Sobota, 20.04.2024 643

JLH: Podsumowanie 7.kolejki

Prezentujemy wyniki 7.kolejki JLH. Niebawem wi阠ej informacji.

Dzi potwierdzi砤 si kolejny raz teza, 縠 z edycji na edycj Oldboye spisuj si coraz s砤biej. Kilka lat temu walczyli o najwy縮ze cele, a teraz popadli w ligow przeci阾no舵. Dzi po raz pi眛y z rz阣u nie zdobyli pe硁ej puli.  Przegrali z BHP-ART. Jawor, które przerwa硂 tym samym seri dwóch meczów bez zdobyczy punktowej.

„Starsi Panowie” stawili si na zawody w okrojonym sk砤dzie. Najbardziej widoczny by brak w ich szeregach Piotra Przerywacza. Dla porównania w BHP-ART. oby硂 si bez k硂potów kadrowych.

Spotkanie by硂 wyrównanym widowiskiem. Obie strony mia硑 swoje sytuacje podbramkowe. Jednak na gole w pierwszej po硂wie potrafi硂 je zamieni tylko BHP-ART. Do przerwy prowadzi硂 3:0. Po wznowieniu gry do硂縴硂 kolejne dwa gole i by硂 ju 5:0. Oldboye próbowali odrobi straty, ale tylko czterokrotnie znale糽i recept na Ireneusza Rzepk. „Behapowcy” dorzucili jeszcze jedn bramk i wygrali 6:4.

BHP-ART. Jawor dzi阫i zwyci阺twu przesun瓿o si z ósmego na pi眛e miejsce w tabeli. Oldboye nie zmienili swojej pozycji w ligowej hierarchii – nadal s na siódmej lokacie.

BHP ART. JAWOR - OLDBOY JAWOR 6:4 (3:0)
BRAMKI DLA BHP ART. JAWOR:
Hordecki Tomasz 2, Mertins Maciej 4,
BRAMKI DLA OLDBOY JAWOR: Karczewski Kamil 2, Janisiów Pawe 2,
BHP ART. JAWOR : Guszcza Daniel, Mertins Marcin, Karli駍ki Marcin, G潮b Grzegorz, Horodencki Tomasz, Horodencki Roman, St阷ie Bartosz, Go酬biewicz Marcin, Jeger Micha, Piastun Micha, Rzepka Ireneusz, Mertins Tomasz,
OLDBOY JAWOR: Budzi駍ki Tadeusz, Sta馽zak Kazimierz, Karczewski Kamil, Szymonowicz Bronis砤w, Grudzi駍ki Hubert, Janisów Pawe, Bia砮k Jan,
ÓE KARTKI: Rzepka Ireneusz, Sta馽zak Kazimierz,
FAULE: 6:2

Inmir Legnickie Pole wygrywaj眂 dzisiaj z FC Wiadrów, przybli縴 si do zdobycia br眤owego medalu. Ju za tydzie dru縴na z Legnickie Pola mo縠 by pewna trzeciego miejsca na koniec zmaga. Musz zosta spe硁ione dwa warunki. Pierwszy warunek to zwyci阺two Inmiru z Oldboyami, a drugi to pora縦a lub remis DJA Finanse w starciu z Oni Kr阠.  Z kolei wiadrowianom pozosta砤 ju tylko walka co najwy縠j o pi眛 pozycj.

Ju przed meczem nie nap硑wa硑 dobre wie禼i z obozu FC Wiadrów. Na mecz przyjecha硂 tylko pi眛ka zawodników. Zabrak硂 mi阣zy nimi  Daniela Nowackiego czy Piotra Buronia. Nieobecny by równie etatowy bramkarz Dominik Mikulski. Zast眕i go gracz z pola – Ariel Waligóra. Z kolei team z Legnickiego Pola dysponowa o秏ioosobow kadr.

Spotkanie ku zaskoczeniu wszystkich znakomicie zacz阬i os砤bieni wiadrowianie. Ju po kilku minutach prowadzili 2:0. Jako pierwszy panaceum na Jaros砤wa Kostunia znalaz Kamil Fiedziuk, a jako drugi Rados砤w Sabat. Mocny pocz眛ek w wykonaniu FC Wiadrów tylko podra縩i Inmir, który stosunkowo szybko nie tylko doprowadzi do stanu 2:2, ale zdo砤 wyj舵 na prowadzenie 2:4. To nie pozosta硂 bez odpowiedzi. Min瓿o kolejnych kilka minut i mieli秏y 4:4. Wynik nie uleg ju zmianie do przerwy. Taki obrót sprawy by ma潮 niespodziank, poniewa FC Wiadrów nie mia nikogo na 砤wce do zmiany, a do tego nie by faworytem.

