Niedziela, 29.01.2023 144

Ku╝nia przegra│a z Olimpi▒

Nadal z jednym punktem w 2014 roku pozostaj▒ pi│karze Ku╝ni Jawor.

W sobotnie popo│udnie przegrali na wyje╝dzie z aspiruj▒c▒ do awansu Olimpi▒ Kowary 3:1. Gole dla gospodarzy strzelili Sebastian Szujewski, Marcin Krupa i Adrian Zieli˝ski. Natomiast dla Ku╝ni trafi│ Wojciech Sabat w 74 minucie, przy stanie 1:0.

W pierwszej po│owie, która by│a doŠ wyrównana z lekkim wskazaniem na gospodarzy, goli nie ogl▒daliÂmy. To Olimpia stworzy│a wiŕcej sytuacji podbramkowych. W 12 minucie Fitas zdecydowa│ siŕ spróbowaŠ si│ uderzeniem zza pola karnego, ale Trynda nie da│ siŕ zaskoczyŠ. Po raz pierwszy powa┐nemu testowi Patryk Borek zosta│ poddany po kwadransie gry, kiedy to po uderzeniu z rzutu wolnego zawodnik Olimpii, sparowa│ pi│kŕ na rzut ro┐ny. Pi੠minut pó╝niej Borek zosta│ ponownie zatrudniony przez gospodarzy, gdy w sytuacji jeden na jeden dosyŠ szczŕÂliwie wÂlizgiem oddali│ zagro┐enie. W 22 minucie gracz Olimpii odda│ mocny strza│, ale pi│ka przelecia│a tylko nad poprzeczk▒. W 32 minucie po centrze z rzutu wolnego w pole karne Olimpii autorstwa Fitasa, wytworzy│o siŕ spore zamieszanie, ale Olimpii uda│o siŕ za┐egnaŠ niebezpiecze˝stwo. W 40 minucie kowarzanie byli najbli┐ej objŕcia prowadzenia. Zawodnik Olimpii d│ugim podaniem zagra│ futbolówkŕ na prawe skrzyd│o do swojego partnera, który doÂrodkowa│ na pi▒ty metr, gdzie z pierwszej pi│ki lekko uderzy│ Udod, lecz na posterunku by│ Borek, pewnie │api▒c futbolówkŕ. Swoj▒ okazjŕ mia│ jeszcze Szujewski. Tu┐ przed gwizdkiem obwieszczaj▒cym przerwŕ, Fitas spróbowa│ zaskoczyŠ bramkarza Olimpii bezpoÂrednio z rzutu wolnego, ale ta próba zosta│a wybroniona.

Od pierwszych minut drugiej czŕÂci gry Olimpia ruszy│a do ataku. Ju┐ w 46 minucie rajd zawodnik Olimpii praw▒ flank▒, zako˝czy│ siŕ doÂrodkowaniem w pole karne, po którym gospodarze mogli obj▒Š prowadzenie. W 49 minucie kowarzanie znów zaatakowali, ale i tym razem musieli obejŠ siŕ smakiem, bo pi│ka trafi│a w boczn▒ siatkŕ. W 52 minucie strza│ z rzutu wolnego ze strony Olimpii powŕdrowa│ nad górna czŕÂci▒ bramki. W 62 minucie podopieczni trenera Krzysztofa Kapelana dopiŕli swego. Uderzenie Macieja Udoda obroni│ Borek, ale przy dobitce Sebastiana Szujewskiego skapitulowa│. Taki obrót sprawy zmusi│ jaworzan do ataków i wiŕkszego otwarcia. W 74 minucie Ku╝nia wyrównuje. Sabat uderzy│ z woleja i wydawa│o siŕ, ┐e ten strza│ obroni Trynda, ale pi│ka po rŕkach bramkarza Olimpii znalaz│a w siatce. RadoŠ z remisu nie trwa│a w szeregach goÂci zbyt d│ugo. W 78 minucie Krupa urwa│ siŕ blokowi defensywnemu Ku╝ni i strza│em po ziemi obok wychodz▒cego Borka da│ swojej dru┐ynie ponownie prowadzenie. Wówczas Ku╝nia postawi│a ju┐ ca│kowicie wszystko na jedn▒ kartŕ. Mog│o to przynieŠ efekt w 82 i 88 minucie. Najpierw Bagi˝ski po podaniu Fitasa z prawej strony boiska, obróci│ siŕ z pi│k▒ w polu karnym, ale uderzy│ za lekko. W 88 minucie po zespo│owej akcji Ku╝ni, Fitas znalaz│ siŕ w dogodnej sytuacji, ale jego strza│ obroni│ Trynda. W 89 minucie ostatecznie Ku╝nia zosta│a ju┐ chyba pozbawiona marze˝ o jakichkolwiek punktach. Kontrŕ przeprowadzon▒ przez Olimpiŕ, skutecznie sfinalizowa│ Adrian Zieli˝ski. Ku╝nia ko˝czy│a spotkanie w os│abieniu. W 90 minucie boisko w konsekwencji obejrzenia dwóch ┐ó│tych kartoników opuÂci│ Tomasz Serweci˝ski.

Niestety Ku╝nia przegrywa kolejny mecz, co pogarsza jej sytuacjŕ w tabeli. Ku╝nia w Kowarach stara│a siŕ atakowaŠ, nie muruj▒c tylko i wy│▒cznie ca│kowicie dostŕpu do w│asnej, walczy│a do ko˝ca, ale tego dnia to Olimpia okaza│a siŕ zespo│em lepszym. Za tydzie˝ kolejny mecz, tym razem z rezerwami Miedzi Legnica.

26 kwietnia (sobota), godz. 17:00 - Kowary
Olimpia Kowary - Ku╝nia Jawor 3:1 (0:0)
Bramki: Szujewski 62', Krupa 78', A. Zieli˝ski 89' - Sabat 74'
Ku╝nia: 1.Patryk Borek - 3.Krystian Pietruszka, 15.Kamil Orda, 17.Grzegorz Rakszewski, 14.Robert Kruczek, 5.Patryk Przerywacz (20.Mariusz Krupczak 70'), 16.Kamil Go│abek (11.Daniel Burszta 77'), 19.Bartosz Fitas, 6.Emilian Borek (8.Tomasz Serweci˝ski 66'), 77.Piotr Zieli˝ski (27.Wojciech Sabat 62'), 9.Marcin Bagi˝ski.
»ó│te kartki: Orda, Kruczek, Fitas, Serweci˝ski (Ku╝nia) oraz Bŕbenek (Olimpia)
Czerwona kartka: Serweci˝ski (90' - Ku╝nia; za drug▒ ┐ó│t▒)
Sŕdziowali: Adam Karasewicz (jako g│ówny) oraz Marcin Fajfer i Rafa│ Žwierczek (asystenci) - WS OZPN Wroc│aw