Piątek, 19.04.2024 331

Trzy medale dla jaworzan w turnieju badmintona

Jaworzanie zdobyli trzy medale podczas Otwartych Mistrzostw Legnicy w Badmintona. Zawody organizowane przez legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyły się w minioną sobotę, 14 marca br.

W Otwartych Mistrzostwach Legnicy w Badmintonie udział wzięło 50 zawodników z aż 10 miejscowości. Miasto Jawor z sukcesami reprezentowali Andrzej Rydz, Marcin Jakubowski, Marek Gonera oraz Marek Jaskórzyński.

W kategorii mężczyzn 50 lat i więcej trzecie miejsce zajął Andrzej Rydz, który na podium stanął za zawodnikami z Lubina i Legnicy. Kolejny medal przypadł Marcinowi Jakubowskiemu. W kategorii mężczyzn 36-49 lat zajął on drugą pozycję przegrywając jedynie z gospodarzem turnieju. Drugi srebrny medal zdobył on wspólnie z Markiem Gonerą w grze deblowej, gdzie musieli uznać wyższość reprezentacji legnicko-jeleniogórskiej.

O pozycję medalową walczył również Marek Jaskórzyński w kat. mężczyzn 36-49 lat. Niestety z powodu kontuzji poddał mecz o trzecie miejsce, zajmując tym samym czwartą lokatę

Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy, a w grze podwójnej dodatkowo statuetki.