W drugiej po硂wie ambitna postawa Football Clubu z Wiadrowa nie wystarczy砤, aby przechyli szal zwyci阺twa na swoj stron. Wiadrowianie opadli z si, co „Leg-Pole” wykorzysta硂 i zgarn瓿o pe硁 pul.

Inmir awansowa w tabeli na trzeci pozycj kosztem DJA. FC Wiadrów zanotowa spadek z pi眛ej na szóst lokat.

FC WIADRÓW - KS INMIR LEGNICKIE POLE 5: 8 (4: 4)
BRAMKI DLA FC WIADRÓW:
Fiedziuk Kamil 2, Sabat Rados砤w 3,
BRAMKI DLA KS INMIR LEGNICKIE POLE: Alwin Mateusz 2, Cio Rados砤w2 , Sejud Rafa, Wasilewski Piotr, Wasilewski Marcin 2,
FC WIADRÓW: : Fiedziuk Kamil, Waligóra Ariel, Nowacki Daniel , Sabat Rados砤w, Abramowicz kasz, Buro Piotr, Ku糿ia Kamil, Litawa Mariusz
KS INMIR LEGNICKIE POLE: : Sejud Rafa, Alwin Mateusz, Wasilewski Piotr, Czuchnicki Patryk, Wasilewski Marcin, Cio Rados砤w, Kostu Jaros砤w, Sochacki Wojciech,
ÓE KARTKI: Czuchnicki Patryk,
FAULE: 3:6

DJA Finanse przegrywaj眂 dzi z PCKZiU Jawor, straci硂 wszelkie szanse na obron mistrzowskiego tytu硊. Dla PCKZiU by to zdecydowanie najtrudniejszy mecz ze wszystkich dotychczasowych w XI edycji. DJA nie zamierza硂 砤two z硂縴 broni i postawi硂 twarde warunki liderowi.

Obie dru縴ny przyst眕i硑 do spotkania na szczycie w mo縧iwie najmocniejszych sk砤dach. Pierwsze minuty to badanie si obu ekip. Momentami byli秏y 秝iadkami pi砶arskich szachów. Bardzo d硊go utrzymywa si bezbramkowy remis. W pierwszym kwadransie jedn z lepszych sytuacji mia Dariusz Czaja. Po jego uderzeniu g硂w, Patryk Borek popisa si fantastyczn parad, przenosz眂 futbolówk nad poprzeczk. Z kolei PCKZiU by硂 blisko szcz甓cia po strzale Emiliana Borka, po którym pi砶a zatrzyma砤 si na s硊pku.  Pierwszego trafienia doczekali秏y si dopiero na minut przed ko馽em pierwszej po硂wy hitu siódmej kolejki. PCKZiU Jawor wykorzysta硂 b潮d Bartosz Rzepy i wysz硂 na prowadzenie za spraw Marcina Bagi駍kiego.

„Gol do szatni” nie pod砤ma DJA Finanse. Krótko po rozpocz阠iu drugiej cz甓ci zawodów, Patryk Borek skapitulowa po uderzeniu Kamila Go潮bka. Na ripost ze strony lidera czekali秏y zaledwie kilka chwil. Marcin Bagi駍ki przymierzy z rzutu wolnego z geodezyjn precyzj i Rzepa musia drugi raz wyci眊a pi砶 z siatki. W 28 minucie by硂 ju 3:1. Zespo硂w akcj PCKZiU wyko馽zy Emilian Borek. W ko馽ówce zawodnicy w granatowych koszulkach przypiecz阾owali zwyci阺two. Najpierw hattricka skompletowa Bagi駍ki, a rezultat na 5:1 ustali Krystian Pietruszka.

