwisko na liście strzelców.

W 60 minucie drużyna z Nowego Kościoła mogła zdobyć bramkę kontaktową. Bazalt uratowała poprzeczka. W 70 minucie na placu gry pojawił sie Foksiński i było to prawdziwe wejście smoka, gdyż zaledwie kilkadziesiąt sekund później zmusił do kapitulacji golkipera rywali. Bazalt prowadził już 3:0. LZS stać było jedynie na trafienie honorowe. Rzepka został pokonany bezpośrednio z rzutu wolnego, egezekwowanego z odległości 25 metrów.

Bazalt Piotrowice dzięki temu zwycięstwu wyprzedził LZS Nowy Kosciół i jest już czternasty. Mają tyle samo punktów co trzynaste Wilki Różana, ale ustępują gorszym bilansem bezpośrednich pojedynków. Dodajmy, że na dzień dzisiejszy trzynasta lokata jest tą pierwszą bezpieczną, ale może okazać się, iż również czternasta pozwoli na zachowanie statusu A klasowicza.

19 kwietnia (niedziela), godz. 15:00 - Piotrowice
Bazalt Piotrowice - LZS Nowy Kościół 3:1 (1:0)
Bramki dla Bazaltu: Partyka x 2, Foksiński
Bazalt: Rzepka - Bober, Czcharacz (Bauer 55'), Dolecki (Rokosz 55'), Główka, Golonka (Foksiński 72'), Karliński, Partyka (Andryszczak 72'), Purłan, Zapaśnik, Radomski (T. Horodecki 66')