By to zdecydowanie najtrudniejszy mecz w tej edycji JLH jaki rozegrali秏y. DJA Finanse zagra硂 bardzo dobre spotkanie, znakomicie pracuj眂 w defensywie i gro糿ie kontruj眂. Gdyby w kilku sytuacjach nie dopisa硂 nam szcz甓cie, ró縩ie mog硂 by – powiedzia po ko馽owej syrenie bramkarz PCKZiU Patryk Borek, nie kryj眂 zadowolenia z wywalczonych trzech punktów.

PCKZiU utrzyma硂 fotel lidera. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazuj, 縠 sprawa mistrzostwa rozstrzygnie si w ostatniej kolejce, kiedy to zmierzy si PCKZiU z drug dru縴n w tabeli – Oni Kr阠. Jedni i drudzy mog si pochwali kompletem punktów, rozdziela je tylko bilans bramkowy.

Z kolei DJA Finanse nie do舵, 縠 straci硂 szans na uplasowanie si na pierwszym miejscu, to musi si martwi o to, aby w ogóle znale兼 si na podium! Dotychczas czwarty Inmir ogra FC Wiadrów i kosztem DJA wskoczy na najni縮zy stopie „pud砤”. Je秎i za tydzie DJA przegra lub zremisuje, a Inmir wygra, to zwyci陑cy dwóch poprzednich edycji Jaworskiej Ligi Halowej nie zdob阣 nawet medalu.

DJA FINANSE - PCKZIU JAWOR 1:5 (0:1)
BRAMKI DLA DJA FINANSE:
Go潮bek Kamil,
BRAMKI DLA PKCZIU JAWOR : Bagi駍ki Marcin 3, Borek Emilian, Pietruszka Krystian,
DJA FINANSE: Go潮bek Kamil, Czaja Dariusz, Zieli駍ki Piotr, Suchojad Damian, Rzepa Bartosz, Sabat Wojciech, Przerywacz Patryk, Kruczek Robert,
PCKZIU JAWOR : Borek Patryk, Borek Emilian, Pietruszka Krystian, Bagi駍ki Marcin, Cicho Robert, Dworakowski Sylwester, Wi秐iewski Przemys砤w,
ÓE KARTKI: Go潮bek Kamil (DJA Finanse) oraz Bagi駍ki Marcin (PCKZiU Jawor)
FAULE: 1:5

Nadzieje Promiliady na opuszczenie ostatniego miejsca spad硑 do zera. Wczoraj "czerwona latarnia" ligi przegra砤 z drugim zespo砮m w tabeli - Oni Kr阠. Wicelider nie mobilizowa si specjalnie na to spotkanie. Zabrak硂 kilku wa縩ych zawodników w tym Marka Dudki czy Paw砤 Wy縢i. Pod nieobecno舵 Mi硂sza Kud砤cza w bramce stan背 Daniel Ulanicki.

Mecz móg si 秝ietnie zacz辨 dla Promiliady. Wachobow z po硂wy boiska trafi w poprzeczk.  Pó糿iej do gry wkroczy ju wicelider, który punktowa Promiliad. Do przerwy by硂 0:5. Po przerwie Promiliada zwietrzy砤 swoj szans na remis. Wykorzysta砤 rozlu糿ienie w szeregach przeciwnika i zrobi硂 si 3:6. Walcz眂a o mistrzostwo dru縴na Oni Kr阠 nie da砤 jednak sobie wydrze zwyci阺twa .

ONI KR蔆 - PROMILIADA 8:5 (5:0)
BRAMKI DLA ONI KR蔆:
Danaj Damian 3, Ulanicki Daniel 2, Diduszko Tomasz, Kud砤cz Mateusz, Serweci駍ki Tomasz,
BRAMKI DLA PROMILIADA: Garcarek Micha , Kowalczyk Kamil 2 , Andryszczak Adrian , Wo糿iakiewicz Przemys砤w,
ONI KR蔆: Kud砤cz Mateusz, Serweci駍ki Tomasz, Ulanicki Daniel, Diduszko Tomasz, Damian Danaj,
PROMILIADA: Radomski Krzysztof, Andryszczak Adrian, Kowalczyk Kamil, Wachobow Artur, Grzywa Marcin, Garcarek Micha, Stachera Kacper, Grzywa Grzegorz, Wo糿iakiewicz Przemys砤w, Ilnicki Wojciech, Hara Jaros砤w,
ÓE KARTKI: Hara Jaros砤w,